Teade

Collapse
No announcement yet.

Arusaamatused 50ndate Riga 6-ga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Arusaamatused 50ndate Riga 6-ga

    Õhtust.

    Elustasin mina ühe 53 aasta üllitise, täpsemalt klassikaline Riga 6. Kõik ilus tore, tegin mis vaja, aparaat esitas probleemideta lugu "Radio" kõiksevägevama Rammsteini esituses ja palju muudki. Mitu õhtut mängis. Kõike nii siit kui sealt poolt piiri. Siis läksin mina maale. Maabusin pühapäeva õhtul uuesti linna kuubikusse. Oli soov meeldivate viiside järele sumedas Karlova rajoonis. Pistsin mina siis otsad sisse ja..

    kurat nisuke pauk käis. Lõi kuubiku arvestuskilbist pimedaks.


    Selgitav pilt ka juurde. Mis võiks seda põhjustada? Miks seda eelneva 67a jooksul ette tulnud pole. Kusjuures pauk käis pistiku sisestamise protseduuri ajal. Aparaat polnud sisse lülitatud, kaitse jäi terveks. Vot paradoks.
    Click image for larger version

Name:	IMG_20200416_210238.jpg
Views:	1
Size:	302,7 KB
ID:	883330

    #2
    Vs: Arusaamatused 50ndatega

    Antenn ja maandus on küljes?

    Comment


      #3
      Vs: Arusaamatused 50ndatega

      Kaitsmepesa materjal (bakeliit) aja jooksul ära väsinud?

      Comment


        #4
        Vs: Arusaamatused 50ndatega

        Äkki see raadio kuulas ja kuulas, lõpuks sai aru et Stalin on ikkagi surnud, ja lasi ohke välja... .
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #5
          Vs: Arusaamatused 50ndatega

          70-aastane (võibolla rasvane vm) tolmukiht strateegilises kohas, kus pinda mööda oli piisavalt väike vahemaa.
          Katalüsaatoriks võibolla kuskilt maalt külmast kuurist niiskuse käest uude kohta kuiva ja sooja toomine (nii imelik kui see ka ei tundu).
          Klassikaline ahelreaktsioon lekkest läbilöögini mööda pinda.
          Nüüd, kui tahta ajaloolist autentsust säilitada, vaja uut detaili sest vana pinna tahmast puhastamine on kahtlane üritus.

          Comment


            #6
            Vs: Arusaamatused 50ndate Riga 6-ga

            Esmalt postitatud oovi1220 poolt Vaata postitust
            ...Kusjuures pauk käis pistiku sisestamise protseduuri ajal. Aparaat polnud sisse lülitatud, kaitse jäi terveks.
            Ilmselt on raadio šassii ka maandatud?
            Pakun et hea õnn sai lihtsalt otsa. Kaitsmepesa oli ilmselt juba varem vanadusest vigane (määrdunud/tahmunud, higine, mõrane, misiganes..).
            Ju siis sattus "stepsel seina" sedapidi, et faas tuli otse kaitse pesa suunas ja raksatas kaarleegina läbi mädanenud isolatsioonimaterjali otse maandatud šassiisse. Ja et kaitse asub "enne" raadio toitelülitit, siis polnud vaja selleks pauguks isegi raadiot sisse lülitada.
            Click image for larger version

Name:	Riga6.jpg
Views:	1
Size:	124,8 KB
ID:	872628

            Comment


              #7
              Vs: Arusaamatused 50ndate Riga 6-ga

              vist kevadine niiskus. see on salakaval värk. pikalt külmas seisnud asjad on kasulik kasvõi fööniga kuivatada/soojendada.

              Comment


                #8
                Vs: Arusaamatused 50ndate Riga 6-ga

                Isegi uued seadmed käivad enne kokkupanemist tehases, nädalasest "praeahjust" läbi, kus neis eemaldatakse niiskus! Enne kui asi üldse pinge alla panna, tuleks teha asjakesele põhjalik ülevaatus, diagnostika ja puhastus! Võtta tarvitusele ka lisakaitse meetmed. Kasvõi panna sobiv sulavkaitse või automaat võrgust toitele. Praegu jääb üle ainult tagajärgi "imetleda"!
                Selle uunikumi hingeelu ja ajalugu me ei tea? Ka istub teema algataja vaikselt, niikui "kult rukkis"! Kes tegi, ... ise tegi! Eks igaüks teeb oma isiklike asjakestega, seda mida soovib. Jääb ainult soovida, jõudu talle edaspidises elus! Selliseid "tarku" purustajaid on siin foorumis ennegi olnud! Mõned ka on kadunud. Jääbki teadmata, kas viimane kord oli elektrivõrk nendest tugevam või oli inimene õppust võtnud juba?
                viimati muutis kasutaja rainadov; 17 m 2020, 16:16. Põhjus: täht

                Comment


                  #9
                  Vs: Arusaamatused 50ndate Riga 6-ga

                  Viimasele sõnavõtule ei oskagi midagi vastata, eks viinamarjad hapud ja kõik teised süüdi.

