Teade

Collapse
No announcement yet.

muutusteta läänerindel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    muutusteta läänerindel

    olen ike ilgelt hädas s90 bassikale kasti ehitamisega. probleem selles et olen igast progedega püüdnud saada inimlikke kasti parameetreid aga ikka ja jälle tekkib küsimus mida tähendab see kuradi kaasa võnkuva õhu mass(Vas). kas see on midag taolist mis tuleb ise välja leiutada või on see mingi konstantsem asi. mingi calculator andis mulle tuuning sageduseks 21hzzz. teine jälle kasti mahuks 124litti. ma millegi pärast kaldun arvama et nii ei lähe kohe mitte. põhimõtteliselt võix keegi öelda mingi sümboolse Fb. ehk olex ma siis omadega mäel  :-/
    why mess with the classics

    #2
    Kontrolli oma parameetrid üle:

    Fs 28 Hz
    Qts 0,45
    Vas 80 l

    Mina soovitaksin sulle kasti mahuga 53 liitrit ja vent pikkusega 300 mm.
    kris@andmevoog.eu

    Comment


      #3
      nende andmetega andis üks calc: kasti maht-74.5l tuuning sag. 26.555hz, f3 sama, venti diam 9.575 ja pikkus 34.56 teine calculator aga sellised Vb = 93.15 lts f3 = 25.19 Hz
      fb = 25.19 Hz
      Dv = 7.62 cm
      Lv = -4.76 cm kumb normaalsem?
      why mess with the classics

      Comment


        #4
        sain juba ise kah aru et -4.76 cm venti pikkus pole eriti terve nähtus
        why mess with the classics

        Comment


          #5
          Selle kasti puhul, mis sul välja pakutud kaotad sa rõhus kõvasti. Poole väixem on täiesti normaalne
          kris@andmevoog.eu

          Comment


            #6
            seega kast u 53 litti, vendi pikkus u 300mm aga kuda on toru läbimõõduga ja kuda peaks olema kasti külgede suhted, lugesin ühest raamatust (misoli minu jaoks pisut liiga tark)et ideaalne on kui kasti küljed suhtuvad kui 2*V´2*1 või on see suht maitse asi. ahjaa selline asi veel et ilmselt vajax kast 4järk filtrit ja võimalik et ka inframadalaid takistavat filtrit. et kui raske/kerge on vastava indux. poole ise mähkida ja kokkuorganiseerida(kui arvutusvalemid, skeemid ja ka mõõteriistad olemas)
            why mess with the classics

            Comment


              #7
              kui kasti sein on tagant kaldus siis on see selleks et ta summutaks pysivaid võnke seal kastis......
              selle asemel võid vatti panna......st maitse järgi.....kas palju wõi mitte......
              miskit ei tohi valesti kirjutada

              Comment


                #8
                53 liitrit ja toru 110 kanalka 300 mm pikk
                kris@andmevoog.eu

                Comment


                  #9
                  intz'i soovitatud kast on selline:
                  40ltr kast..toru 110mm ja pikkusega 150..200mm

                  Comment


                    #10
                    No võtame nii siis - originaalkast on 43 ltr, kust läheb maha keskriba tarastis ja kõrgriba ja filtrijagu. Saame umbes 40...41 ltr. Ise olen S90 bassidele teinud umbes 40 ltr kastid - ei ütleks et tunneks vajadust 80 ltr kasti järele, nagi BB6 soovitab. Milleks? Kaotan rõhus, kast läheb kole suureks. Väiksema kastiga on igat pidi lihtsam. Toruga on nii lood, et soovitaks 110 solgikat - S90 woofer liigub päris korralikult ja väiksema toruga hakkab vilistama. Pikkus - see on juba teine asi. Oleneb maitsest. Easy-listeningu jaoks lühem, pikemaga saad jõhkrama bassi. Ongi kõik.
                    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                    indrek@sac.ee, +3725174765

                    Comment

                    Working...
                    X