Teade

Collapse
No announcement yet.

Lairibakõlarid

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Clear All
new posts

  #16
  Esmalt postitatud rayson poolt Vaata postitust
  Tänan,nagu aru saan jääb tal üksi olles kõrgetest puudu?Kas see avatud osa peab olema nii suur ja kui palju mängib rolli avatud osa suurus,kuju jne.Kas on kellegil midagi sarnast ka valmis ehitatud,oleks väga huvitatud,kui saaks kuulata,saaks ettekujutuse,millise heliga tegu?Mõtlen kas selline heli palju avatum,kui tavaline kõlar,tümpsu ei armasta,kuulan põhiliselt jazz-klassika jne
  Oled küll õieti aru saanud, et kõrgeid jääb väheks sest neid ju polegi, sest riba lõpeb 16.000 Hz ja seal edasi pole midagi, sisuliselt hakkab neil langus kõrgete osas juba 14.000 Hz juures, tegelikult peaks korralikul kastil olema sageduspiiri lõpuks 20.000 Hz. Kasti mõõdud peavad olema täpsed nii nagu arvutused ette näevad ja avade suurusi muuta ei tohi ja kui suvaliselt avade suurusi ja kasti mõõtmeid muuta, siis kannatab madalate ots.
  .Kui võimendile on vaja mõnda lampi siis küsida võib ikka! Lampvõimendi oli on ja jääb, ainult siin teatakse selles vähe, või üldsegi mitte!

  Comment


   #17
   Tänan,kas oleks võimalik täpsemaid kasti mõõte ja inverteri ava mõõtu?Kas Teie elemendid ka 12 tolli?

   Comment


    #18
    Tänan,kas oleks võimalik täpsemaid kasti mõõte ja inverteri ava mõõtu?    Hetkel ja kohe pole see küll võimalik ja vaevalt need mõõdud abiks on. Põhimõtteliselt on vaja ikkagi kogu kasti täpset joonist ja mõõte. See teema sai mingi 25 või enam aastat tagasi lõpetatud ja need joonised olid olemas kuid mälu järgi sai need kellelegi antud, või läksid viimati tehtud kastidega kaasa. See pilt mis siia sai ,sai ettekujutuse loomiseks lisatud. Need kastid on olemas ja neid ma ka aeg-ajalt kasutan. Kui jutt on valjukatest ,siis isiklikult seda 3030 seeriat ei talu mingil moel ega määral vaid käin suure ringiga neist mööda. Üks kasti paar sai nendega tehtud, kuid kauaks neid polnud. Hakkasid krabisema ja võnkepooli mähised olid alustel lahti, sai siis uued valjukate esiplaadid tehtud ja teised torud pandud. Võib ehk öelda et mingi vene valjukas mis oli neil seeria tootmises, mida nad ei suutund teha kahte ühesugust nii parameetritelt kui ka kõlaliselt ja mis oli mõeldud muusikariistadele ja estraadilavadele müra ja kära tekitamiseks, siis kindlasti pole see hea mõte nendega vaeva näha ja koduseks kasutuseks mingeid heliagregaate nende baasil ehitama hakata. Head tulemust pole loota, saab talutava keskpärase heli, kui valjukad vastu peavad, sest tegemist on ju kasutatud isenditega ja milline ilu valu ja vile on neist läbi käinud ja kuidas neid on kasutatud pole ju kellelgi teada,

    Esmalt postitatud rayson poolt Vaata postitust
    Kas Teie elemendid ka 12 tolli?
    Jah on küll, kuid kasutusel on kordades parema kvaliteediga nii tehniliselt kui ka kõlaliselt valjuhäälditega. Need on firma LOMO 4A32 seeria valjuhääldid ja konkreetselt nendes kastides, mille pildid lisasin on 4A32-Y4 valjukad mis on juba natuke valjuhääldite moodi. nende kastidega on natuke kurb lugu sest nii nagu nad ehituse käigus jäid nii on ja on toorikud, sest viimistlust pole olnud viitsimist teha, kuid ega nad sellepärast halvemat häält tee ja õus aegajalt kuulata aitab ikka.
    https://ldsound.info/4a-32-lomo/
    viimati muutis kasutaja humax; 31 07 2022, 12:03.
    .Kui võimendile on vaja mõnda lampi siis küsida võib ikka! Lampvõimendi oli on ja jääb, ainult siin teatakse selles vähe, või üldsegi mitte!

    Comment


     #19
     Teema paremaks mõistmiseks lisan kaks näidet kus on tõesti tegemist lairiba valjuhäälditega ja arvud räägivad ise enese eest ja need on:

     https://aer-loudspeakers.com/aer-breitbandchassis-bd/

     Japside CORAL FLAT 10 teemas

     https://www.elfafoorum.eu/forum/%C3%...id#post1119052

     Sealsetes linkides on võimalik leida kõik parameetrid mainitud valjuhääldite kohta, kui keegi tunneb asja vastu sügavamat huvi nende tõeliste lairiba valjuhääldite kohta. On küll lairibad kuid japsid oma FLAT10 kasutuse juures kasutasid kaheribalist süsteemi koos filtritega ja lisasid juurde kõrgete toetuseks ruupori, nii huvitav kui see ka pole. Ilmselt ainult ühe ja lairiba valjuhääldiga siiski asja edukalt ei lahenda. Lisaks, et kuulutus müügi kohta pole enam aktiivne.

     viimati muutis kasutaja humax; 31 07 2022, 12:02.
     .Kui võimendile on vaja mõnda lampi siis küsida võib ikka! Lampvõimendi oli on ja jääb, ainult siin teatakse selles vähe, või üldsegi mitte!

     Comment

     Working...
     X