Teade

Collapse
No announcement yet.

6Н1П-В ja 6Н1П-ВИ

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Clear All
new posts

  6Н1П-В ja 6Н1П-ВИ

  Kas on neil trioodidel 6Н1П-В ja 6Н1П-ВИ mingisugust vahet?
  Tuhlatud netis ja raamatutes aga -В versioonist üsna vähe infot. Milline neist kõige "parem" võiks olla? Kasutusse lähevad nad siin foorumiski mitmelkorral teemades olnud Benderi skeemis.
  Millised oleks selles kõige mõistlikum kasutada? On olemas vist kõik versioonid, 6Н1П, 6Н1П-В, 6Н1П-ВИ ja 6Н1П-ЕВ. В ja ВИ olevat paremad? Mingid kuldse kolmnurga sees "5" logod on neil kolvil+militaartemplid, Voshodi toodetud, kas need on ka reaalselt mingitpidi paremad kui ilma indeksiteta versioonid?
  -superradical-

  #2
  https://prosvitlo.com.ua/lampa-6n1p-vi.html
  arvab, et Радиолампа 6Н1П-ВИ - Двойной миниатюрный триод повышенной надежности и механической прочности для работы в импульсном режиме.
  aga
  Радиолампа 6Н1П -Двойной миниатюрный триод. Предназначен для усиления напряжения низкой частоты.
  Ilmselt küll nähtud info. Numbrilised parameetrid, mis seal leiduvad on minu meelest samad.

  Comment


   #3
   Selle lambi puhul Sa ei pea otsima mitte paremaid tähekombinatsioone vaid paremaid konkreetseid eksemplare. Seda siis kui asi saab töötama toas, soojas, kuivas, kapi otsas, paar tundi päevas.
   Ükski neist tähtedest ei garanteeri automaatselt et vene lamp on kuidagiviisi andmetelt või vastupidavuselt parem. Eriti peale 30-60-aastast seismist.
   Ainult see et kui on romb või kolmnurk tempel, siis enamasti on need partiid tehases mingid tunnid sisse käiatud, st parameetrid enam ei uju ära nagu tutika tsiviillambi esimestel tundidel.
   Erandiks on i täht mõnedel lambitüüpidel, kus on ka konstruktsioon ja andmed pisut teised. Eks neid erandeid ole veel. Ja eri aastakümnete sama tüüpi lambid võivad olla sisult vägagi erinevad.
   Seda lambitüüpi on igal pool nagu ratsahobuse s..., seega varsti tüdined sedasorti kahtlemisest...
   Siit saab selle kohta ühe väga hea brošüüri alla laadida: http://www.radiolamps.ru/library/mrb/mrb-0601.html
   viimati muutis kasutaja mikumaku; 12 04 2021, 19:33.

   Comment


    #4
    Eks muidugi ole parem ühesarnased võtta aga parameetreid uurides, nad ei ole neil päris 1:1 samad, "V" versiooni kohta ei leidnud üldse eriti infot. Küsimus pigem selles, et millised oleks kõige paremad kasutuseks nendest 4 erinevast? See töötundide aeg eriti tähtsust ei oma, et sellesmõttes pikaealisust ei aja taga. Igastühest on neid kümneid, osasid võimalik, et ka sada-rohkem, pole lugenud kokku, sesmõttes saab parema tüübi seast ka natuke lähedasemaid parameetreid mõõta (päris spetsiaaltestrit pole aga voolureziime saab ka reaalses skeemis mõõta ja sobivaid leida), seda saab ju ikkagi teha ühe kindla mudeli siseselt, vaevalt, et ilma indeksita ja näit. EV läbisegi eriti mõistlik oleks.
    Paar õhtut on saanud otsitud nii kohalikus keeles, inglise kui vene keeles ja googlest ja yandexist jne aga ega eriti nagu mingit kindlat infot ei ole. VI kohta jäi ette, et sel pidi olema kullatud traadist võre, leidsin ka paar isendit mil halvast hoiustamisest tipp viga saanud ja õhk sisse pääsenud, "VI" ja "EV" on tõesti erinevad - VI-l on võre tõesti kullakarva, mis iganes materjalist ta siis ka ei oleks...ja no nagu ikka, mõned kuldkõrvad on väitnud, et VI pidi olema parem - kas selline asi saab üldse reaalne olla?
    Ka elektriliselt ei ole nad identsed, tunnusjooned ka ilma indeksita ja EV puhul natuke erinevad - kas reaalselt on eeldada, et neid ikka päris 1:1 vahetada ei ole mõtet ja peab minema teiste komponentide kallale. EV vähemalt paistab elektriliselt olema nigelam.

