Teade

Collapse
No announcement yet.

Mida teha vana kohvriga?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mida teha vana kohvriga?

    Kuna järgmisel kuul on mul vaja Pärnus tänaval ca kaheksaks minutiks tekitada enam-vähem talutav heli, mille järgi üks tanda tantsida, siis tekkis mõte komplekteerida akutoitel kõlar, moodsalt väljendudes boombox.

    Mis välja tuli, on piltidel.

    Click image for larger version  Name:	DSC_8029.JPG Views:	0 Size:	176,2 KB ID:	1127000

    Click image for larger version  Name:	DSC_8045.JPG Views:	0 Size:	202,8 KB ID:	1127001

    Click image for larger version  Name:	DSC_8054.JPG Views:	3 Size:	179,6 KB ID:	1127003


    Kasutusel on Makita 18V aku, valjuhääldid on 10ГДШ-2 suletud kastis, D klassi võimendimoodul on WM-033.
    Kontseptsioon toimib üle ootuste, ei oleks arvanud, et nii hea tulemus tuleb.

    Valjukad paraku lähevad vahetusse, kuna võrdluses Viastoni BG-20 paariga olin helitugevust proovides liiga optimistlik ja ühe ca 30 aasta vanuse valjuka ääreporolooni tekkis mõne sentimeetri pikkune pragu.
    viimati muutis kasutaja @ndres; 04 06 2023, 09:45.

    #2
    Pilti ei ole:

    "Invalid File Specified".

    Comment


      #3
      Aitäh märkamast, nüüd vist on pildid ka.
      viimati muutis kasutaja @ndres; 04 06 2023, 09:46.

      Comment


        #4
        Kuskil vist 1984 tegin ka sarnase boomboksi, Vesna stereokassetika, mingi 2x10W kivikonstruktori ja nende kollase äärega 10gd-34e baasil. Oli (oma aja kohta) väga tegija, mis mul ka koolist ära varastati seepärast. Patareikamber polnud veel ühtki patareid sisse saanud, nii kiire oli kellegil...
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #5
          See vist mõtlemises kinni, aga..
          Iga kord kui ma selliseid asju näen, siis esimese asjana kriibib.. et kaitsevõresi pole.
          See on nagu asfaldi panek.. uus tee on aga, triipe pole, märke pole, foore pole.. ja kõike võib juhtuda/ avatud kõigele.
          Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

          Comment


            #6
            Ma pole nõus, et kaitsevõret ei ole - on ju natuke, ehkki väga minimalistlik - üks liist kummagi valjuka ees.

            Kui tõsiselt, siis võrede peale olen mõelnud, paraku on sobiliku materjali leidmine väga keeruline. Õigemini valikut pigem ei olegi.
            Transpordil kaitsmiseks saab valjukate ette panna mingid äravõetavad kaitseplaadid. Kohvri kaane ja kõlariploki vahele.

            Ja kui asi on töös, siis mulle meeldib, kui valjuhääldid ei ole varjatud.

            Comment


              #7
              Venelastel oli selline kõlar nagu 6AC-503. Müüdi koos kassettmakiga Vesna jne. Sellise võresid peaks mul kola seast leiduma. aukude vahe klapib. Kui huvi ja viitsimist ise järgi tulla siis annan ära (täitsa tasuta).

              Comment


                #8
                Aitäh võresid pakkumast, paraku oleksin nende paigaldamise võimalikkusele pidanud konstruktsiooni mõttes veidi varem mõtlema.

                Uued valjuhääldid (Monacor SPX-200WP) on paigas ja nii jääb.

                Click image for larger version

Name:	DSC_8070.JPG
Views:	256
Size:	202,3 KB
ID:	1127134

                Oranzide rõngaste kadumisest on visuaalses mõttes natuke kahju, aga midagi pole parata.
                Voltmeeter esipaneelil on selleks, et mitte akut liialt tühjaks lasta. Makita aku üksinda ei oska end sügavtühjenemise eest kaitsta.
                Boonusena täidab ka sees/väljas märgutule rolli.

                Comment


                  #9
                  Makita akul on neli klemmi, väikestest tagumine ütleb täis/tühi.
                  Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                  Comment


                    #10
                    Lugesin kohe mitu korda, kohvris oleval Makita akul on 10 klemmi
                    Aku lülitatakse tagant ära koostöös Makita tööriistaga.
                    Minul on võetud akult ainult toide ja puudub vajadus hakata aretama liigse tühjenemise ärahoidmiseks automaatikat.
                    Lihtsalt kui pinge on langenud ca 17V, siis oleks mõistlik paus teha ja uus laetud aku panna.

                    Comment


                      #11
                      Võib ju teisipidi lugeda, palju on tööriista küljes, see väike kolmas on tühjenemisinfo. Kollaseid kõrvale jättes.

                      Tööriist ei lülita akut välja vaid lõpetab suure voolu tarbimise, nt töövalgus jääb alles.
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment


                        #12
                        Pean kahjuks tunnistama, et mulle jääb arusaamatuks elukaz Sinu postituste mõte selle teema kontekstis.
                        Aga las ta olla...

                        Comment


                          #13
                          No vahest keegi veel ehitab asju ja on sama küsimuse ees. Foorum ju.
                          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                          Comment

                          Working...
                          X