Teade

Collapse
No announcement yet.

filtri pool

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    filtri pool

    Ma tahaks teada et kuidas saab filtri pooli traadi läbimõõtu ja pikkust arvutada kui on teada see millihenri,näit.27,55mH. :-/

    #2
    See viimane arv on nüüd küll utoopia.Sellist pooli sa jäädki kerima...
    Muidu anna teada, kui palju mH vaja , saan välja arvutada.

    Comment


      #3
      2 Triangel:
      Mul oleks vaja 3.2 mH pooli. Traadi läbimõõt 0.9 mm ja aluse läbimõõt 4 cm, kõrgus ka 4 cm.
      Saa mulle välja arvutada ?
      kris@andmevoog.eu

      Comment


        #4
        See 27.55mH ei mõelnud ma ise välja,ma arvutasin selle JBL speakershop progega filtrit ja ta andis sellised asjad poolidele:L1=6.68mH,L2=27.55mH,L3=24.37mH ja L4=17.23mH.Ja ma arvutasin 4.järgu Butterworthi filtrit. ???Kas ma tegin seal midagi valesti ve,et sellised arvud tulid?

        Comment


          #5
          Ma arvan, et tegid küll seal JBL õigesti, aga mis sageduselt as ära lõikad, sellest ka niiiii suured indukt.


          2 dixo sain sulle midagi:

          Inductance 3.2 mH
          DC Resistance 0.6 Ohms
          Wire Gauge 16 AWG(1.29 mm traadi läbimõõt)
          Wire Diameter 50.8 mils (1 mil = .001 in)
          Coil Length 1.57 in
          Coil Inner Diameter 1.58 in
          Coil Outer Diameter 2.6 in
          Average Turn Diameter 1.99 in
          Wire Length 147.68 feet
          Copper Weight 1.15 pounds
          Turns 283
          Levels 9.16
          Turns/Level 30.91

          .seega pead sellest 0.9mm loobuma.Nii ei anna arvutada, et annad traadi läbimõdu ette!

          Comment


            #6
            Seal speakershopis on selline asi nagu X-over ja see piaks see lõikesagedus ju olema ja ma panin selle 80hz.Või on see hoopis see sagedus kuhu maani see madalsagedus valjuhääldi mängib. :-/

            Comment


              #7
              Kaks asja on mul veel siin speakershopis segaseks jäänd,et mis asi on L-Pad,see koosneb kahest takistist ja siis veel series notch filter mille saab veel tavalisele filtrile lisaks panna,see koosned ühest kondest,poolist ja takistist.

              Comment


                #8
                See filter mängib 80Hz-ini, ja sul pole mõtet üldse 4. järku teha, piisab täesti 2. järgust.
                Takistid on võimsuse jaotamiseks.
                See viiamene on vast induktiivuse(madalsagedushööldi) mõju vähendav kõrgetel sagedustel.Seda pole eriti mõtet kasutda, kui ei taha.

                Comment


                  #9
                  Aga see 80hz ei ole vist ikka õige asi sest ma proovisin teha 2 järgu filtri ja siis tulid sellised andmed:L1=14.91mH
                  ja L2=22.51mH.Aga kui ma panen sinna X-over-isse näit 2000hz siis on sellised admed:L1=0.60mH ja L2=0.90mH.Et mida see X-over siis tahab kas seda sagedust kust kõlar ei mängi enam või siis midagi muud. :'(

                  Comment


                    #10
                    Jah seda ta tahabki, sel sagedusel on valjukas võimsus 2x väiksem-lõikesagedus ja need arvud on ka õiged!
                    Mul endalgi peaks see JBL sees olema,,aga kus sa neid arvutusi seal teed?

                    Comment


                      #11
                      Oot,milline siis õige on kas see 80hz või 2000hz.Sellel JBL on kaks asja,üks on see kasti tegemise oma ja teine on filtri oma,see filtri oma piaks ka sul olema,vaata sinna kus sul on see speakershopi folder,seal piaks olema.

                      Comment


                        #12
                        Äkki saad öelda kustb selle Speakershopi tõmbasid, sest arvan, et mul on vale asi. Anna link:

                        Comment


                          #13
                          http://www.caraudio.ru/infores/soft/jbl.htm
                          Mina tõmbasin sealt.

                          Comment


                            #14
                            Aga kas see 80hz on siis õige,kas see filter siis lõikab sellest sagedusest :-/.Ja kas sul on mingi proge millega sa selle pooli traadi pikkuse ja keerdude arvu välja arvutasid.

                            Comment


                              #15
                              Jah see lõikab peale 80 hz ära.Pooli arvutamiseks on mul nii proge, kui kasutan ka matem. valemeid.Kui sa tahad et ta mängiks alates 80Hz, siis pead kasutama kõrgpääsfiltrit:nt. 2. järku koosneb kondest ja poolist.

                              Comment

                              Working...
                              X