Teade

Collapse
No announcement yet.

Monitorkõlarite valik: Alesis, Audes või Behringer?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Monitorkõlarite valik: Alesis, Audes või Behringer?

    Tere alustuseks.

    Olen pikemat aega otsinud head varianti, et saaks lõpuks klapid peast võtta ning Radiotehnika S90 ning U-101 ära unustada. Eesmärk on monitorkõlarid laua peale mis peaks mängima hästi välja muusika klassikast hard rockini. Suuremas osas jääb muusikavalik siiski elektroonika valdkonda. Samuti tegelen veidi ise tegemise ning vinüülide mängimise/kuulamisega. Samuti võiksid kõlarid olla liigutatavad teleka kõrvale. Aga eelkõige on mängijaks arvuti korraliku helikaardiga.

    Valikuid on mitmeid. Kiirelt aktiivkõlareid vaadates jäid silma järgmised:
    Alesis M1 Active 520
    Alesis M1 Active 620
    Behringer Truth B2030A

    Kuulanud olen ise Alesise samm kõrgemaid aktiive M1 Active MK2. Nende heli on väga hea. Behringeri Truth seeria kohta olen samuti positiivset kuulnud, kuid ülikehva heliga puldid teevad nende suhtes natuke skeptiliseks.

    Ning siis on loomulikult Audes. Valikus on 105 ning 005 tüüpi kõlarid. Viimased vist jäävad natuke nõrgaks eelmistega võrreldes? Esimestele soovitati võimuks siin foorumis NADi. Oleks mingeid valikuid veel? Ning millist võimu 005 kõlaritele juurde vaadata, kuid nende peale üldse mõelda?

    Kas aktiiv- ja passiivkõlarite vahe on tuntav või oluline? Mis on ühe ja teise eelised?

    Hinna ülemine piir oleks siis vist Audese 105 + NAD. Aga loomulikult tahan parimat hinna/kvaliteedi suhet

    EDIT: ja palun tõstke see teema kõlarifoorumisse, kuhu see oleks pidanud jõudma
    viimati muutis kasutaja cream; 27 m 2008, 01:20.

    #2
    Vs: Monitorkõlarite valik: Alesis, Audes või Behringer?

    Oleneb, mis heli ootad. Kunagi sai endale enam-vähem samade soovide
    toel muretsetud M-audio BX8a-d ja ja sama firma väline helikaart Firewire
    410. Esialgu tundus väga hea (BX8-d omavad alla 1000 dollari monitoride
    seas päris korralikku reputatsiooni), aga muusika kuulamisel hakkasid
    väsitama -- üle ühe plaadi kõrvad ei kannata. Praegune valik on Polk Audio
    94 dB tundlikkusega tornid ja hea foorumikaaslase tehtud 2 W SE
    lampvõimuke. Ei väsita kõrvu, kõike mõnus kuulata.

    Monitorid + helikaart olid uuelt ostes 13 tuhat, lampvõim ja kõlarid
    (esimene foorumikaaslase istehtud, teised kasutatult ka siinse
    foorumlase käest) 7,5 tuhat.

    Kui peaksin embast-kumbast loobuma, läheksid monitorid+helikaart
    hetkegi kahtlemata. St: miksimiseks ja muusika tegemiseks on monitorid
    head, kuulamiseks on parim lamp ja korralikud kõlarid -- minu 5 senti (-;

    Comment


      #3
      Vs: Monitorkõlarite valik: Alesis, Audes või Behringer?

      Aktiivmonitoridest unusta palun Behringer kohe ära. Odavalt toodetud Hiina saast. Alesis on tiba parem, aga samuti suht mõttetu.
      Soovitan vaadata Genelec suunas.
      kallis aga hea:

      Odavam aga väike junn:


      Audes Studio tundus ka suht hea kõlaga olevat.
      Allkiri.

      Comment


        #4
        Vs: Monitorkõlarite valik: Alesis, Audes või Behringer?

        Pisut küll teemast välja, aga Kuldses Börsis müüb üks kaader Audes Studio kloone(tehtud samuti Audese tehases, aga ilmselt mingi haltuurakorras või siis eritellimusel; valget värvi on nad, aga kõrged on ikkagi Seas'i omad) 1600 eeguga. Ülisoodne kurss mu meelest.

        Comment


          #5
          Vs: Monitorkõlarite valik: Alesis, Audes või Behringer?

          Ma Geneleci ka taevani ei kiidaks. Vähemalt kahte viimast. Olen nendega tööd teinud ja endale stuudiosse ei ostaks. Kuidagi tuimad ja jõuetud on. Sony stuudioklapid tegid neile ära. On olnud võimalus ka veel kallimaid Genelec'e kuulata, vahest need aga hind on siis juba laes. Kui tahad odavamalt saada, siis Alesis on hea lahendus küll. Üks usaldusväärne allikas on neid mullegi kiitnud. Samas huvitav teema endalegi. Firmasi on veel palju, tahaks isegi rohkem teada.

          Comment

          Working...
          X