Teade

Collapse
No announcement yet.

Tauras-211 (ULPT-61-II-28) tume ilma halltoonideta pilt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tauras-211 (ULPT-61-II-28) tume ilma halltoonideta pilt

    Kas kellelgi on veneaegse mustvalge Tauras-211 televiisori varasemat skeemi koos lampidega ПТК-11Д meeterlaineselektoriga?
    Olen kamminud läbi kogu Interneti ja kõikjalt leiab vaid üht ja sama skeemi hilisemast variandist, kus meeterlaineselektoriks transistoritega СК-М-15.
    Paraku ei sobi ka teiste ULPT-61-II-28 telekate skeemid (nt. Berjozka-215, Slavutitš-219), sest neis on selektori montaaž VHF/UHF lülitiga pisut teistsugune.
    Pildil osa Internetis saadaval skeemist kõrvutatud uduse pildiga vajaminevast skeemist.

    ​​​​

    Kui kellelgi sahtlipõhjas selline nagu paremal on olemas, siis palun saada pilti või müü see mulle.

    Aitäh.

    #2
    http://www.rw6ase.narod.ru/00/twcb_/tauras211.html

    uus link http://www.rw6ase.narod.ru/index1/tw...tauras211.html
    viimati muutis kasutaja Scott; 15 11 2022, 10:03.

    Comment


      #3
      Esmalt postitatud humax poolt Vaata postitust
      http://www.rw6ase.narod.ru/00/twcb_/tauras211.html
      Seal lehel pea kõigi ULPT-61-II-28 televiisorite alla lisatud on Slavutitš-219 skeem.

      Comment


        #4
        kahjuks pilti ei ole näha. muidu mu papsil kunagi oli see mudel ja minu arust ainult lampidega. tehniline paberimajandus on mul üldiselt alles, aga erinevate kolimistega nii keeruliselt kuhugi pakitud, et kohe ei ole veel mahti tuhnima asuda ...ja nende PTK plokkide skeeme peaks saama võtta ka suvalise muu mudeli skeemist/aamatust

        soovitan veel otsida yandex.ru kaudu vene tähtedega УЛПТ-61-II-28 ja seal justkui leiab sellise lampidega PTK skeemi
        http://www.radionic.ru/node/4089
        http://www.radionic.ru/sites/www.rad...pt61228sx.djvu
        viimati muutis kasutaja dieter; 08 01 2022, 13:17.

        Comment


          #5
          Esmalt postitatud Punamytsike poolt Vaata postitust
          Seal lehel pea kõigi ULPT-61-II-28 televiisorite alla lisatud on Slavutitš-219 skeem.
          Nimi ei oma erilist tähtsust, sama skeemi alusel vorbiti neid erinevates tehastes.
          Võta siis see, kui Slavutits ei sobi: http://esxema.ru/wp-content/data/she...a/berez215.pdf
          viimati muutis kasutaja a1; 08 01 2022, 16:01.

          Comment


            #6
            Esmalt postitatud dieter poolt Vaata postitust
            et kohe ei ole veel mahti tuhnima asuda
            Kui maht tekib ja alles peaks olema, siis kindlasti olen huvitatud. Eks muidugi ongi selliseid lipikuid tüütus hakata välja koukima.

            Comment


              #7
              Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
              Võta siis see, kui Slavutits ei sobi: http://esxema.ru/wp-content/data/she...a/berez215.pdf
              Aitäh, mul muidu see ka alla laetud juba. Isegi Gorizont-206 oma olemas.

              Ma siin juba mitu päeva pead murdnud, püüdes järgnevaid skeeme sobitada Taurase omaga. Nimelt mul vaja joota detsimeeterplokk telekasse, kuna VHS makk ega modulaator-digiboks kumbki ei tunnista meeterlainet. Kõik nad on natuke erinevad ja oma televiisoristki kolme erinevat skeemi kohanud.






              Gorizont-206 (vasakul) ja Berjozka-215 (paremal) skeemid on selle koha pealt samasugused. Kõik juhtmed lähevad samu teid pidi.

