Teade

Collapse

ELFA veebipoe info

Kui kellelgi on küsimusi, märkusi või ettepanekuid ELFA DISTRELEC veebipoe keskkonna või sealsete kaupade kohta, siis palun esitada need aadressil:

Klienditeenindus
E-R: 09:00-18:00
Tel.: 660 5327
Faks: 660 5326
E-post: eesti@elfa.se
See more
See less

Elfafoorumi uudised ja tagasiside

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

    see asi sätib metsalise märgi "cookie". kellel on "metsalise märk" sellele ei ilmu kõnealune nähtus tükimal ajal.

    Comment


      Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

      Ega see siis Elfafoorumi küpsise sisse midagi ei kirjuta, ju ta ikka vaid enda omad saadab? Need aga kaovad veebilehitseja sulgemisel ära, vähemalt minul.

      Comment


        Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

        http://anernebthetajot.tk/index/?4061529413771 on seekord meil külas.

        E: Ja mõni minut hiljem http://channeesuasoftpe.tk/index/?4061529413771, äge.
        viimati muutis kasutaja A.S.; 06 11 2020, 16:43.

        Comment


          Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

          Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
          Maailm ongi foorumeid täis - paraku ei näe tavakasutajad seda, mis toimub nende peades, kes neid käigus üritavad hoida

          Ühe surnu uudisväärtus on ikka kõvasti ägedam kui päästetud elud.
          Foorumit on aastate jooksul igapäevaselt rünnatud, enamikke ründeid ei pane tavakasutajad tähele.

          Reaalsus - Serveris on php 5.3. Uuendada ei saa, sest siis ei käiks foorumi php skriptid.
          Tean väga hästi, mis tüüpi rünnetega on tegu ja vahest olen käsitsi koodi lappinud.
          Hetkel asi käib, ma tean kuidas sellest sümptomaatiliselt jagu saada.

          Võiks üle minna uuele foorumisoftile,
          ühe näite ma juba postitasin (ei saa luua elfa domeeni alla kuna alla 7.x mybb ei toimi)
          http://martinjott.ee/foorum/index.php
          ehk kui üleminek tuleb, siis tagasiteed ei ole - seal on omad vead, võin uuesti proovida konvertida. See "foorum" on seal ka seadistamata, ei tööta (teadlikult) paljud asjad.
          VB5 on tasuline (kes maksab ?, kes tõlgib ?) ja poolpillvine - pooled asjad laetakse sealt nigu tänapäeval kombeks.

          Ahjaa. Kes reaalselt tunneb, oskab ja tahab aidata (tasuks kaasfoorumlaste (priva)sõim, mina ütlen lihtsalt aitäh), kirjutagu mulle ,sealhulgas ka seda, miks ma peaks teda usaldama ja aga siis olgu ta valmis selleks, et ma tahan teada ka kes ta päriselt on ja millega tegeleb. Usaldus on inimese suurim väärtus.
          Kommenteerin omalt poolt ka. Ütlen ausalt, et kogu teemat läbi ei vaadanud, seega palun mõistvat suhtumist, kui mingi asi on juba nö läbi käinud.


          Kõikvõimalikud lähenemised, mis hõlmavad vana PHP ja vana foorumisofti kasutamist ei ole mõistlikud. See on liiga suur vaev ega tasu end lõpuks ära. Hoida nii vana asja turvalisena ja säilitada samas funktsionaalsus, see ei ole lihtne töö. Varem või hiljem koidab pealegi ka see päev, kui server laseb selle vana php ise puhkusele.

          Mis puutub sellesse, et tagasiteed ei ole, siis asi pole nii hull ühti.

          Mida siis teha?

          Üks võimalus oleks kasutada alamdomeeni. Tasuta ja võimaldab seada erineva php versiooni (ka mugavalt adminnipaneelist, oletan).

          Teine variant oleks ilma otsest alamdomeeni loomata kasutada handlereid, et suunata, milline php versioon mingis kaustas või konkreetse faililaiendi puhul kasutusel on. Kas ja kui palju zone seda seadistada lubab, ei oska kommenteerida. Aga alamdomeeni variant on ilmselt võimalik (pole küll zone mitu aastat kasutanud, aga kõigi eelduste kohaselt see nii on) ja lihtsam. Liiati on alamdomeen sisuliselt ka üks kaust


          Probleemiks on siin aga see, et kuniks see vana versioon kõigi oma aukudega ka kusagil "läheduses" avalikult tiksub, on ka uus potentsiaalselt ohus. Muidugi saab võtta mõningaid meetmeid, et seda ohtu maandada, aga üldiselt peaks olema suund sinna, et kui seda vana tahta mingil viisil nö igaks juhuks veel serveris endas reservis hoida, siis ainult täieliku paroolikaitsega (kogu kaust ja nö serveri tasandil). See jätaks adminnidele võimaluse vajadusel versioon korraks uuesti kättesaadavaks teha (st endale ja mugavalt ehk kogu keskkonna koos liidesega, kui on vaja), pidurdades samas pahalasi. Aga see peaks tõesti olema pigem nö hädalahendus. Ja loomulikult peaks siis eelnevalt veenduma, et pole juba loodud mingeid muid sisenemispunkte väljaspoole parooliga kaitstavat rakendust ning tekitama praegusele foorumile eraldi kausta (kui hetkel peaks asuma otse avalikus kaustas). Sellisel juhul on muidugi natuke "mudimist", aga ei tohiks olla ületamatu.

