Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Võrgukettale ja ruuterile DC-DC UPS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Võrgukettale ja ruuterile DC-DC UPS

    Kas läbi või tühjad? 12V ja diood ka vahel see ei lae kunagi akut täis.
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #17
      Vs: Võrgukettale ja ruuterile DC-DC UPS

      Tegelikult on 14V 5A toide. Akud peaks ikka läbi olema, sest eelnevalt on süsteem käinud akudelt mitu päeva nüüd mõned minutid.

      Aga mis sellest odavast solar kontrollerist arvate, oleks jumet?

      Comment


        #18
        Vs: Võrgukettale ja ruuterile DC-DC UPS

        Ilmselt mitte, pideva voolu puhul pole muud vaja kui vaadata mis pinge peale aku laadimine jääb. 13.2-13.3V võiks parima laetuse/eluea suhte anda. 13.6+ tekib juba ülelaadimine.
        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

        Comment


          #19
          Vs: Võrgukettale ja ruuterile DC-DC UPS

          Samas saaks sellest kontrollerist määrata nii aku pinge laadimisel kui ka selle hetke mis pinge pealt tarbijad välja lülitatakse kui aku tühi ja seinast midagi ei tule.

          Comment


            #20
            Vs: Võrgukettale ja ruuterile DC-DC UPS

            (Geel)happe akku tapab ülelaadimine ja liiga tühjaks laadimine.
            Vool 1/100 mahtuvusest järellaadimiseks sobib minu akule ja seadmetele küll. Voolu täppishäälestuse tegin korralikult täislaetud akuga.
            Happe aku tööeale mõjub hästi kui see vahest mõistliku piirini tühjaks laadida - tean maa kohti kus ka 8 aastat hiljem oli valvekeskuse 8 Ah aku mahtuvus üle 8 Ah, samas kui linnas oli aku paari aastaga töökõlbmatu.
            MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
            KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

            Comment


              #21
              Vs: Võrgukettale ja ruuterile DC-DC UPS

              Arendaks teemat eadsi.

              Kas keegi on teinud arvuti/serveri DC-DC UPS peale ümber? Rackis hetkel vana 1000VA UPS, kus sees kokku 24V 9Ah akud. Tühikäigul tarbib ups seinast 50W. Toite katkemisel akult 1,5A. Koormusel 400W (üle selle pole kunagi märgand) 25A. Uute akudega kestab UPS max 20-30 min. Võiks kesta vähemalt 3h (mida rohkem, seda uhkem muidugi) millega enamus rikked likvideeritud elektrilevi andmetel. Mis arvate, kas "way to go" oleks:

              1. panen samale upsile 2 suurt paadiakut ~60Ah äkki
              2. panen arvutile/serverile 12V DC toiteka ~300W, toite võtan läbi step-down converteri 24V->12V otse akult või siis tavaolukorras 230V->12V toitekast, hiljem saaks meibi veel paneelid katusele panna.
              3. panen suurema/võimsama UPS-i
              4. panen suured paadikaud ja ~1000W inverteri, katkestuse ajal lülitaks sellele ümber. Lisaks siis mingi akulaadija, CTEK vms.
              5. ostan generaatori

              Comment


                #22
                Vs: Võrgukettale ja ruuterile DC-DC UPS

                Panustaks suurele akule. Mul on 200VA upsi taga autoaku ja elab. 5h töötab, maha pole põlenud. Aga võimalik variant on kui ups piiri peale projekteeritud et ei kannata mitu tundi ei käiamist ega laadimist.
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment

                Working...
                X