Teade

Collapse
No announcement yet.

lampvõimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    lampvõimendi

    kas keegi on kokkupuutunud ennem lampvõimenditega ja ise neid ehitand???
    Igaljuhul kui finants peaks lubama siis oleks mõte ehitada mingi lamp võim.
    Aga küsimused oleks nagu sellised : 1. Et kas tõesti on heli nii hea et on parem mõnest tehnicsi transistor võimust???
    2. Ja kust oleks võimalik leida selliseid trafosid mis teevad su seina 220v. näit. 600v. ja mis hind neil umbes on ???
    3. Ja oletame et soviks teha mingit 2X20w või vähe rohkem.........mitu raha mul umbes tuleks selle peale hakkama panna???

    #2
    Ütleme nii et transistor-võimendit ja lampidel võimu omavahel võrrelda on üsna mõtetu. Mõlemate eelised tulevad erinevates olukordades välja - transistorvõim kõlbab oma võimsuse poolest tümaka kuulamiseks, samas suudab pakkuda küllaltki kvaliteetset, moonutustevähest heli. Lampvõim on aga reeglina oma suhteliselt piiratud väljundivõimsusele mõeldud siiski trendiasjaks - temaga on hea, lausa super kuulata jazz, bluesi jne. Tümaka kuulamine lampvõimuga on minu arust lampide rüvetamine. Ka lampvõimul on omad moonutused, kuid need erinevad totaalselt transi omadest nagu öö päevast. Tema sound on väga loomutruu. Ja kui sul õnnestubki saavutada mingi "suuremat sorti" võimsus, nii 2*20W tõesti, siis on see sulle kena raha maksma läinud. Reeglina on lampvõimud paarivatised.
    Ja loomulikult käib lampvõimude juurde spetsiaaldisainiga kõlarid, reeglina sellised, kus on puhas keskriba, suhteliselt lahja bass ja suhteliselt nõrgem kõrgsagedus. S30 hakata lampvõimu kuulama on suht mõtetu. Lampvõimu juures kuulad sa ikkaga minu arust muusika, heli nüansse, mitte aga seda kui hea bassiga loo on mõni DJ valmis kruvinud.
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #3
      Ütleme nii et transistor-võimendit ja lampidel võimu omavahel võrrelda on üsna mõtetu. Mõlemate eelised tulevad erinevates olukordades välja - transistorvõim kõlbab oma võimsuse poolest tümaka kuulamiseks, samas suudab pakkuda küllaltki kvaliteetset, moonutustevähest heli. Lampvõim on aga reeglina oma suhteliselt piiratud väljundivõimsusele mõeldud siiski trendiasjaks - temaga on hea, lausa super kuulata jazz, bluesi jne. Tümaka kuulamine lampvõimuga on minu arust lampide rüvetamine. Ka lampvõimul on omad moonutused, kuid need erinevad totaalselt transi omadest nagu öö päevast. Tema sound on väga loomutruu. Ja kui sul õnnestubki saavutada mingi "suuremat sorti" võimsus, nii 2*20W tõesti, siis on see sulle kena raha maksma läinud. Reeglina on lampvõimud paarivatised.
      Ja loomulikult käib lampvõimude juurde spetsiaaldisainiga kõlarid, reeglina sellised, kus on puhas keskriba, suhteliselt lahja bass ja suhteliselt nõrgem kõrgsagedus. S30 hakata lampvõimu kuulama on suht mõtetu. Lampvõimu juures kuulad sa ikkaga minu arust muusika, heli nüansse, mitte aga seda kui hea bassiga loo on mõni DJ valmis kruvinud.
      Ära ,Intz,nii karm ole,lampvõimud on ikka pillimeeste va ainsad,ja matsugi niipalju kui lustib,kasvõi megawattides.

      Comment


        #4
        http://www.orange-amps.com/
        KES SOOVIB, SEE PROOVIB

        t-linespeakers.org

        Comment


          #5
          Ei noh kindlasti saab lampidest teha ka võimsaid asju, kuid see kõik ju maksab ometigi. Et kui on tahtmine teha lampvõim, siis võiks see olla niisama kena asi vaadata ja kuulata vahel - ei peakski nagu nii hüper-super võimas olema. Tava matsu jaoks jääb siis ikkagi transidel võim, lihtsalt kui tuleb tuju kuulata ntx Simon & Garfunkeli El Condor Pasa`t, siis teeks seda lamp-võimuga, millel on juures kindlasti korralikud disain-hi-end kõlarid.
          Nagu öeldud see kõik aga maksab...
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            mina jätaksin transistor võimu subbakale siis
            või noh, tegelikult pole ju kuulnud veel lampi
            KES SOOVIB, SEE PROOVIB

            t-linespeakers.org

            Comment


              #7
              Mul on 2 300W@8ohm lampvõimu, maksid kõigest 11k. Benori meeste toodang. Aga heli on tõesti meeldivam, ka juustude kõlaritega.
              Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

              Comment


                #8
                kui inimesele on antud üks siinilmne elu, siis milleks selle kvaliteedis koonerdada? Ütleme, et suvalise sanga väljundvõimsus ulatub heal juhul paari vatini ja kuulda on seda ikka.
                Ei maksaks niisiis muretseda kvantiteedi pärast.

                Comment


                  #9
                  Kui netis natuke ringi tuhnida,saab iseehitaja nende lampvõimude kohta infot nii et tapab.Alates igasugusest teooriast kuni skeemide ja ehituseni välja.
                  Vana helitehnika remont Pärnus

                  Comment


                    #10
                    Mulle meeldib lamp.Mingi briboi olen üles keevitand.Hää asi on.Eku on alles.Andke eku joonised.No rikkaks saan ostan lambi..
                    muusika on kuulamiseks

                    Comment


                      #11
                      Lampvõime on nii palju erinevaid liike ja nende erinevate vahe on sama suur kui lampvõimu ja tavalise transvõimu vahe.
                      Kõige lihtsam on mingi nõukogude lampraadio võimu osa ümber ehitada.
                      Ise nullist tehes saab kindlasti parema (kui oskad) aga piisavalt kulukas üritus.

                      Comment

                      Working...
                      X