          Kui sisu ületõstmine vähegi õnnestub, siis pigem võiks vana reservis hoida adminni kohalikus masinas. Kui kerkib mingi kala või midagi on "kadunud", siis saab seal rahulikult uurida.
          viimati muutis kasutaja kaurman; 07 11 2020, 03:39. Põhjus: täiendus (kataloogid jmt)

          Comment


            Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

            Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
            need on aint ümbersuunajad, neid tehakse kümneid tuhandeid. domeeninimi on random ja sisu on sama.

            mis viga teha kui registreerija on tasuta teenus: http://www.dot.tk/en/index.html?lang=en

            Comment


              Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

              Need on jah ümbersuunajad, sealtkaudu suunatakse lihtsalt edasi "õige koha" peale. Aga see, kuhu lõpuks suunatakse, tundub samuti mingil määral random olevat.

              Comment


                Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

                too on ka ümbersuunaja sinna

                https://willsidenoun5.live/0682612202/




                kuhu täpsemalt on javascriptiga krüpteeritud.

                Comment


                  Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

                  Hommik.

                  Ei hakka rohkem seda teemat täitma, aga avas jälle mingi x lehe telefonis.
                  Vajutasin tagasi nuppu ja laadisin uuesti.
                  Kes iganes teeb seda, on edukas.

                  Comment


                    Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

                    Nägin ka täna hommikul lõpuks selle tšombe ära. Ja mõtlesin, et avaldan arvamust.
                    Kirjutasin pikema pajatuse isiklikust kogemusest foorumi haldamisel kuid see läks bittide ja baitide surnuaiale tänu siinse logon cookie arusaamatult lühikesele elueale.

                    Teen nüüd lühidalt selle närvilise cookie tõttu.

                    Foorum aastast 2003, panin püsti ja põmst ainus admin.
                    Mõned korrad pea 18 aasta jooksul on tulnud põhjalikumalt käsi määrida või pädevamaid appi hõigata.
                    phpBB, alates ca 2018 lisaks Cleantalk moodul
                    Ise olen dumbuser, kapoti all ei oska suurt midagi teha.
                    Tööajal teen tööd, vabal ajal toimetan kodus või tegelen hobidega, uneajal magan. Mitte ei peksa surevat hobust taas jalgadele.
                    Siinset olukorda on keeruline mõista. Seda on ju aru saada, et adminnid seda jamamist ei naudi.
                    viimati muutis kasutaja trebla; 11 11 2020, 07:42.

                    Comment


                      Re: Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

                      Te seletage palun rumalale, miks mina ülalkirjeldatud jamasid ei näe? Ma pole end kuidagi eriti kaitsnud. AVG toimetab, ja AdBlocker on kah käimas, aga ...?
                      (Mitte et mul oleks hirmus himu neid jamasid näha :P).

                      Comment


                        Vs: Re: Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

                        Eks oleneb sellest, millised failid rikutud on. Kui ära on läbustatud vaid pealehel asuv index.php fail ja sina foorumi pealehele ei lähe, siis ei näegi.
                        Pealegi, moded tegutsevad piisavalt kiirelt.

                        Comment


                          Vs: Re: Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

                          peale index.php läbustatakse ära ka mõned kaustad, kuhu täiendav phpcli pannakse.

                          võib ka nii juhtuda et server zombistatakse.

                          kohalik support lõpetas tegevuse ca 4 aastat tagasi, nagu ma näen sealt: https://www.osta.ee/veebiabi-net-ja-...-83063808.html
                          viimati muutis kasutaja olavsu1; 10 11 2020, 23:54.

                          Comment


                            Vs: Re: Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

                            Esmalt postitatud olevtoom poolt Vaata postitust
                            Te seletage palun rumalale, miks mina ülalkirjeldatud jamasid ei näe? Ma pole end kuidagi eriti kaitsnud. AVG toimetab, ja AdBlocker on kah käimas, aga ...?
                            (Mitte et mul oleks hirmus himu neid jamasid näha :P).
                            Sa pead sattuma õigel ajal. Jamad on õnneks vaid lühiajalised ja mitte ohtlikud (veel)

                            Hetkel on asi ok.
                            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                            Comment


                              Vs: Re: Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

                              Kahjuks taaskord.
                              Nii nahhaal, et ei lase ära ka minna lehelt.
                              Peab akna sulgema ja siis avama foorumi uuesti.
                              Lisaks piiksub ka vastikult.

                              Ega ma ei pahanda Martin.
                              Lihtsalt räägin, et see asi on ikka kangekaelne. Puhastad ära, tuleb tagasi.
                              Mis kasu sellest saadakse, et foorumit koguaeg spämmida

                              Comment


                                Vs: Re: Vs: Elfafoorumi uudised ja tagasiside

                                Eks nad loodavad, et mõni tola läheb õnge, saab ta rahast lagedaks teha. Mis muud kasu, peale raha, ikka saada loodetakse.

                                Comment

                                Working...
                                X