                  Aga teemasse - otse loomulikult ei lülitanud kurat teab kus ja kui kaua seisnud asja võrku. Vahetasin lüüdid, toitekaabli, suurema osa lampe (enamus olid originaalid veel) ning mõne teise konde ka a la sidestus. Toitetrafo primaari ühendasin ümber, et aparaat sobituks tänapäevase võrgupingega. Esimene käivitus ja muud seadistamised käisid ikka jadas läbi 300W hõõglambi. Pinged-režiimid sain õhtuse mängimisega piisavalt lähedale tehase soovitustele. Ning aparaat on hästi säilinud, vaevalt eelmine omanik teda garaaži kanalis hoidis. Toas oli ta mul kah ikka nädalaid soojas projektina töös enne käivitamisi. Toimis kah ju tükk aega enne pauku .
                  Eks sellest ajendatuna teema tegingi, et mul mõni 50ndate RRR raadio veel (nagu purustajatel ikka) ning neil ju samad kaitsmepesad..

                  Lisan juurde veel natuke. Pildilt on pahasti näha, kuid kohas, kus võttis aset läbilöök, polegi antud kaitsmepesal ju mingit isolatsiooni. Pani otse vasest šassiisse. Õhuvahet seal silma järgi oma 3mm. Muidugi ei välista jah, et mööda natuke kaugemat pinda ronis. Aparaat läbis korraliku puhastuse ka, selles osas muidugi veider. Kuna kaitsmepesa on needitud siis seda ei eemaldanud. Ehk jäi tõesti midagi sinna alla. Hetkeseisuga töötab nagu varemalt. Isoleerisin natuke vana pesa. Kindluse mõttes peaks muidugi välja vahetama. Ilmselt oleks mõistlik vana autentsuse mõttes külge jätta ja moodsam asi šassii alla peita.
                  viimati muutis kasutaja oovi1220; 17 m 2020, 16:48.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Arusaamatused 50ndate Riga 6-ga

                    Esmalt postitatud oovi1220 poolt Vaata postitust
                    Aga teemasse - otse loomulikult ei lülitanud kurat teab kus ja kui kaua seisnud asja võrku. Vahetasin lüüdid, toitekaabli, suurema osa lampe (enamus olid originaalid veel) ning mõne teise konde ka a la sidestus. Toitetrafo primaari ühendasin ümber, et aparaat sobituks tänapäevase võrgupingega. Esimene käivitus ja muud seadistamised käisid ikka jadas läbi 300W hõõglambi. Pinged-režiimid sain õhtuse mängimisega piisavalt lähedale tehase soovitustele. Ning aparaat on hästi säilinud, vaevalt eelmine omanik teda garaaži kanalis hoidis. Toas oli ta mul kah ikka nädalaid soojas projektina töös enne käivitamisi. Toimis kah ju tükk aega enne pauku .
                    Aga mida sa siinselt rahvalt tahad? Vaata veelkord paugutusahel üle, tee puhtaks. Sa ju väidad, et kõik oli õigesti tehtud. ??? Audentsust võid siis etapiviisi taga ajada, kui aparaat on normaalselt vähemalt nädala töötanud järjest, ilma elektrivõrgust välja lülitamata. Mis imelik kaitse see on, mille klemm on ühendatud aparaadi keresse? See on ju tapariist, kui võrgujuhe läheb otse massi! APRAATI KAITSED VÕRGUTRAFOGA, AGA INIMEST MITTE? Meist keegi pole hiromant, et kindlaks teha aparaadi tegelikku seisukorda? Kutsu mõni meister kohale, et too vaataks aparaati värske pilguga. Paugutamised ei käi huupi. Nendel peab põhjus olema! Pinge peab olema 2 punkti vahel, kui kaitsmepesal mingitki isolatsiooni pole, kas too peab siis õhus seisma? Loogika??? Miks see jadas 300W hõõglamp pauku ära ei hoidnud? Peale sinu, pole foorumlastest keegi teine aparaati näinud, rääkimata temaga midagi tegemisest. Mõtle oma sõnade üle! Keda sa süüdistad? Pärast sellist juttu ei tule sulle keegi appi!
                    viimati muutis kasutaja Scott; 17 m 2020, 21:21. Põhjus: eelnevat ei pea täielikult tsiteerima

                    Comment


                      #11
                      Vs: Arusaamatused 50ndate Riga 6-ga

                      Heh, rahu nüüd, seltsimehed.

