Teade

Collapse
No announcement yet.

10AC-225

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    10AC-225

    Mul siin kodus ka sellist kõlarit ja mul küsimus selline,et kuidas saaks selle kõlari nii mängima et ta madalaid ei mängiks,et ta umbes 150hz alles hakkaks mängima.Ma panin ise sinna skeemi ühe 47MF konde vahele,nüüd ta enam madalale ei mängi aga kesksagedust on jälle vähe.Äkki keegi teab mingit paremat moodust kuda ta normaalselt mängima saada ja nii et filtrit väga hullult ümber ei piaks ehitama.

    #2
    pane suurem konde
    KES SOOVIB, SEE PROOVIB

    t-linespeakers.org

    Comment


      #3
      Ma proovisin suuremat kondet,aga siis hakkas kõlar väga vaikselt mängima.Mul oleks vaja põhimõtteliselt sellist kõlarit mis mängiks tugevasti ainult kesk ja kõrgsagedust.

      Comment


        #4
        2 elektrolüüti 100yF kokku ja saad 200yF bipolaar konde, mis ka sinnakanti lõikab
        kris@andmevoog.eu

        Comment


          #5
          Kuda sa konde panid? Põhimõtteliselt peaks olema 4 oomise valjuka puhul mingi 100 mF konde täitsa paras. Ja ikka järjestikku.
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            Konde panin madalsagedus valjuka ja filtri vahele,ühe konde otsa tinutasin filtri külge teise valjuka juhtme külge.

            Comment


              #7
              Ma proovisin suuremaid kondesid ka aga nendega hakkas valjukas kõvasti vaiksemini mängima.

              Comment


                #8
                Ei nii ikka pole õige. Konde ühendad enne valjukat + otsa külge järjestikku vahele. Peaks mõikama küll, eriti suuremate kondedega.
                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                indrek@sac.ee, +3725174765

                Comment


                  #9
                  Keera võimust bass maha ja vsjo. :
                  muusika on kuulamiseks

                  Comment


                    #10
                    To Dixo: 2-e 100 mF elektrolüüt-kondet jadamisi kokku ühendades saad mahtuvuseks 50 mF-i, mitte 200. Ja pinge tõuseb kahekordeks.
                    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                    indrek@sac.ee, +3725174765

                    Comment


                      #11
                      2 Intz: Ehk oli siis paeraleelselt igatahes : juhe >---- +-+- ----> juhtme teine occ.

                      Minul igatahes tõmbab kõik helid ilusti 200hz maha.
                      kris@andmevoog.eu

                      Comment


                        #12
                        Tegelikult peab elektrolüüdid panemia nii +--+ siis peaks kahe 100yF ühendamisel saama 50yF.Aga kindlasti miinused kokku ja jadamisi...

                        Comment

                        Working...
                        X