Teade

Collapse
No announcement yet.

Yamaha Q2031A ekvalaiser, 31 liugurit, modifikatsioon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Yamaha Q2031A ekvalaiser, 31 liugurit, modifikatsioon

    Olen ekvalaiseri usku, kuna nii kastid kui kuulamisruum paraneb mu kõrvus, kui teda kasutan.
    Aastaid kasutasin Technics SH-8045 mudelit, millel 12 liugurit per kanal (kõrgus vaid 5 cm).
    https://www.hifiengine.com/manual_li.../sh-8045.shtml
    Tekkis vajadus/huvi rohkemate reguleerimisvõimalustega isendi suunas.
    Kogu olemasolev audiotehnika on aastatest 80-90, kuna mulle sobib selleaegne lahendus nii sisult kui välimuselt.
    Üheks piirajaks on isendi kõrgus max 10 cm, et sobiks ülejäänutega.
    Sebisin saksast Yamaha Q2031A
    https://www.hifiengine.com/manual_li...ha/q2031.shtml
    Ekvalaiseri kõrgus 2U (1U on ca 45mm, 2U ca 90mm).
    Toodetud 1990 jaapanis (mudelit B toodeti juba hiinas ja esipaneelile topiti ülisuur nn arvuti sisselülitusnupp)
    Kuna tegu rack isendiga, siis tehaselaiuse 480mm freesisin omale sobivaks – 450mm nagu kõigil teistel audiovidinatel.
    Lisaks suurendasin sügavust kuni 380 mm-ni et ühtlustada ülejäänutega.
    Edasi oli vaja asendada sisend ja väljund XLR st balansitud versioon RCA versiooniga.
    Sisendisse läks moodul milles 2 x DRV134PA ja väljundisse moodul milles SSM2141.

    Toiteplokk sai suuremad silumiskonded ja jahutusradiaator vahetus 5x suurema vastu – temperatuur kukkus 63lt 40ni.

    Ära sai vahetatud kõik sidestuslüüdid (kokku 34 tk) – olid polaarsed nichicon 10uF või 47uF, asemele läksid bipolaarsed nichicon muse 47uF. Bipolaarid seetõttu, et ühes A versiooni skeemis olid kah 47uF bipolaarid kirjas. B versioonil on kõik sidestuslüüdid polaarsed.

    Tänu madis64 mõõtetehnikale ja oskustele sai ekvalaiser ära mõõdetud. Nupud neutraalasendis, min asendis ja max asendis.
    Pildid lähiajal.
    viimati muutis kasutaja martk; 22 12 2020, 13:07.
    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

    #2
    Click image for larger version

Name:	Q2031A freq response 5 kHz - 20 kHz MAX 2020-12-20.jpg
Views:	229
Size:	76,8 KB
ID:	1108796Click image for larger version  Name:	Q2031A freq response EQ ON 2020-12-19.jpg Views:	0 Size:	58,1 KB ID:	1108794 Click image for larger version  Name:	Q2031A freq response EQ OFF 2020-12-19.jpg Views:	0 Size:	53,7 KB ID:	1108792 Click image for larger version  Name:	Q2031A summary 2020-12-19.jpg Views:	0 Size:	26,7 KB ID:	1108786
    Lisatud failid
    viimati muutis kasutaja martk; 22 12 2020, 13:49.
    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

    Comment


      #3
      Click image for larger version  Name:	Q2031A 63Hz MAX 2020-12-20.jpg Views:	0 Size:	57,7 KB ID:	1108789
      viimati muutis kasutaja martk; 22 12 2020, 13:49.
      Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

      Comment


        #4
        Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
        Tänu madis64 mõõtetehnikale ...
        Olgem nüüd ikka täpsed - mõõtetehnika on laborites, kõneksolnud "mõõõtmiselaadsed toimingud" on teostatud ikka "koduste vahenditega"

        Aga seadme üldseisundist ja probleemsetest kohtadest saab ka nii piisava ülevaate.

        Comment


          #5
          Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
          Sisendisse läks moodul milles 2 x DRV134PA ja väljundisse moodul milles SSM2141
          Kas vastupidi ei olnud, et DRV134PA väljundisse ja SSM2141 sisendisse?
          Mis moodulitest üldse jutt on? Mul ka seisab ees üks differentsiaalsignaali tavaliseks muundamine võimalikult hea kvaliteediga.

