Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

LED- valgusti dimmerdamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    LED- valgusti dimmerdamine

    Oskab keegi öelda, kas konstantse väljundvooluga draiverile mingit dimmerdamisvõimalust eksisteerib? Tegu siis 36W laualambiga ja draiver annab välja 500 mA pingel 36- 72 V.On kellelgi ideid sel teemal? Tänu juba ette!

    #2
    Vs: LED- valgusti dimmerdamine

    Ebayst saab dimmeriga driveri alates 8 €uri.

    Muidugi ei oleks ka keeruline DIY, 555 timer, mosfet lahendus.
    "No one likes a smartass, but everyone loves being one"

    Comment


      #3
      Vs: LED- valgusti dimmerdamine

      Esmalt postitatud onujüri poolt Vaata postitust
      Oskab keegi öelda, kas konstantse väljundvooluga draiverile mingit dimmerdamisvõimalust eksisteerib?
      Kasutadki draiverit, mille väljundvool pole mitte konstantne, vaid (sujuvalt) muudetav.

      Comment


        #4
        Vs: LED- valgusti dimmerdamine

        Kui kaugel sa dimmerdada tahad? Kui draiveri tasemel siis pote tagasisidesse. Seinakontakti ikka vast mitte?
        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

        Comment


          #5
          Kui uut draiverit osta ei raatsi, siis ühenda LED idega rööbiti sobiva takistuse ja võimsusega takisti või reostaat.
          Kui draiveri skeem üles joonistada või dreiveri kivi andmelehti uurida, siis saab ilmselt saab väljund voolu muuta.
          viimati muutis kasutaja klm; 06 12 2020, 09:24.
          MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
          KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

          Comment


            #6
            Tänud kõigile, kes kaasa viitsisid mõelda, võtan omanikuga ühendust, siis paistab, mis lahendus talle paremini sobib...

            Comment


              #7
              Võtsin oomikast led luuplambi aga liiga hele oli, skeemi eriliselt süvenemata ajasin nii palju järge kus oli shundiks jämedad takid ja sealt edasi peenema taki peale pote ja voilaa.
              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

              Comment


                #8
                sünteesides eelnevaid vastuseid ---- võid lisada järjestikkuse mos-fet´i --- sead sellele op võimuga mingi püsi pingelangu ja tehtud (et siiret termiliselt mitte eriti üle koormata siis paralleelselt FET´-ga mingi tak)
                ... ülaltoodud meetod ei toimi kui ®-skeem reguleerib püsivoolu !!!

                Comment


                  #9
                  Mis ta siis ei toimi, vool muudetakse shundi peal pingeks ja kui selle lugemist modida siis petab draiveri ära. Ei pea midagi soojuseks laskma, paarikümne vatise lambi juures juba probleem.
                  Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                  Comment


                    #10
                    Sai täna Osrami LEDvance 56W 65-80 Vdc, 700mA lambi draiverit veidi muditud.
                    Seal sees MT7830 draiveri kivi.
                    http://3.imimg.com/data3/XI/UF/MY-29...led-driver.pdf
                    Andmelehe tüüp skeemi šunt takisti R5 oli selles konkreetses draiveris lahendatud viie rööbiti oleva 1,4 oomise SMD takistiga, sai neli tükki nendest välja joodetud - lambi heledus vähenes oluliselt.
                    Kui aega mõõdan luxmeetriga ära, kui palju täpselt.
                    MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                    KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                    Comment

                    Working...
                    X