Teade

Collapse
No announcement yet.

auto makk

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    auto makk

    küsimus siis selline et akas on võimalik panna auto makk tuppa kui ta on 4*40w (160w) ja peal on kirjas et see tarbib 12v ja 15a , kaitse oli juhtmel ka 15a. kas saab trafoks võtta halogeen valgustite jaoks mõeldud trafot kui ta annab välja 11.6v ja ~18a:
    asi selles et mul paar töökorras makki vedelevad ja hea oleks kui saaks neid kasutada ostes aind 900eeku eest trafo peale

    Electro.transf.11,6V 210VA (1128-3)Type: HT210/230/12L
    Output VA: 210
    Min load VA: 50
    Size mm: 220×46×44

    #2
    Vs: auto makk

    Selle toiteplokiga ei saa.
    Arvatavasti on selle väljundis 30..40 kHz vahelduvpinge. Samuti on koormuse alumiseks piiriks 50 W, kuid maki poolt tarbitav võimsus pole konstantne ning jääb nimetatud väärtusest harilikult oluliselt väiksemaks.
    Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

    Comment


      #3
      Vs: auto makk

      tegeliklt mul vedelebkodus kuskil selline aga ta on väiksema võimusega mingi 50-60w ma võin sellega proovida kui vähemalt seda käima saada kui läheb siis on vist mõtet osta juba 210w tafot või midagi muud... aga ma ei tea kuna mul aega on seda proovida heal juhul homme või siis järgmine nädalavahetus kuid minuteada on see vool seal juba alalisvooluks, muudetud (kuid võin eksida) ega ma vst midagi maha ei põleta kui topin maki taha

      Comment


        #4
        Vs: auto makk

        Esiteks saad sa trafost vahelduvvoolu, automakile on vaja alalisvoolu. Kui vahelduvvoolu alaldatud saad, siis kontrolli pinget ja siis vaatame edasi.

        Comment


          #5
          Vs: auto makk

          Alla 20 w trafoga paneb juba maki ilusti käima. See 50w..60w trafo võib isegi optimaalseim variant olla kuna mälude sees hoidmiseks makil tuleb kas trafot kogu aeg sees hoida, või mingi patarei kombineerida mälude toitele. Usun et üle 100 W pole mõtet trafoga minna niiehknii.

          Alaldit on kindlasti vaja, ainult trafost ei piisa.
          Oomipoe eesmärgiks on pakkuda kõike seda, mida vajab elektroonikahuviline, elektroonikat tootev või parandav ettevõtja või tavakasutaja oma igapäevaelus.

          Oomipoe eesmärgiks on pakkuda kõike seda, mida vajab elektroonikahuviline, elektroonikat tootev või parandav ettevõtja või tavakasutaja oma igapäevaelus.


          Need siis u selle 60 w trafo jaoks.
          viimati muutis kasutaja Matis; 08 m 2008, 19:43.
          Maailm oleks puhas ja süüta
          kui poleks õllejogurtit
          - Õ.Õ.

          Comment


            #6
            Vs: auto makk

            Esmalt postitatud vlats poolt
            ...kuid minuteada on see vool seal juba alalisvooluks, muudetud (kuid võin eksida)..
            Kahjuks ei vaadanud väljundpinget ostsilloskoobiga, kui võimalus oli. Koju aiavalgustust ehitades jõudis 35W halogeenlambini vaid 4..6V. Kuigi mõõteseadmena kasutasin harilikku numbrilise näiduga testrit (D-830), võib tulemust suhteliselt tõepäraseks lugeda, sest hiljem katsetasin valgustust akulaadijaga ning selle väljundis on kindlasti alalispinge (reguleeritav ja mõõdetav). Akulaadijaga proovides tekkis kaablis (1,5 mm^2, pikkus kuni 25m) vaid paarivoldine pingelang. Pärast toiteploki asendamist trafoga jäid kaod samasse suurusjärku nagu alalisvooluga toitmiselgi.

