Teade

Collapse
No announcement yet.

kuidas töötab crossfader

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kuidas töötab crossfader

    kuidas töötab crossfader ja kas seda on voimalik peale panna oma tehtud mixerile ja palju siuke asi poes maxta voix.
    kui juba midagi teha siis juba teha korralikult mitte midagi kiirelt kokku klopsida ja pärast mitte tulemusega rahul olla !!!

    #2
    mikseritel peaks siuke asi ju peal olema või kuda. mingitel stuudio omadel ei ole vist jah, kuid neil dj mixeritel on ju peal! milline see sinu aretatud mixer siis on?

    Comment


      #3
      no see on tavaline et saab reguleerida erinevate kanalite helitugevust ja tämbeid helipildis on ma master volume nupp aga tahax teha crossfaderi peale aga ei kujuta ette kuda see peax välja nägema et kuda tehaxe ja miuke see üldse on ja mis pohimottel ta töötab.
      kui juba midagi teha siis juba teha korralikult mitte midagi kiirelt kokku klopsida ja pärast mitte tulemusega rahul olla !!!

      Comment


        #4
        Crossfader peaks töötama nii, et kui sa keerad lüiliti mingi kanali peale, siis hakkab selle kanali signaal käima läbi kahe poteka- kanali enda oma ja crossfader. Kui crossfader sisse pole lülitatud, läheb signaal kanali potekast otse võimu.
        Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

        Comment


          #5
          no see on tavaline et saab reguleerida erinevate kanalite helitugevust ja tämbeid helipildis on ma master volume nupp aga tahax teha crossfaderi peale aga ei kujuta ette kuda see peax välja nägema et kuda tehaxe ja miuke see üldse on ja mis pohimottel ta töötab.
          Jeesus, üks lause ei saa nii pikk olla ;D

          Ma ei viitsi hetkel netis tuhnida, aga kas ei ole crossfader kõigest üks lineaarne pote, mis on kahe kanali vahele pandud ja mille väljund (s.t. see kontakt, mis on skeemides noolega märgitud) on ka seadme (mikseri) väljund?

          Vähemalt minu mikrofoni (stereo)eelvõimus toimib selline lahendus balansireguleerijana. Parem ja vasak kanal jooksevad potesse ning pote keeramisega läheb rohkem/vähem läbi siis vastavalt see või teine kanal. Nüüd, kui seda sama põhimõtet rakendada crossfaderis, ainukese vahega et parema/vasaku kanali asemel kasutada mikseri erinevaid kanaleid, peaks asi funkama. Kui Sul mikser on stereos, siis pead kasutama ka stereopotet (kui Sa just ei viitsi kahte lineaarset potet korraga libistada/keerata).

          Comment


            #6
            sul selle kohta skeemi on ve ma eriti ei saa aru kuidas üht potet balansireguleerijana saab kasutada ma olen proovind niisama musa keskuse ja kõllide vahele poted panna mul on siuksed piklikud poted mida lükkad mitte ei keera, osad on kolme otsaga mis on tavalised ja siis on ka kuue otsaga proovisin seda aga siis oli nii et kui on keskel mängivad küll kanalid ühepalju aga kui keerad serva poole et nagu kas vasak voi parem rohkem mängix siis mängib palju kovemini kui keskes asendis sest keskel on takistus ju poole peal kummagil kanalil aga kui serva poole sis läheb ühe kanali takistus nulli.
            kui juba midagi teha siis juba teha korralikult mitte midagi kiirelt kokku klopsida ja pärast mitte tulemusega rahul olla !!!

            Comment


              #7
              balansi reguleerimine toimub kõige lihtsamalt niimodi

              takistid võta umbes 3.3k ja pote umbes 10 k
              ja pote peab olema lineaarse tunnusjoonega
              Selle skeemi kasutegur on suht madal, parema saab kui kasutada spetstunnusjoontega kaksikpotet
              selle skeemi suur puudus on ka suur kanalitevaheline ülekostvus, sest liugur ei anna kogu takistuskihiga kontakti
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment

              Working...
              X