              Slavutitš-219 (vasakul) skeemil on aga väheke teistmoodi. Punktist С1-29 minev punane juhe läbib ka kontrasti regulaatorit. Ma ei tea, mis see 6-Ш15 õieti ongi ja miks ta siin erineb. Parempoolsel Slavutitš-212 televiisori skeemil ma üleüldse ei näe kuskil МВ/ДМВ nuppu märgitud ja meeterlaineselektorist tulevad juhtmed 6-Ш15 juures liituvad hoopis.

              Lampidega meeterlaineselektoriga Tauras-211 kohta leidsin udused eri kuulutuste fotod skeemidest, mis nähtavasti jälle erisugused. Olulisim vahe Taurase skeemide ja eelnenud nelja skeemi vahel on, et punktidest С1-29 ja С1-17 väljuvad punane ja sinine juhe jooksevad nii tollesse oktaalilaadsesse asjandusse kui lähevad oma teed pidi. Lisaks sellel sõõrul 7. punkti minev sinine juhe ei lähe kuhugi edasi.
              Vasakpoolse skeemi peal pole sugugi väljaloetav МВ/ДМВ nuppude süsteem. Ebaselgelt pildilt jääb mulje, justkui peaks seal vaid neli naga olema. Automaatsesse võimendusregulaatorisse suunduv kollane juhe detsimeeterplokist on kuidagi eriti kentsakalt kujutatud, niisamuti lillakalt märgitud juhe.
              Parempoolsel skeemil on rohkem ühist esimeste näidetega Gorizondilt ja Berjozkalt, aga juhtmed meeterlaineselektorist teevad endiselt veidra kõrvalpõike. Siin on taas 6-Ш15 värgindus, mida vasakul see-eest pole.
              Puudu on veel siit skeem СК-М-15 meeterlaineplokiga, kus samuti täiesti teistsugune lahendus lülitiga ja kuhu iganes juhtmed jooksevad. Seda lisama siia ei hakka.
              Lisan hoopis siia sellise võrdluse veel. Vasakul minu 1982. aasta Tauras-211, paremal hilisem variatsioon, mida 1985. aastast toodeti, kui mitte varem.
              viimati muutis kasutaja Punamytsike; 09 01 2022, 01:17.

              Comment


                #8
                Esmalt postitatud Punamytsike poolt Vaata postitust
                Nimelt mul vaja joota detsimeeterplokk telekasse, kuna VHS makk ega modulaator-digiboks kumbki ei tunnista meeterlainet.

                Ma ei tea, mis see 6-Ш15 õieti ongi ja miks ta siin erineb. Parempoolsel Slavutitš-212 televiisori skeemil ma üleüldse ei näe kuskil МВ/ДМВ nuppu märgitud ja meeterlaineselektorist tulevad juhtmed 6-Ш15 juures liituvad hoopis.
                Veidi segaseks jäi see pikk ja piltiderohke jutt.
                Lühidalt: Ma saan aru, et asi on vaja tööle saada. mitte ei taotleta algupärasust (parema tulemuse nimel võiks kaaluda videosisendi tekitamist).
                Punane on toiteahel ja see, kuhu ta edasi veel lisaks läheb, ei oma tähtsust (kontrasti regulaator).
                M-DM lülitis (juhul kui see on olemas juba?) toimub ПТК-11Д ploki 6. kontakti toite (sinine ahel, sisendastme ja ostsilaatori toide) ümberlülitamine DM.ploki toiteks - ongi kõik!

                6-Ш15 on vahe pistik-pesa.

                Juhul kui tehas pole ette näinud DM-ploki paigaldust, siis on punane ja sinine ahel omavahel kokku ühendatud.
                (Parempoolsel Slavutitš-212 televiisori skeemil ma üleüldse ei näe kuskil МВ/ДМВ nuppu märgitud ja meeterlaineselektorist tulevad juhtmed 6-Ш15 juures liituvad hoopis.)
                Ma saan aru, et antud juhul on lüliti olemas, aga juhtmeid küljes pole?

                > Lisaks sellel sõõrul 7. punkti minev sinine juhe ei lähe kuhugi edasi.
                See on lampide kütteahel, otsi toitetrafo juurest sama tähega otsa.
                viimati muutis kasutaja a1; 09 01 2022, 12:10.

