Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Võimendi/kõlari kaitserelee

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

    Ma arvan, et sellisel juhul tuleb enamus releedest välja vahetada. Kasvõi suurenenud kontaktitakistuse tõttu.

    Comment


      #32
      Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

      Üks pilt võimalikest variantidest, osa kasutatud, osa uued.

      Comment


        #33
        Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

        Kuidagi jah õrnakesed. Lennuki omad ei tööta kontakti paindele vaid kasutatakse terasest spiraalvedru. Rakendus on kindlam.
        See selleks, 1 kontaktiga ei sobinud ju

        Comment


          #34
          Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

          Pidilt pole näha aga kõigil on 2 paari kontakte, ühel NO teistel NO ja NC. Väikesed gabariidid määravad ka väikesed kontaktid, kuigi ühel on kontaktid natuke suuremad silma järgi kui teistel.

          Comment


            #35
            Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

            Pika otsimise peale leidsin 2 kullatud 5A kontaktidega 48V Omroni. On uue toote pealt maha joodetud ja kordagi pole kasutatud.

            Omron G2R-2

            Comment


              #36
              Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

              Huvitav, ma just otsisin Omroni G2R-2 kullatud versiooni ja ei leidnud, et sellised olemas on.
              Mul on releed juba sisse joodetud, see parem alumine, paberite järgi ka kullatud kontaktidega (Finder 40.52), kuigi peale vaadates nagu kahtleks natuke.
              viimati muutis kasutaja moi; 10 01 2020, 17:59.

              Comment


                #37
                Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

                Mulle ka tundub, et see Finder pole kullatud kontaktidega?

                Mul on Malaysia releed - kontaktid on neljakandilised, ümberringi on kullatud, kuid luubiga uurides on kontaktipind hoopis hõbedane.
                Uurisin veidi netist. Paistab, et kontaktid on ikka hõbedasegu.

                Ausalt öeldes ma kahtlen endiselt selles suure vooluga Au kontaktides.
                Mäletan seda juba kooli füüsikalise -keemia materjaliõppest.

                https://www.findernet.com/en/uniteds...does-it-matter


                https://www.digikey.com/product-deta...DC48-ND/368767
                viimati muutis kasutaja Svago; 10 01 2020, 17:04.

                Comment


                  #38
                  Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

                  Finder on pärit sealt: https://www.tme.eu/en/details/40.52....52-9-048-5000/
                  Täpsemalt siis AgNi + Au (5 μm) kontaktidega, markeeringus kontaktide konfiguratsiooni peal ei ole, ei tea kuidas neil vahet tehakse aga praegu kõik töötab probleemideta, eks ootab ära, mis pärast pikemat oksüdeerumist saab.
                  viimati muutis kasutaja moi; 10 01 2020, 17:46.

                  Comment


                    #39
                    Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

                    Do you have any Relays with gold-plated contacts?

                    Omron Answer:

                    Yes, Relays from MY4ZN-CBG General-purpose Relays, G2A, MY4Z, MY[]Q, and MY4N Series have gold-plated contacts.

                    Comment


                      #40
                      Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

                      Mul Finderiga kehvad kogemused, ostes on sattunud praaki ja on ka nii olnud, et ühes võimendis (võimendi täiesti korras) kahe releega kontakti probleemid tekkinud kõigest mõne kuuga. Asemele läks Omron ja toimib ilusti.

                      Comment


                        #41
                        Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

                        Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                        Yes, Relays from MY4ZN-CBG General-purpose Relays, G2A, MY4Z, MY[]Q, and MY4N Series have gold-plated contacts.
                        Need kõik suurema gabariidiga kui võimu sobib.

                        Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                        Ausalt öeldes ma kahtlen endiselt selles suure vooluga Au kontaktides.
                        Mäletan seda juba kooli füüsikalise -keemia materjaliõppest.

                        https://www.findernet.com/en/uniteds...does-it-matter
                        Vot see ongi see miks ma kullatuid otsisin: AgNi contacts has a minimum switching specification of 5 V / 5 mA / 300 mW. This relay is also available with gold plated contacts; when the revised values become 5 V / 2 mA / 50 mW.
                        viimati muutis kasutaja moi; 10 01 2020, 18:12.

                        Comment


                          #42
                          Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

                          Vähe üle võlli vist:

                          U= 2mA X 8Ω=16mV

                          P= 2mA X 16mV= 0,000032W.

