Teade

Collapse
No announcement yet.

Optika-RCA dekooder

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Optika-RCA dekooder

    Televiisor LG millel olemas hdmi ,optika,jne ühendused.Soov kasutada koos telekaga vanemat sorti helivõimendit Yamaha A1000 millel ühendamiseks ainult RCA pistikud.
    Küsin siis sedasi,et kas mõistlik osta optika RCA dekooder või on veel võimalusi..Mainin ette ära,et ostsin bluetooth vastuvõtja/saatja kuid heli kvaliteet suht halb.
    Samuti puudub uuel telekal niiöelda kõrvaklappide ots.Eesmärk saada võimalikult hea helisignaal võimendisse.

    #2
    Kui ma nüüd ei eksi, siis optilisel kaablil on ribalaius piiratud 96 KHz ja teleka digi audio väljundid on reeglina suht lahjad (peaks spetsist vaatama mida LG lubab). Midagi erilist sealt ei tule.

    Comment


      #3
      Esmalt postitatud maiklnait poolt Vaata postitust
      optilisel kaablil on ribalaius piiratud 96 KHz
      Optilisel kaablil pole mingit piiratud ribalaiust digiheli ülekande suhtes, aga sisend/väljund muundurid võivad olla piiratud. Kuid on olemas ka 192kHz läbilaskvaid optilisi muundureid. Antud juhul on piduriks ikka telerid, ma pole ammu enam näinud coax väljundiga telerit, ja ka võimalust minna üle 96kHz piiri. Kui minna heliga läbi HDMI välja siis võib isegi olla valikus 176/192kHz, aga praktikas need ei töötanud (tuli mingi prigin ainult).
      Midagi erilist ei tule telekast juba seetõttu, et tüüpilisel edastusel on kasutusel pakitud koodek, pakkimata heli saab kasutada reeglina ainult läbi välise allika, nt kui USB peal on selline materjal.
      Mingi mõistlik DAC võiks siin jutuks tulla, sest need opt-to-rca klotsid küll kuigi head ei ole, DAC puhul on ka laiem kasutus võimalik.


      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #4
        Teleka optilise heliväljundi ja võimu analoogsisendi vahele muundaja/konverter/DAC - väljamaa keeles näiteks "Toslink to RCA Analog Audio Converter (DAC)"
        Ühes kohalikus poes ka sellise nimega - "TOSL, COAX->2xRCA Helimuundur digi ->analoog"

        Comment


          #5
          Esmalt postitatud aqv poolt Vaata postitust
          Ühes kohalikus poes ka sellise nimega - "TOSL, COAX->2xRCA Helimuundur digi ->analoog"
          Vat sellist kräppi ma just klotsi all silmas pidasingi...

          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #6
            Kas DAC aitaks? Ei saa ju lisada signaalile midagi mida seal ei ole.

            Comment


              #7
              Õige - lisada ei saa, aga ära saab võtta küll. Halb toide, ebastabiilne kell, optimeerimata skeemilahendus, hinnast ja ruumist lähtunud detailivalik jne. Kui olete saanud kuulda sellise klotsi ja suvalise digisisendiga mõistliku ressi heli, siis saate aru millest räägin. ...Eeldusel muidugi, et kõlarid ikka mingit taset omavad.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #8
                Esmalt postitatud maiklnait poolt Vaata postitust
                Kas DAC aitaks? ...
                Ka need odavad junnid on DAC-d (digital analoogiks konverterid). Tuleb hinnata-otsustada mitme nullise hinnaga "klots"/DAC konkreetsele setile piisavalt hea on.

                Comment


                  #9
                  Tehniliselt võttes muidugi õigus. Minu vaade asjale on selline et kui osta, siis selline konverter millega on ka midagi enamat teha kui teleka taga pidada. St peaks olema mingi sisendite valiku võimalus, vähemalt optika/koaksiaali vahel. Võib ka striimer olla, saab telekavabal ajal kasutada netiraadiote jaoks vms. Millest ma lähtun - kui kuulaja saab aru et BT ühendus töötab ebapiisava kvaliteediga, ei ole mõtet legodega edasi mängida.
                  viimati muutis kasutaja OSX; 13 04 2021, 11:30.
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    #10
                    Sellist vidinat-"TOSL, COAX->2xRCA Helimuundur digi ->analoog" alguses ma plaanisingi osta kuid nüüd siis asi selge et sellest karbist midagi head loota pole.
                    Kahjuks pole DAC ide hingeeluga suurepäraselt kursis.See muidugi ka hea mõte et oleks veel mõni sisend,et saab netiraadiot jms. lisana ühendada.
                    Oskab keegi pakkuda mõistliku hinnaga asjaliku DACi
                    Kõlariteks on vanemad Audes kõlarid 134 kaks paari.

                    Comment


                      #11
                      Milline on sinu jaoks mõistlik hind?

                      Comment


                        #12
                        Mul üks tuttav kasutab sellist klotsi teleka ja vanakooli võimendi vahel ja on rahul.
                        https://www.ebay.com/itm/Aluminum-19....c101195.m1851
                        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                        Comment


                          #13
                          Hind võiks olla nii kuni 150 EUR
                          Eks korjan natuke infot ja siis peab mingi vidina ära ostma

                          Comment


                            #14
                            Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                            Mul üks tuttav kasutab sellist klotsi teleka ja vanakooli võimendi vahel ja on rahul.
                            Kas see võimaldab telerist helitugevust reguleerida?

                            Comment


                              #15
                              Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust

                              Kas see võimaldab telerist helitugevust reguleerida?
                              Sellel on küll ARC ära märgitud, ilmselt siis reageerib teleka voluumile.
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment

                              Working...
                              X