Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

elektritööd pinge all

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    elektritööd pinge all

    vaatasin täna hommikul Terevisioonis seda töömehe rubriiki ja päris asjalik oli. Seal aga rõhutati, et alati tuleks elektrikilbis kasvoi seinapesa klemmide pingutamiseks vool kilbist välja lülitada. Samas minumeelest vahetas mul sõber terve pistiku pinge all ära. Kas mingeid elektritöid vastavate vahenditega on võimalik ka pinge all teostada(vahest näiteks kortermajas on väga ebamugav elektrikilbi juurde pääseda)?

    #2
    Vs: elektritööd pinge all

    Esmalt postitatud m4rtin poolt
    Samas minumeelest vahetas mul sõber terve pistiku pinge all ära. Kas mingeid elektritöid vastavate vahenditega on võimalik ka pinge all teostada?
    Kas on võimalik kõndida kahe maja katuste vahele tõmmatud trossil? Ma TV-s nägin - üks mees kõndis.

    Tehniliselt on võimalik 220 võrgus teha suurm osa asju pinge all.
    Aga tarvitseb üks kord eksida ja kaitse lülitub välja. Siis tuleb
    Esmalt postitatud m4rtin poolt
    vahest näiteks kortermajas on väga ebamugav elektrikilbi juurde pääseda
    ebamugavusele vaatamata sinna kilbi juurde ikkagi pääseda.

    Kui juhtmete vahele tekib lühis ja kaarleek, siis on võimalik et juhtmed enam ei ulatu pistikupesani.
    Kui läheb paremini ja juhe süütab maja, pole enam probleemi pesa vahetusega.

    Aga elektritööd nimetusega "laepirni vahetamine" tavaliselt teed pinge all.
    Kui pirn peos puruneb (on juhtund), siis võib verejooksu peatada joodiga.

    Comment


      #3
      Vs: elektritööd pinge all

      Tehniliselt on muidugi kõik võimalik.
      Lisan veel, et elekter tapab vaid üks kord elus.
      Ja veel seda, et kaitsmeteni peab olema ligipääs vaba.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Vs: elektritööd pinge all

        Kunagi vene ajal olin elektrik tööstuses - seal polnud võimalik nii töötada et terve tsehh seisma ja siis rõõmsalt....lampi vahetama . Ikka käis asi nii et kõik oli pinge all ning meie asutusse polnud asja madalama kategooriaga elektrikul/automaatikul kui 4. Tööriistad olid spetsiaalsed, tol ajal Poolas toodetud, lubatud töötada pingel kuni 1000V. Pole täpselt uurinud aga kindlasti on siin Elfas samuti sellised müügil. Kui eelnevat kogemust ehk harjumust pingeall töötada ei ole siis ei soovita kappi ronida, eriti need kapid tunduvad jubedad olema mis nagu kahe võimu vahel sündinud (vene ja lääne jupid läbisegi, märgistamata kaablid jne) - viimati peab siinne admin hakkama kontot kustutama.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #5
          Vs: elektritööd pinge all

          saand isegi pinge all töid tehtud, aga mitte kellelegi ei soovita seda teha, eriti veel olemate kogemuste ja teadmiste pagasi puhul. sedasi olen ka paar korda litakat saanud. mina veel elan, aga kõik inimesed ei pruugi ja seda taluvust saab paraku mõõta viletsama tevise puhul vaid korra...
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #6
            Vs: elektritööd pinge all

            Esmalt postitatud OSX poolt
            Kunagi vene ajal olin elektrik tööstuses - seal polnud võimalik nii töötada et terve tsehh seisma ja siis rõõmsalt....lampi vahetama .
            Heheh. Tuleb tuttav ette.
            Pinge all saab/tohib tööd teha küll, aga selleks on vaja teatavaid tingimusi. Eelkõige kogemusi ja vastavat koolitust. Ja õpetamatut ohutaju. Süsteem, mida remondid, peab olema pulkadeni selge ja samuti iga liigutuse võimalik tagajärg.

            Kunagi üks töökaaslane tegi mulle kolli:
            Oli vaja kondensaadipaagi automaatikas üks relee välja vahetada. Seda sai teha teatava ajavahemiku sees (vist oli ca 20 min.), et süsteemi tööd mitte häirida. Samas kilbis oli veel asju, mida välja lülitada ei saanud, toide tuli aga jaotuskilbist sama automaadi alt.
            Ma siis nokitsesin seal, too tüüp aga koputas vastu kilbi seina. Ei ole elus hullemat ehmatust kogenud. Kui toibusin, tahtsin kutile hädatapu teha, aga sai pakku sunnik.