          Comment


            #6
            2 x DRV134PA teeb mul sisendis unbalance to balance, kuna ekva sisemus on balance.
            https://www.ti.com/ds_dgm/images/fbd_sbos094b.gif

            SSM2141 teeb väljundis balance to unbalance
            http://diyfever.ru/uploads/posts/202...-24-024117.jpg
            viimati muutis kasutaja martk; 22 12 2020, 14:02.
            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

            Comment


              #7
              Kas oluliselt vähemate pooljuhtidega sama ülesanne diskreetidel ehitades ei laheneks?

              Comment


                #8
                Vist pidi saama isegi kümne ühesuguse takistiga, mille kõikumine tohib olla 0,1%
                Kui lugeda foorumeid, siis differentsiaalsignaali tavaliseks muundamine ja vastupidi tehakse miski vägisi takisti vastu maad variandis. Isegi spets ülemineku juhtmed on müügis. Selle variandi oma jaoks välistasin.
                Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                Comment


                  #9
                  Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                  2 x DRV134PA teeb mul sisendis unbalance to balance, kuna ekva sisemus on balance.
                  https://www.ti.com/ds_dgm/images/fbd_sbos094b.gif

                  SSM2141 teeb väljundis balance to unbalance
                  http://diyfever.ru/uploads/posts/202...-24-024117.jpg
                  Mina näen küll skeemil kindlalt kaks punkti, kus ekvalaiseri sisemus ei ole diferentsiaalne, IC6.2 väljund ja IC3.1 väljund.
                  Kas sa panid need DRV134PA ja SSM2141 otse skeemi, kasutasid mingeid valmis mooduleid või tegid ise mingi trükiplaadil moodulid?

                  Comment


                    #10
                    Seda A mudelit tehti mitmes versioonis.
                    Minu oma on täpselt see, mis hifiengine-s
                    A service manual - Ivy Caudieus
                    Vt pdf lk 25 ülavasakul, kus XLR väljund
                    IC101 jalad 1 ja 7
                    Võtsin balance signaali kondekate C591 ja C593 jalgadelt, konded asendasin bipolaar 333uF vastu.

                    Kui uuesti peaksin tegema, kasutaks juba THAT kive:
                    https://audioxpress.com/article/gett...-and-receivers
                    viimati muutis kasutaja martk; 22 12 2020, 14:58.
                    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                    Comment


                      #11
                      Ma olen küll pimedusega löödud, kuid samas skeeminurgas on juba RCA-väljund olemas ilma mingite lisamoodulitetagi?

                      Comment


                        #12
                        Ilmselt siiski mitte pimedusega löödud.
                        Ma vaatasin küll teise versiooni skeemi: https://www.hifiengine.com/hfe_downl..._schematic.pdf
                        Aga väga suurt vahet neil peale loetavuse ja juppide teise numeratsiooni ei ole. Ka sellel Ivy Caudieus'i skeemi versioonil on väljundi signaal enne IC101-te tavaline, tuleb IC105.1 väljundist 8 ja IC101 teeb ta diferentsiaalseks.
                        Sisendiga on sarnane asi, kui A kanalis rida ajada, siis IC103 järel tehakse diferentsiaalne signaal IC105.2 opakaga tavaliseks ja nii kuni väljundini IC105.1 opakal on kogu aeg tavaline.
                        Seepärast ma pakkusingi, et DRV134PA on väljundis ja SSM2141 sisendis.

                        Comment


                          #13
                          Tänud madi64 ja moi suunamast, lugesin skeemi pealiskaudselt. Oleks võinud kohe tehaseseades 6,35mm auke kasutada RCA jaoks. Oma lollus, nüüd 2 mõttetut moodulit seadmes ja null kasu. Eks jäägu see tulevikus osundama, kui inime skeemi lugeda ei oska.
                          viimati muutis kasutaja martk; 22 12 2020, 21:37.
                          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                          Comment


                            #14
                            Räägi siiski nendest moodulitest, kas kasutasid mingeid valmis asju või tegid ise?

                            Comment


                              #15
                              Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                              ... nüüd 2 mõttetut moodulit seadmes ja null kasu.
                              Pigem ikka kahju, ei ole ma veel näinud opvõimendit, mis heli olemuslikult paremaks teeks, Väljundpuhvriks, ok...

                              Aga "mis kehvasti, see uuesti ja mitu korda järjesti"

                              Comment

                              Working...
                              X