Teade

Collapse
No announcement yet.

Maja heliprojekt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Karts, kui suur see maja ise on muidu?

    Äkki teeks oma majale ka sellise toa.
    Ma pean muidugi viilkatusega tegema. Äkki topiks ta sinna korrusele.

    Vundament on 150 ruutu mul, ehk siis maja tuleb sama suur.

    Karts, palju endal seal ruumi on (kogu maja)?

    Comment


      #17
      Seletage mulle palun tehniliselt ära, mille poolest kvaliteetsed banaan seina terminaalid kahjustavad heli?
      Võimus trükkplaadil, mis ristlõige läheb kõlari klemmile???
      Ei saa aru kuidas küll edasised ühendused, mis on 10 korda suuremad ristlõikelt saavad heli kahjustada !
      Olen praktiline inimene ja ei usu igasuguseid ussiõli kaableid.

      Esikõlaritele plaanis 4.0 ja ülejäänutele 2.5.

      Mulle igatahes tunduvad sellel veebilehel küll kvaliteetsed tooted.



      viimati muutis kasutaja karts3; 10 m 2021, 05:53.

      Comment


        #18
        Klemmidel saab tekkida oksiid. Nii et mida vähem on klemme, seda vähem on võimalust oksiidi tekkeks. Ja see tekib, isegi kui teil on "golden terminals" . Kui jäme on jäme... selle määrab kõlari takistus. Valmis võiks lahendus olla ka 1 oomise koormuse jaoks.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #19
          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
          Klemmidel saab tekkida oksiid. Nii et mida vähem on klemme, seda vähem on võimalust oksiidi tekkeks. Ja see tekib, isegi kui teil on "golden terminals" . Kui jäme on jäme... selle määrab kõlari takistus.
          Tänud.
          Üks loogiline seletus vähemalt.Eks ole otsustamise koht.

          Valmis võiks lahendus olla ka 1 oomise koormuse jaoks.
          Mis tähendab 1 oomise jaoks.Esikõlarid praeguse seisuga B&W 803 D3 8 oomi (minimaalselt 3 oomi).

          Comment


            #20
            Võimendi summutab valjukate omavõnkumisi, kaabel seal vahel on takisti. Nii et mitte ainult jämedus vaid sama palju loeb ka pikkus, kui puhast heli üldse on võimalik mängida.

            Meeter 0.75mm2 kaablit takistab vähem kui 10m ja 6mm2. Sestap pole ka erilist vahet kui jäme on juhtmejupp võimu sees.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #21
              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
              Klemmidel saab tekkida oksiid. Nii et mida vähem on klemme, seda vähem on võimalust oksiidi tekkeks. Ja see tekib, isegi kui teil on "golden terminals" . Kui jäme on jäme... selle määrab kõlari takistus. Valmis võiks lahendus olla ka 1 oomise koormuse jaoks.

              See jutt väga ei päde. Kui ühendatud otse võimult kõlaritele, siis võib seal siis samuti ju oksiid banaani klemmidele tekkida.
              Mis seal siis erinevat on seinakontaktidest ,kui kõik asuvad samas ruumis ja keskonnas(temperatuur,õhuniiskus). Kas siis õige oleks
              joota trükkplaadilt otse kõlari filtritele kaabel.

              Comment


                #22
                Miks ta siis ei päde?
                Kui sa teed mingid vaheklemmid/pistikud kaablitele, siis lisandub ühe soone kohta vähemalt kaks ühendust, mis võivad ja kindlasti oksüdeeruvad (eriti kui kontaktis on eri tüüpi metallid).
                Banannidega on sama asi, seal on üks ühendus rohkem kui kaabel otse kõlari või võimendi klemmidele ühendades.
                Keskmise kõlarikaabli puhul on ühe oksüdeerumata ühenduse takistus umbes sama suur kui 2,5 meetri pikkuse kaabli takistus, iga täiendav ühenduspind lisaks nagu 2,5 m kaabli pikkust. Ühenduspindade oksüdeerimine ei lisa mitte ainult takistust vaid lisab ka moonutusi, kuna oksüdeerunud kontaktpinnad moodustavad mittelineaarse takistuse, midagi stabika sarnast.
                Päris hardcore audiofiilid vahest joodavadki kaablid otse kõlari filtrisse ja võimendi poolel transistori klemmidele, et vältida oksüdeeruvaid ühendusi.