            Comment


              #7
              Vs: elektritööd pinge all

              Lisaksin vee, et sellel inimesel peab olema vastav tunnistus ning sertifikaat

              Comment


                #8
                Vs: elektritööd pinge all

                Nägin minagi seda hommikuterevisiooni elektriteema lõiku, ausalt öelda veidi lapsiku mulje jättis ja konkreetsel elektrikul olid eriala mõisted pisut segamini, mis mind veidi häiris.
                Pingestatud süsteemis palju keerulisi töid teostatud aegade jooksul ja näed krt. kas jumala tahtest või tänu mõnele kolmadale faktorile veel elan, olgugi, et on olnud juhuseid, kus tekkinud kaarleek põletas seljast ära riided ja lõiketangidest jäid järele kätte ainult isolatsiooni osa pooleldi. Üks raskemaid ja vastutusrikkamaid töid oli kunagi aastaid tagasi Tartus 8 korteriga korterühistu kahe korruselise puumaja sisendkilbi paigaldus. Nimelt puudus majal peakilp (polnud ühtegi jaotuskilpi maja peale, olid vaid kaks korki ehk siis sulavkaitset), kust oleks saanud elektri välja lülitada tööde teostamise ajaks, samuti ei olnud maja elanikud nõus elektrikatkestusega ja veel enam ei soovinud seda terve poole Võru tänava elanikud, kelle elektrienergia samalt liinilt tuli. Tuli leida kompromiss ja ainuke rahumeelne viis töid teostada, oli pinge all, koos võimalike koormustega liinil ja ilma elektrikatkestusteta, kasutades sildamis meetodit. Tuli veenduda faaside õiges järjestuses, koorida lahti ettevaatlikult majja tulev sisendkaabel paari meetri ulatuses ja veada krokojuhtmetega ühest kooritud jaost teise sillad, vahelt kaabel naks-naks pooleks ja otsad kilbi peakaitse automaadi alla. Toona sujus töö ilma eriliste viperusteta, põhiline mure oli suure ristlõikepindalaga juhtmete isolatsiooni koorimine, vahel tükkis meelest ära minema tõsiasi, et seda pole soovitav teha koorimistangidega, millel puudub käepidemetel isolatsioon. Paar nähvakat ära sain, jäi meelde, käisin kiiresti läbi seal samas lähedal asuvast Effexist ja ostsin ISO standardile vastavad tööristad.

                Comment


                  #9
                  Vs: elektritööd pinge all

                  Trolli- ja trammiliinidel tehakse enamus avariitöid pingealusena. Isegi sain seal töötades 3 korda 600 volti alalisvoolu maitsta.

                  Comment


                    #10
                    Vs: elektritööd pinge all

                    Esmalt postitatud erxxx poolt
                    Trolli- ja trammiliinidel tehakse enamus avariitöid pingealusena. Isegi sain seal töötades 3 korda 600 volti alalisvoolu maitsta.
                    Koolist on meelde jäänud lause, et: "Kõrgepingeliine remonditakse pinge all ja faasikaupa".
                    Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                    Comment


                      #11
                      Vs: elektritööd pinge all

                      Esmalt postitatud Tikk poolt
                      Koolist on meelde jäänud lause, et:
                      "Kõrgepingeliine remonditakse pinge all ja faasikaupa".
                      Kõrgepingeliiniga on lihtne aga
                      kas seinakontakti õpetati ka pinge all parandama?

                      Üks asi on see, kui me tahaks, aga ei saa,
                      teine, kui saaks, aga ei taha.

                      Milleks, mis ta ikka teeb. Mul raudsed sõrmed.
                      Ja üks mees netis rääkis et pole vajagi.
                      _______________
                      P.S.
                      ja mul on puust pea ka

                      Comment


                        #12
                        Vs: elektritööd pinge all

                        kõrgepinge puhul on tarbijaid palju, ja seega ei saa iga pisikese asja pärast kõiki elektritta jätta. teiseks on seal ka juhtmete vahelised kaugused hulga suuremad, ning kogematta mitut juhet korraga tabada palju väiksem võimalus. liidu ajal oli suuremal osal korvtõstukitel korv mastist isoleeritud, seega jäi ka sealt teine juht ära.
                        magamistoas seinakontakti vahetamisel või pikendusjuhtme avamisel suraka saamine on aga hoopis teine asi. sel juhul tasuks peeglisse vaadata ja küsida endalt: kaua ma elada tahan. halvemal juhul pead ohutuks tööks jätma elektrita oma pere(va eelmainitud erandid) ja nende hoiatamine ei peaks olema nii suur probleem, kui terve asula välja lülitamine
                        üks elektrilöök enamasti ei tapa, teine ka ilmselt mitte jne. iga elektrilöök aga kahandab südame vatupanuvõimet. pisikeste näriliste peal katsetused on asja minu jaoks suht veenvalt tõestanud. mingi hetk võib lihtsalt järgmine elekrtilöök jääda viimaseks
                        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                        Comment

                        Working...
                        X