Teade

Collapse
No announcement yet.

Mõned küsimused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mõned küsimused

    Niisiis:
    1) kas subwoofrit võib ühendada võimendi taha nii, et "+" on ühe kanali taga ja " -" teise kanali külge ühendatud? Nimelt oleks vaja võimule põhi-ja üks subwoofer ühendada, kuidas toimida?

    2) mul ühed suured kõlarid mis bassiotsa eriti ei kannata, mõeldud rohkem kesksagedust nängima(12'' konstert), mängib 45Hz ja madalamalegi aga amplituud muutub väga suureks ja võimsust ei kannata, ühesõnaga, kuda tomida , et kõlar esitaks kusagil alla 200Hz tunduvalt nõrgemat heli, kui mujal.Kas kasutada mõnd takisti varainti või ehitan filrti, mis takistab alla 200Hz mängimast?


    Äitäh.

    #2
    1) Minu teada ei või päris nii ühendada(võin ka eksida)
    2) Kui sul subwoofri jaoks eraldi võim, siis võid võimust ju lihtsalt bassi maha keerata, aga kui ei ole siis tuleb vist ikkagi filter teha
    Abiks kõigega! djmadys@hot.ee/bazzmazternoq@hot.ee
    DeeJay Catass

    Comment


      #3
      1. Kui võim sillatav pole siis ei tohi.
                                                                           +- +-
      2. Pane 2 100yF elektrolyyti sellise yhendusega + _/_/_ -, siis tukleb kuskil -6 dB 200 hz allapoole.
      kris@andmevoog.eu

      Comment


        #4
        Dixo , kas sinu skeemis olid need konded ühendatud jadamisi?

        Kui nii, siis pole sel mõtet, sest jadamisiühendades oleks kogu mahtuvus 100yF, aga paralleelselt 200yF.Ma panen parem siis juba ühe 100-se.

        Comment


          #5
          Äkki Dixo eksis ühe konde polaarsusega ja ta mõtles tekitada mittepolaarse kondeka? ???
          Vana helitehnika remont Pärnus

          Comment


            #6
            Kui 2 100yF kondet panna jadamisi siis tuleb kogumahutuvus ju 50yF, mis annaks -3dB loike 400Hz ja -6dB töesti 200Hz.

            Parandage mind kui exin

            Ja siis selline asi: kuskilt on körvu jäänd, et filtrites tuleks kasutada non-polar mitte polar kondesid :-/

            Comment


              #7
              Niisiis:
              1) kas subwoofrit võib ühendada võimendi taha nii, et "+" on ühe kanali taga ja " -" teise kanali külge ühendatud? Nimelt oleks vaja võimule põhi-ja üks subwoofer ühendada, kuidas toimida?

              uuemate lõppvõimudega, mis on mõeldud diskodeks ja selliseks mölluks võib küll! kuid muidugi tuleb jälgida kas võimul on kirjas midagi sildamise kohta!

              Comment


                #8
                Miks ei peaks tohtima ühendada? Mul endal ntx on niimoodi juba aastaid olnud ühendatud ning niimoodi ka paljudel teistel.
                Teiseks, filtrites on jah mittepolaarsed konde - selleks et kahest elektrolüütkondest mittepollari saada, tuleb nad +si pidi kokku ühendada, nii nagu Dixo näitas.
                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                indrek@sac.ee, +3725174765

                Comment


                  #9
                  mul on ka tavaline kenwoodi stereovõim yhendatud nii, et left ja right kanalite taga kõlarid ja supakas saab +i paremast ja - vasakust kanalist... ei juhtu midagi, kuigi võimendi ei ole sillatav.. lihtsalt saab samapalju võimsust, kui yhest kanalist, võimsuse kasvu ei ole. muidugi ei anna pead, et iga võimuga nii teha võib...

                  Comment


                    #10
                    Isiklikult endal pole kunagi võimudega sellisel ühendamisel midagi juhtunud.
                    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                    indrek@sac.ee, +3725174765

                    Comment


                      #11
                      OK, sellega on selge.Aga kui suure konde peakisn siis panema, kas 50yF või suurema. Mul on kasutada tavalisi-,mittepolaarsed.

                      Comment


                        #12
                        Kas valjukas on 4 või 8 oomine? Igaljuhl jääb konde mahtuvus vahemikku 50...100 mF - siis peaks ta sulle sobima. Pane siis et saada 50 mF kondet 2 100 mF elektrolüüti plussi-pidi kokku.
                        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                        indrek@sac.ee, +3725174765

                        Comment


                          #13
                          Panen kaks 15 om parall, siis veel kõrge ka 15 om.Ma ei tea , kuidas nüüd võtta , mitme oomine see tuleb-kui arvestada vaid bassiomai, siis ca 8 om?Või mis sa arvad..

                          Palju 8 om peal peaks konde olema?



                          Selline küsimus ka-oletame , et inverteraugu läbimõõt on kõlaril 15cm, aga kui tahaks teha kaks auku samale kõlarile, kas siis võin kaks 7,5 auku lõigata? ??? ???

                          Comment


                            #14
                            Noh kui 8 oomi, siis pane 2 * 100 mF kondet + pidi kokku, saad 50 mF konde bipolaarse. Põhimõtteliselt ei näe mingit probleemi selles et on 2*75 mm torud ühe 150 mm asemel.
                            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                            indrek@sac.ee, +3725174765

                            Comment


                              #15
                              No hea küll, panen siis mõne mittepolaarse 50yF konde, muide kas need vene omad on kvaliteetsed (suured kandilised-MBGV-või umbes nii).


                              Mul üks mure veel,on üks Orbita 35AC-016 kõlar, millel ei ole valjukaid ühenadatud. Vaatsain seda filtrit-kas sisend võiks olla enne neid suuri nuppe kõlari taga(sellised mustad keeratvad), siis teises ostas filrtil tuleb neli klemmi välja, proovisin kaks klemmi mängivad kõrget, aga kui panna keksksageduse valjukas(10gd-34) teise paari klemmide kõlege, siis hakkab see imelikult kärisema või sedasi ragiseb(väga nõrgalt mängib ka, võrreldes kõrgega). Milles asi, kas kondedes.

                              Nii ja selle sama filrtiga veel mure-kuhu ma bassi ühenada-lõpus ilmselt ainult kõrge -ja kesksageduse jaoks?Kas ongi mõeldud, et bassivaljuka panen otse võimu taha?Et filter on ainnult kesk-ja kõrge jaoks?Imelik,aga ei ole kusagile mujale bassioma panna, kas kellelgi sellist kõlarit muide pole???

                              Comment

                              Working...
                              X