Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Küsimus elektroonika friikidele :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Küsimus elektroonika friikidele :)

    hmm , hakkasin mõtlema kas on võimalus arvuti toiteplokist teha kuidagi võimendi :O ?
    yees

    #2
    Vs: Küsimus elektroonika friikidele

    muidugi mitte
    Saad sealseid transe aind kasutada heal juhul või toidet mõne lahjema võimu jaoks.

    Comment


      #3
      Vs: Küsimus elektroonika friikidele

      Esmalt postitatud idavärav poolt Vaata postitust
      kas on võimalus arvuti toiteplokist teha kuidagi võimendi
      Peedist teha pesumasina?
      Vabandust, aga ei saanud vastamata jätta.

      Comment


        #4
        Vs: Küsimus elektroonika friikidele

        Saab ikka. Võtad arvuti toiteka, viskad sisu välja & asemele paned näiteks 2*lm1875, toroidi & natuke veel pudinaid, volüümi nupp külge, pesa ette, klemmid taha ja olemas. Ma tegin nii (arvuti toitekast jäi siis alles kest, võrgupesa, lüliti, kaitse)

        Comment


          #5
          Vs: Küsimus elektroonika friikidele

          http://www.gadgets.co.nz/mjv/lm1875/ kuid kas kellegil oleks viitsimist ( oskusi ) selline asi kokku panna ?
          kuid natuke võimsamat ?!
          yees

          Comment


            #6
            Vs: Küsimus elektroonika friikidele

            Toiteploki transse saab hädaga kasutada küll lõpukatena. Enesel PC toiteka lõputranssidest stereo autovõimendi punutud. +-35V töötava mootori korral tagab umbkaudu 100W rms kanalisse. Tunduvalt parem kui lihtsalt automakist ovaale toita. Nende transsidega pidavat kehvem helikvaliteet olema, aga minul see kuulmine just parim pole ja mina ei tee mingit vahet. Autos veel eriti nagunii masina endese müra ja sinna sobivad nagu valatud.
            otsija

            Comment


              #7
              Vs: Küsimus elektroonika friikidele

              Esmalt postitatud henri503 poolt Vaata postitust
              ... toidet mõne lahjema võimu jaoks.
              + http://www.serigo.ee/advanced_search...eywords=tda155
              viimati muutis kasutaja kfl; 07 m 2011, 00:44.

              Comment


                #8
                Vs: Küsimus elektroonika friikidele

                2*LM1875=LM1876

                Kortermajas on seda enam, kui küll. Rohkemaga on tülid kiiremad tekkima. Mina tegin sõpradele ridamisi pisikesi võime ühika(te)sse LM1876 baasil. Reeglina sai toidet pandud 10...50W jagu ehk siis alati alla kivi jaksu ja pea kõikidel tekkis probleeme naabrite või vastutava personaliga.
                Kodusüsteemi tuleb osta korralikud kõlarid ja siis piisab juba suhteliselt pisikesest võimendist.
                Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                Comment


                  #9
                  Vs: Küsimus elektroonika friikidele

                  Oleneb rahast, mis sa oled nõus selle eest välja käima.
                  Mul on hetkel lauapeal üks TDA kiviga võimendi mida toidan arvuti toiteblokiga.

                  50€ eest topin ta sinna toitebloki sisse ja saadan sulle.

                  Hind sisaldab saatekulu

                  Comment


                    #10
                    Vs: Küsimus elektroonika friikidele

                    See on ju taaskasutuse küsimus. Kõigest saab kõike! Sakslased tootsid II ilmasõja ajal isegi s...tast piiritust. Kogu küsimus taandub ainult sellele, kas seda uut vidinat saab nimetada vana moderniseeritud-täiendatud j.n.e. variandiks, kui seal on kuidagi väga vähe vanast?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Küsimus elektroonika friikidele

                      No minu variandil on Terve vana arvuti toiteblokk, kust on üleliigne juhtmepundar ära võetud.
                      Arvuti esipaneelil olev 220v lüliti kesta sisse viidud, seega on 95% originaalist säilinud.
                      Ainus asi mis ma ostnud olen, on makettplaat, kuhu TDA kivi on koos kondekate jms. stuffiga peale joodetud.
                      Ehk siis sisaldab 99% ulatuses taaskasutatud materjale.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Küsimus elektroonika friikidele

                        Esmalt postitatud fomoco poolt Vaata postitust
                        No minu variandil on Terve vana arvuti toiteblokk, kust on üleliigne juhtmepundar ära võetud.
                        Arvuti esipaneelil olev 220v lüliti kesta sisse viidud, seega on 95% originaalist säilinud.
                        Ainus asi mis ma ostnud olen, on makettplaat, kuhu TDA kivi on koos kondekate jms. stuffiga peale joodetud.
                        Ehk siis sisaldab 99% ulatuses taaskasutatud materjale.
                        Kui mul on "seinaklots" kas ma saan seda nimetada arvutiks kui sellele arvuti külge ühendan?

                        Comment


                          #13
                          Vs: Küsimus elektroonika friikidele

                          Pole küll selle teema jutt, kuid kui see "seinaklots" on seal arvuti küljes tööks oluline, detail, siis miks ka mitte.

                          Sel juhul peaksid vist püsivalt külge ühendama.

                          Kui sa ämbrist puskariaparaadi teed, siis ta ei ole ju enam ämber.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Küsimus elektroonika friikidele

                            Teoorias saab arvuti toiteplokist teha võimendi. Mitte küll hästi kõrgeid sagedusi taasesitav aga miski bassivõimu ehk küll. Selleks tuleks seda toiteploki sisu selliselt mudida, et eelkõige asendada juhtskeemi etalonpinge allikas miski eelvõimu väljundiga. Uurida tuleks vaid mis teha tagasiside otsaga ja kas väljundisse ikka nii palju elektrolüüte jätta. Aga teoorias võiks kuidagi töötada. Valjukad oleks siis soovitav paraleelselt ühendada, kuna sellise võimu välundtakistus väga väike. 12V väljundist võiks siis 1 oomi peale miski P=U2/R=144W (ja veidi enamgi) ehk kätte saada.

                            Comment

                            Working...
                            X