            P.S lingilt andmeid vaadates paistab, et sekundaarahela kaabli pikkust on lubatud vaid 2 meetrit. Kadude pärast?
            Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

            Comment


              #7
              Vs: auto makk

              Mina olen automaki toas pannud edukalt tööle lihtsalt auto akulaaija järel. Lihtsamad maksavad vist 300-400 kr uuena. Ma kasutasin auto akulaadijat kuna mul see muidu olemas ja leiab rakendust üldiselt ainult väga külma talvega.
              viimati muutis kasutaja AZ1602; 09 m 2008, 15:47.
              Helitehnika erinevatele üritustele: http://www.helitehnika.fie.ee

              Comment


                #8
                Vs: auto makk

                Akulaadija väljundpinge võib maki jaoks liiga kõrge olla, enne ühendamist tasuks vähemalt ära mõõta.
                Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

                Comment


                  #9
                  Vs: auto makk

                  mul on kodus ka auto akulaadia aga too annab minuteda ainult 10 või 11 amprit välja kardan et jääb väheks põleb maha äkki

                  Comment


                    #10
                    Vs: auto makk

                    Ei jää väheks, automakiga üle 2 A tarbida on tükk tegu. Pealegi on üldiselt akulaadijatel termo ja tavaline kaitse vahel. Võrreldes tühja 60 Ah akuga on automakk väike koormus. Soovitav on testriga üle vaadata mis pinge laadija klemmidel on, ning hoida laadijat lahjema laadimise asendi peal.
                    Maailm oleks puhas ja süüta
                    kui poleks õllejogurtit
                    - Õ.Õ.

                    Comment


                      #11
                      Vs: auto makk

                      Unustage tõesti heaga ära need 4*50W (200W) ja enama väljundvõimsusega automakid, need on puhas BS ja lugege rohkem datasheete, mis seadmes kasutatava kivivõimu kohta on antud. Enamlevinud autostereode tegelik maksimaalne väljundvõimsus on 4*15W kuni 4*18W RMS ja voolutugevus toiteahelas üle 5-8A ei ulatu. Enamik toitetrafoga akulaadureid on stabiliseerimata väljundpingega, sellest lähtuvalt võib kõlaritest kostuda madalsageduslik 50Hz urin, kuna makis endas olevad silukondensaatorid ei pruugi oma liiga väikese mahtuvuse tõttu, pinget korralikult ära siluda. Odavama otsa autostereodel on selline nähtus eriti märgatav, kuna aparaadis on kasutatud tihti nn. säästuskeemi ja palju "vähem olulisi" komponente lihtsalt sinna panemata jäetud.

                      Comment


                        #12
                        Vs: auto makk

                        Kõige lihtsam ja odavam peaks olema automakki tööle ajada tavalise AT toiteka pealt. Eelnevalt tuleks modida sest -12v suht nõrk seal.

                        Comment


                          #13
                          Vs: auto makk

                          Automakkide kividest rääkides,siis mul õnnestus leida prügimäelt haruldane aiwa automakk,kus oli sees 4x32W Hitachi kivi.Paistab,et narkarid polnud viitsinud vaeva näha makiga,kuna esipaneel oli puudu.Aga ega jah neid numbreid ei maksa uskuda küll eriti.Tuleb rohkem uurida kaitsme nimivoolu ja voolutarvet makil ning võimukivide datasheete.Muide,automaki võib käima panna ka arvutitoiteka peal.Väga lihtne ja mugav.Ise kasutan ka mõnikord seda lahendust ja ajab asja täitsa hästi ära.

                          Comment


                            #14
                            Vs: auto makk

                            Esmalt postitatud bull3t poolt
                            Kõige lihtsam ja odavam peaks olema automakki tööle ajada tavalise AT toiteka pealt. Eelnevalt tuleks modida sest -12v suht nõrk seal.
                            -12 voldiga pole automaki puhul midagi teha ja +12 V siin on neil reeglina piisavalt võimas (15...20A) isegi väiksemate autovõimendite jaoks.
                            Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                            Comment


                              #15
                              Vs: auto makk

                              tegelikult võiks isegi ühendada arvuti toitekaga kuna mull kodus vedeleb paar tükki kohe. kindlasti töökorras on 350w toitekas mis annab välja 16a@12v aga ma ei tea mis juhtmeid tuleb ühendada, mõni teadjamees kes on seda juba teinud võiks mulle öelda kuidas tuleb need juhtmed seal äraühendada siis äkki teeks asja ära kah...

                              Comment

                              Working...
                              X