                Comment


                  #23
                  Kui ühendate läbi eelpaigaldatud lahenduse, siis on ju topelt arv ühendusi: seina minnes ja seinast tulles. Kui teil on elamine ehitatud kliimaseadmesse, siis võibolla tagate jah ka niiskuseprotsendi, enamik aga avavad ka soojal ajal aknad. Niiskus võib ruumis jaguneda tegelikult väga erinevalt, kõik sõltub kas ja kuidas õhk liigub.

                  Ja selles on teil tõesti õigus - otse joota võimendist filtrisse/valjuhääldisse on parim võimalik ühendusviis. On ka nii tehtud. On ka võimendites seda va trükirada bypassitud sama kaabli lõikudega millega kõlar ühendatakse. Palju asju saab teha.

                  Pädeb või ei päde, pole minu asi sest mina ei pea teie paigaldist troubleshootima ega kuulama. Tehke mida tahate, peaasi et põlema ei pane.

                  PS: moi jõudis juba vastata, aga ma ei kustuta oma vastust.
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    #24
                    Tänud selgitamast.Kas sellisel juhul oleks mõistlikum tellida joodetavad seinapesad? Sellel firmal on ka sellised valikus.
                    Kui tellida ka banaan pistikud sealt, siis oleks seinakontaktidel ja banaanidel sama metall.
                    Seinakontakt:https://www.msgcustomaudio.com/index...ice&order=DESC
                    Banaanid:https://www.msgcustomaudio.com/18-Hi...ice&order=DESC
                    Või hoopis kasutada selliseid:https://www.msgcustomaudio.com/Black...Plate-Outlet-5 sellisel juhul saaks võimust otse kõlaritele ühendada.

                    Küsimus oleks veel HDMI seinakontaktide kohta, kas seal sama teema, et iga lisa ühendus nõrgendab kvaliteeti?

                    Comment


                      #25
                      See "black plate outlet" tundub kinosaali jaoks visuaalselt ja tehniliselt äge lahendus.
                      Kui kõlarikaablite teema on pigem teoreetiline/viimase võtmine siis AV signaalikaablid on küll selline teema, et standardid muutuvad.
                      Kui uue eramu planeeritavaks elueaks projektipaberil on "viiskümmend aastat" siis lähiajaloost olid signaalikaablid nagu VGA, DVI, HDMI x.x , displayport ja neid tuleb ilmselt järgmiseidki.
                      Ehk see on küll koht, kus mõelda ~50mm "kanalka"kanali paigaldamisele.
                      Ning videokaabel on asi, kus vaja kvaliteeti ajada ja vaheühendusi vältida - näiteks mul mingist odavast Defenderi "nöörist" fHD läbi ei roninudki.
                      -

                      Comment


                        #26
                        See joodetav pesa pole tegelikult ju ainult joodetav, seal on kruviühendus, mis tähendab veel ühte lisa kontaktpinda jootmisele lisaks. Mina jätaks banaanid üldse välja, need ka lisavad ainult kontaktipindu ja kui sul vaja ainult korra ühendus teha ja nii nad jäävad, siis pole neil mingit mõtet. Need lingitud banaanid on ebamäärased, seal on kaks eri metalli ja lisaks veel käib pistik kaheks osaks, mis kruviühendusega kokku käib.