                      Eks ma pigem üldharivas mõttes küsisin. Ei vaja kellegi abi ja juba asi ka lahendatud. Huvitav on ju arvamusi kuulda mis sellise asja põhjuseks võib olla.
                      Täname asjalike vastuste eest.

                      Herr rainadov, ma tõesti ei viitsi vaielda, see jäägu teistele. Soovitaksin omalt poolt esimest posti leebe huumoriga võtta nagu ta mõeldud oli. Kes teeb, sel tuleb ikka asju ette. Kes midagi ei tee, karjub teiste peale. Võib teema sulgeda/kustutada minu poolest.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Arusaamatused 50ndate Riga 6-ga

                        Viitsi ikka vaielda, annad võimaluse teistel ennast targalt tunda. Nii et hüüumärkidest puudust ei tule. Muidu kukuvad isolatsioonis masendusse.
                        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                        Comment


                          #13
                          Arusaamatused 50ndate Riga 6-ga

                          Esmalt postitatud oovi1220 poolt Vaata postitust
                          Eks ma pigem üldharivas mõttes küsisin. Ei vaja kellegi abi ja juba asi ka lahendatud. Huvitav on ju arvamusi kuulda mis sellise asja põhjuseks võib olla.
                          Täname asjalike vastuste eest.
                          Aitäh! Vastuseks täiendan. Kas sa oled kindel, et sisu on "Riga-6" oma. Võibolla on keegi korpuse ära vahetanud. Tehti ka teiste nimetustega vastuvõtjaid, kus puudus isoleeriv võrgutrafo ja kasutati autotrafot anoodpinge tekitamiseks! Näiteks "Moskvits-B", mitmes variandis. Ka suur raadio "Leningradets"ja 7 lambiline "Moskvitš" on ilma eraldustrafota!! Aga raadiod "ARZ-51", "Rekord-47"-l on võrgu kaitse läbi läbi võrgu lüliti korpuse külge! Ka paljudel "Rekord" marki raadiotel läheb võrgumähis tõesti keresse ja on autotrafona anoodmähise osaks.! Nendega vist lõppes hullus ehitada raadiote toited ilma eraldustrafota!
                          Selliste tootmine keelustati varsti ja kiiresti, sest tagajärjeks olid laibad. Kõigil sellistel tuleks ka olemasolev jõutrafo vahetada! Mida ka tehti nende raadiote hilisematel variantidel. Ka nende muutuste skeemid on olemas. Küsimuse saaks lahendada pannes ... kogu raadiole ette umbes 40W eraldustrafo 220V/220V. See on aga umbes 2 rusika suurune ja kohta seal sees eriti pole.
                          Minu järgmine küsmus on, et kui sa trafo mähiseid puutusid, jootsid, ... kas siis ei võinud mõne otsaga eksida? Võrgutrafo vaevalt mujale mahub, kui ta praegu on. Kogu see jutt pole nali, vaid reaalsus, mida ma asjast arvan. Ma vaatan veel ka "Riga-6" skeemid üle! Otsisin sellele teisi skeeme ja neid talle 1959 a. raamatus pole! Ilusti on toide tehtud eraldustrafoga! Mõõda testriga, et kumbki el. võrgu ots ei jõuaks vastuvõtja maanduse külge? Mulle on üllatuseks, et võrgu kaitse on kere küljes! Edu sulle.

                          Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                          Viitsi ikka vaielda, annad võimaluse teistel ennast targalt tunda. Nii et hüüumärkidest puudust ei tule. Muidu kukuvad isolatsioonis masendusse.
                          Kes ise end elektri eest ei kaitse, sellele kirjutatakse hauaplaat ilma hüüumärkideta!
                          viimati muutis kasutaja Scott; 17 m 2020, 21:24. Põhjus: järjestikpostitused kokku (kasuta multiquote nuppu mitme postituse tsiteerimisel)

                          Comment

                          Working...
                          X