                Comment


                  #9
                  Aitäh hüva nõu eest!

                  Comment


                    #10
                    sain mahti kaevuda ja ühest küljest õnneks oli suure pataka kõige pealmine skeem mul, aga kahjuks selgus, et ikkagi mäletasin ise valesti ja ei olnud täis "lampkast"
                    vaid ikkagi meeterlaine transidel ja vist isegi koos vabriku poolt detsimeetriblokiga. kuigi lehe ülaosas oli kirjas see soovitud modifikatsioon УЛПТ-61-II-28|27

                    ja ma veel julgeksin pakkuda, et sul pole käes mitte tauras-211, vaid mingi vanem täis lambikas 210 vms
                    viimati muutis kasutaja dieter; 12 01 2022, 15:47.

                    Comment


                      #11
                      Esmalt postitatud dieter poolt Vaata postitust
                      ja ma veel julgeksin pakkuda, et sul pole käes mitte tauras-211, vaid mingi vanem täis lambikas 210 vms
                      Uurisin natuke põhjalikumalt ja tundub, et mu televiisor ongi vanem kui algul arvasin. Vene lehtedel kirjas, et seda hakati tootma 1982. aastal, aga Leedu lehtedel on kirjas, et see juba 1979 toodangusse lasti. Lambid sees niisamuti 1979. aastast. Tagakaanele on valatud Tauras-211, aga kuna see üks esimesi, siis sisemus tõenäoliselt sarnasem 210-le kui hilisemale uuendatud 211-le.

                      Comment


                        #12
                        Esmalt postitatud Punamytsike poolt Vaata postitust
                        Nimelt mul vaja joota detsimeeterplokk telekasse, kuna VHS makk ega modulaator-digiboks kumbki ei tunnista meeterlainet.
                        Väline modulaator ei sobi?

                        https://llmerge.ee/modulaatorid-336/...erra-mt47--434 on suht kallis, kuid Hiina tooteid saab odavamalt. Mängukonsoolide konvertereid on ostaee-s mõne euroga liikunud, teevad VHF 1. või 2. kanali peale. Või kollektiivantenni konverterplokk, mis vanal analoogajal 28. kanali 10. kanali või 24. kanali 1. kanali peale tõstsid.


                        ...

                        http://esxema.ru/wp-content/data/she...a/berez215.pdf see ongi klassikaline skeem, kuidas detsimeeterplokki lisada. Selle teleriga on lihtsam, +12 V ja AVR on juba olemas (nt Rekorditele pidi 12 V ja AVRi tegemise skeemi juurde tegema).
                        viimati muutis kasutaja Scott; 13 01 2022, 08:45.
                        73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                        ATiP1pN4XeM

                        Comment


                          #13
                          Vaatasin veel korra skeemid üle ja jõudis lõpuks kohale. Avastasin, et juhe UHF ümberlülitusnupu 4. klemmilt peab mul minema hoopis sokli 8. auku, teistel läks 7. auku. Ühendasin kõik ära, aru on saada, et ümberlülitus töötab, aga midagi on veel nihu, kuna VHS maki signaali ei tuvasta. Nüüd vaja hakata otsima viga vahesagedusvõimendist, videodetektorist, AVR-i ahelast või üldse VHF plokist.

                          Comment


                            #14
                            DM toide 12V on olemas? AVR pinge peaks 9V olema.
                            Nii M kui DM ala vastuvõtul peaks lumesadu "ees" olema.
                            Igaks juhuks küsin mis kanalile videmakk signaali laseb?


                            Comment


                              #15
                              Lumesadu on olemas mõlemal režiimil, lülitades MV ja DMV ploki vahel on ka näha vilksamisi muutust, et vahetus. Heliks ainult staatiline müra. Videomaki (Panasonic NV-FJ622) edastamiskanalit saab muuta. Proovisin igasugu kanaleid, 21, 24, 30 jne. Heterodüüni reguleerimisel ei juhtu miskit. Kui nähtavasti õige kanal telekal valida ja makil panna fast-forward, siis on näha, et lumesadu hakkab üheaegselt kiiremini sillerdama, seega mingisugune kontakt nende vahel ometi on.

                              Comment

                              Working...
                              X