                        Comment


                          #27
                          Esmalt postitatud marcor1 poolt Vaata postitust
                          See "black plate outlet" tundub kinosaali jaoks visuaalselt ja tehniliselt äge lahendus.
                          Kui kõlarikaablite teema on pigem teoreetiline/viimase võtmine siis AV signaalikaablid on küll selline teema, et standardid muutuvad.
                          Kui uue eramu planeeritavaks elueaks projektipaberil on "viiskümmend aastat" siis lähiajaloost olid signaalikaablid nagu VGA, DVI, HDMI x.x , displayport ja neid tuleb ilmselt järgmiseidki.
                          Ehk see on küll koht, kus mõelda ~50mm "kanalka"kanali paigaldamisele.
                          Ning videokaabel on asi, kus vaja kvaliteeti ajada ja vaheühendusi vältida - näiteks mul mingist odavast Defenderi "nöörist" fHD läbi ei roninudki.
                          Praegu põrandas 50 kõri pandud. Elektrikud olid juba mingisuguse odavama otsa 10m HDMI kaablid ära vedanud. Ütlesin et nii ei käi need asjad, ostan ise sinna kaablid. Vaja vähemalt Active HDMI 2.0 18G läbilaskega 4096x2160@60Hz 4:4:4
                          Kas siis selline https://www.yeint.ee/it-multimeedia/...-4096x216060hz
                          või selline https://www.yeint.ee/it-multimeedia/...-216060hz-must

                          Comment


                            #28
                            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                            See joodetav pesa pole tegelikult ju ainult joodetav, seal on kruviühendus, mis tähendab veel ühte lisa kontaktpinda jootmisele lisaks. Mina jätaks banaanid üldse välja, need ka lisavad ainult kontaktipindu ja kui sul vaja ainult korra ühendus teha ja nii nad jäävad, siis pole neil mingit mõtet. Need lingitud banaanid on ebamäärased, seal on kaks eri metalli ja lisaks veel käib pistik kaheks osaks, mis kruviühendusega kokku käib.
                            Ok, siis jäävad need seinapistikud mõtteks. Elektrikud vedasid praegu ära läbipaistvad vask kaablid. Kohe üldse ei meeldi kui need seinast välja turritavad, peaks siis midagi muud sinna ajama. Võibolla oskab keegi soovitada, mitte väga kalleid palun.
                            Hea oleks kui oleks tumedamat värvi.Eks teen ise ka veidi kodutööd !
                            Esikõlaritele paneks 4 mm2 ja ülejäänutele 2.5 mm2

                            Endal jäid silma sellised 4 mm2 https://www.yeint.ee/it-multimeedia/...0500-v-50mrull
                            ja 2.5 mm2 https://www.yeint.ee/it-multimeedia/...500-v-100mrull
                            viimati muutis kasutaja karts3; 12 m 2021, 08:52.

                            Comment


                              #29
                              Pole ju keeruline ära proovida kas elektrikute pandud HDMI annab 4K60 läbi või mitte, enne kui nad ära vihastada. Need kirjasaanud nõuded pole teab mis kõrged, pigem tuleks mõelda kaugemale sest müüakse ju praegu vabalt ka 4K120Hz ja 8K seadmeid.

                              Ma võin teile rahus öelda et tavalised 10m passiivsed Serigost ostetud kaablid lasevad mul rahulikult 4k60 läbi, isegi 1,5m OEM nöörid mis ei tohiks olla paremad kui 1,4b - minu üllatuseks. 10m kaablitel pole peal muud kui et nad on "high speed HDMI with ethernet", seega julgelt no-name .
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                #30
                                Kui küsimus on kõlarikaablite visuaalses esteetikas, mitte ussiõlis siis peaks saama ju väljuvale osale x värvi suka peale ajada, termokahanevaga fikseerid.

                                PS. Paned veel "Dymo D1 Label 12 mm x 3 m black to gold lindi" printerisse ja lased markeeringud ka Left/Righ sildid peale ... mitte et seda vaja oleks aga läigib ja puha

                                viimati muutis kasutaja marcor1; 12 m 2021, 09:59.
                                -

                                Comment

                                Working...
                                X