                          In electrical and electronics engineering, wetting current (sometimes also spelled as whetting current in archaic sources) is the minimum electric current needing to flow through a contact to break through the surface film resistance at a contact. A thin film of oxidation, or an otherwise passivated layer, tends to form in most environments, particularly those with high humidity, and, along with surface roughness, contributes to the contact resistance at an interface. Providing a sufficient amount of wetting current is a crucial step in designing systems that use delicate switches with small contact pressure as sensor inputs. Failing to do this might result in switches remaining electrically "open" when pressed, due to contact oxidation.

                          https://en.wikipedia.org/wiki/Wetting_current

                          Vanasti kutsuti seda kontaktide isepuhastusvooluks. Esimest korda puutusin sellega kokku esimese elektronsüüte ehitamisel. Kontakte läbiv vool õnnestus vähendada 4A-lt mõne mA. Ma arvasin, et nüüd on kontaktid igavesed. Peagi selgus tõde – süüde ei töötanud, kuna kontaktid olid oksüdeerunud ja suletud olekus oli suur takistus. Uurisin siis tarkades raamatutest ja seal kirjutati, et min katkesti kontaktivool peaks olema ca 100mA. Sellise voolu tekitamiseks läbi kontaktide tuli kasutada lisatakistit.

                          Kui kontakte läbiv vool on sellest suurem, siis seda probleemi ei esine.

                          Pure gold is not satisfactory, because of strong adhesion and poor erosion characteristics.

                          Gold Plating 10µm Au. Used for switching low loads > 1mA/100mV. The plating will be removed by friction and erosion after around 1 million switching cycles in "dry circuits".

                          Gold Plating 3µm Au
                          Same qualities as 10µm Au but is less durable. It is generally used to prevent corrosion / oxidation of relay contacts during storage.

                          Eks nad töötava hästi kuni esimese sädelemiseni. Martki pakutud erinevast materjalist 2 paralleelse kontaktiga lahendus tundub olema loogiline.
                          viimati muutis kasutaja Svago; 11 01 2020, 12:07. Põhjus: lisa

                          Comment


                            #43
                            Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

                            OT.
                            Eelmisel nädalavahetusel sai loksuv õõtshoob remonditud. Viimase operatsioonina tuli pidurisüsteem õhutada. Sügisel sai tegeletud suurema pidurisüsteemi hooldusega. Ühtlasi asendasin vanad uute tsingitud ja igati kenade õhutusniplitega.

                            Nüüd olid need roostesed nagu rebased ja vaevu õnnestus keerata.
                            Kui tänapäeval juba Zn pealt kokku hoitakse, mis siis veel väärismetallidest rääkida.

                            SAT väitsid automüüjad, et autotehased hoiavad õli kokku – igal on võrreldes varajasemaga 0,5l max vähem. 100 000 auto tootmisel kokkuhoid ju 50tonni kallist õli – igati „roheline mõtlemine“.
                            viimati muutis kasutaja Svago; 16 01 2020, 19:50.

                            Comment


                              #44
                              Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

                              Huvitav kas nõukaaegsed laiatarbe releed olid töökindlamad? Ei mäleta nagu et Radiotehnikatel või misiganes nõuka võimudel oleks releed ennast tulnud välja vahetada. Kõige muuga oli nagu oli aga releed pole ühelgi välja vahetanud. Samas lääne (pigem kaugida) riistapuudel on need nagu nõrgim lüli peale potensiomeetrite.
                              Maailm oleks puhas ja süüta
                              kui poleks õllejogurtit
                              - Õ.Õ.

                              Comment


                                #45
                                Vs: Võimendi/kõlari kaitserelee

                                Ka mulle ei meenu, et ma oleks tollal võimendites releesid vahetanud. Varutud sai küll neid.

                                Vene releedel olid enamusel Ag või siis selle sulamitest kontaktid. Ag surm on õhus olev S. Selle vastu aitas releede hermetiseerimine ja kaitsegaasi kasutamine tootmisel. Releed olid ju põhiliselt mõeldud sõjaväele, mitte laiatarbesse. Militaarsete suuremate tehniliste nõudmiste tõttu on ka kvaliteet parem.
                                Paljud tänapäeva releed on ju pritsme- ja tolmukindlad, mitte hermeetilised.

                                Comment

                                Working...
                                X