    Lisatud failid
    -superradical-

    Comment


     #5
     No aga Sa vaatad et näe numbrid on andmelehel erinevad, ja arvad et seal taga peitub mingi eriti tõsine mõte ja põhjus ja vajadus.
     Aga kui süveneda, siis need parameetrid mis erinevad, on need mis masstootmises lihtsalt tulevad välja nagu juhtub.
     Häälestatakse tootmisliin konkreetse tüübi jaoks jah, aga pärast mõõdetakse partii ikkagi pisteliselt üle, võibolla sorteeritakse, ja otsustatakse, mis tüüp sinna peale trükitakse.
     Võidakse ka ümber otsustada - olen kohanud lambipartiisid, kus lisatähed on pärast kolvi pealt maha käiatud.
     Detailide tähistussüsteemid üleüldse nõukogude liidus olid ju kõik loodud selle mõtte ja loogikaga, et toodanguna saaks tehasest välja saata kõik mis päris praak ei ole, aga sõjaväele juba ei kõlba.
     Peale selle, muidugi on eri tähekombinatsioonide puhul silmale nähtavaid ja nähtamatuid konstruktsiooni- ja materjali erinevusi, mis paratamatult pisut muudavad ka mahtuvusi jne mis seal oli.
     6N2P puhul on see eriti ilmekalt näha ja palju variante, ja saab aru kui tehases on downgrade-i tehtud.

     Aga minu sügavalt isiklik arvamus on et see võimendi mille heli muutust on võimalik kõrvaga tuvastada, kui vahetada (korras) lambieksemplare sama margi piires, on viletsalt projekteeritud võimendi.
     Lamp on lihtsalt niii ebapüsiv element, et sellega tuleb tegemisel arvestada.
     viimati muutis kasutaja mikumaku; 13 04 2021, 22:39.

     Comment


      #6
      Mis Benderi skeemi need lähevad?

      Comment


       #7
       Tõenäoliselt see https://headwizememorial.wordpress.c...one-amplifier/
       Tegin ka sellise oma 15 aasatat tagasi. siiani töötab ja olen väga rahul.
       Muidugi oleneb, mis lampi kasutad. Lõpuks proovid kõik oma lambid läbi ja jätad sellise koosluse mis enim meeldib.
       6N1P-ga on väga sarnaste parameetritega 6N3P, ainut sokeldus on teistsugune. Hiinalstele meeldib 6N3P väga.

       Comment


        #8
        OK, minu mõtted liikusid Ostap Benderi suunas.
        Miks piirduda ainult 6N1P variantidega? Audio jaoks on sisuliselt samade parameetritega 6N23P (6922 analoog), 6N24P ja muud 6N2x lambid, natuke kaugemalt 6N6P, 6N30P. Kui veel nende kõigi lääne ja Hiina analoogid juured võtta, siis on katsetamist pikemaks ajaks.
        Nagu eespool läbi käis, võivad täpselt ühe tüübi erinevad eksemplarid erineda teineteisest rohkem kui paberil erinevad eri versioonide parameetrid. Ehk nagunii ei pääse suurema hulga lampide kokku ostmisest ja nende hulgast sobivate välja valimisest.

        Comment

        Working...
        X