Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

EMI filter ja RCCB

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    EMI filter ja RCCB

    Tere.
    Tänapäeval pannakse kõikjale ette lekkevoolu kaitsmeid, ka tööstusvoolu 16A pistikutele. Reeglina on seal ees 30mA tähisega kaitsesüsteem.
    Aga, moodsal tehnikal mis töötab tööstusvoolu 16A pistikutel, on kas sees inverterajam või mõni muu SMPS -i lahend ja tehnikal mis vähegi väärt on, on sees ka eraldi või integreeritult EMI filtri süsteem.
    EMI filter on ehitatud põhimõttel, kus väljundi poolel on X2 või varistor või mõni sarnane liides ja sidestus on maandusega/ korpusega ( EMI Filter ).

    Olukord on seega täiesti naeruväärne või siis kurb ja tegelikult eksisteerinud juba pikki aastaid.
    Kui tänapäevane moodne tehnika sisse lülitada või siis tekitada järsk koormuse tõus ( reeglina 1kW või 4,5A ja rohkem ) löövad lekkevoolu kaitsmed välja. Mõne seadmega alati, mõne seadmega haruharva; aga siiski.. Seda esineb ka seadmetel millel on sees suured võrgutrafod ja drosselid.

    Ehk inimene või firma ostab seadme ja kui selle sisse lülitab, ei pruugi seda kasutada koheselt saadagi. Kliendi seisukohalt, kes elektriga sinapeal ei ole, on olukord arusaamatu ja tundub pigem petukaubana või veana mida üritatakse lihtsalt põhjendada.
    Kokkuvõttes ollakse dilemma ees, kas elimineerida lekkevoolu kaitse kilbist või lülitada mürafilter välja seadme skeemist ( kui see on võimalik üldse).
    Ükski variant ei ole hea ja ükski variant ei tundu õige.

    Kel asjast arvamusi, andke tulla..

    Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

    #2
    asenda mõne pistiku rikkevoolukaitse mõne tavalise kaitsmega.

    Comment


      #3
      Palju seda lekkevoolu seal tuleb siis? Kui üritaks ära mõõta?
      Rikkevoolukaitsmeid on suuremale lekkevoolule ka. 100mA on järgmine, siis 300, 500.

      Variant 2: Kui RCD ei tohi olla üle 30 mA, pane see pärast filtrit.
      viimati muutis kasutaja tcumen; 16 07 2021, 12:59.

      Comment


        #4
        Ma ei ole mõõtes mingit käega katsutavat tulemit saanud.
        Probleem on ju sellest, et need lekkevoolu kaitsmed istuvad juba seina-kilpides, nii eraisikutel kui ka tööstushoonetes. Ja mitte keegi ei ole vabatahtlikult nõus oma kilpe ringi tegema.
        Samuti ei saa masinat tihtilugu oma suva järgi ringi teha, sest asjal võib garantii olla. Niisamuti ei saagi seadet ringi teha, kui "viga" põhjustab näiteks seadme sees olev kompleksne inverterajam.
        Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

        Comment

        Working...
        X