Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kas keegi tunneb Nissan Leafi akut?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kas keegi tunneb Nissan Leafi akut?

    Vaatasin siin videosid Nissan Leafi akude lammutamisest ja tekkis väike küsimus.
    Sain niipalju aru, et vähemalt vanemas akus on ühes väikses pakis lamedad elemendid 4 tükki vist? Uuemas väideti 8.

    Kui seda väikest akupakki lammutati, siis kuskilt elektroonikat silma ei hakanud, olid lihtsalt 2 lamedate elementide pakki, mis omavahel paralleli pandud ja siis nende pakid omakorda järjestikku ja välja tuli kolm klemmi.
    Kahest äärmisest võeti siis nende järjestikku pinge välja ja keskmisest eeldan, et kontrollitakse mõleme akupaki seisukorda laadimise ajal?

    Videodest oli näha, et nad on järjestikku pandud ja täislaetud pinge oli 383V.
    Samas olen kuulnud, et seal toimub mingi elementide järelt ära lülitamine, kui mõni hapuks läheb ja auto sõidab edasi?
    Kas keegi teab, kuidas ja kus see lülitamine toimub?
    Sest niipalju, kui mina neid väikseid akupakke nägin suure aku sees, siis ei hakanud sellised lülitused silma, aga ilmselgelt ma seal kõike ei näinud ka.

    Samal ajal räägitakse akupakkide taastamisest ja üksikute elementide ja nende moodulite eraldi vahetamises,t mille sees 4 või 8 elementi on.
    See tähendab ju seda, et auto peab neid vahetatud elemente eraldi kontrollima ja toimima kõige kehvema 8V akumooduli järgi nagu keti nõrgim lüli?
    Kui kõige kehvem akumoodul saab tühjaks, peaks ta ju selle järelt ära lülitama ja auto seisma jääma?
    Või siis teise variandina peaks ta selle järelt ära lülitama, aga auto sõidaks edasi vähemate moodulitega.

    Mõtlen, sellist akumoodult seal sees, nende kontrollimist.


    https://www.greentecauto.com/wp-content/uploads/products/nissan/2012-nissan-leaf-battery-module-04.jpg



    viimati muutis kasutaja klemmikas; 08 m 2020, 17:58.
Working...
X