Teade

Collapse
No announcement yet.

Radiotehnika U101 eelvõimendi signaali pinge

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Radiotehnika U101 eelvõimendi signaali pinge

    Tere.
    Olen mõnda aega foorumit jälginud ja tuli lõpuks vajadus kasutaja teha.

    Nimelt sõber kinkis oma vana Radiotehnika võimendi mulle mis väidetavalt ei tööta. Selgus, et üks lõppudest on maha põlenud.
    Leidsin netist skeemi ja hakkasin läbi põlemise põhjust otsima. Leidsin, et eelvõimendi signaali väljund klemmidel 1, 2 ja kolm on pinge 10v. Mõõtsin multrimeetriga nii, et must juhe korpusesse ja punane klemmidele. Enne ühendasin mõlemil lõpuplaadil kõik juhtmed lahti. Sisend plaadil XS7 ka.
    Ainuke asi mis süüdistada oskasin on mikroskeem DA1 K157UD2. Tema väljund klemmidel 13 ja 9 oli pinge 10v. Toide plaadile tuleb +/- 34v ja toide DA1 kivi jalale 4 -10v ja jalale 11 +10v.

    Kuna isa tegeles kunagi elektroonikaga, siis tema päranduse seas oli paar uut K157UD2 kivi. Jootsin uue asemele ja nüüd on signaali väljund jalgadel 1, 2 ja 3 pinge -9v.
    Kui panen sisend plaadil xs7 pistiku tagasi, siis on nendel jalgadel +5v.

    Sooviks lihtsalt teada, kas kõik on õige või teen ma midagi valesti.

    Vabandan ette kui küsimus on võhiklik. Olen üsna algaja ja isa kõrvalt natukene õppinud. Kahjuks isa enam ei ole ja päranduseks saadud kola ei asenda teadmisi.
    Iga abi eest olen tohutult tänulik






    #2
    Esmalt postitatud TanelPaas poolt Vaata postitust
    .... eelvõimendi signaali väljund klemmidel 1, 2 ja kolm on pinge 10v.
    Kui klemmil 2 on mingi nullist erinev pinge siis on eelvõimendi maanduse ahel kuskilt katkenud.

    Comment


      #3
      Multimeetriga kontrollides on signaali sisend klemmi 2 ja väljund klemmi 2 vahel ühendus olemas.
      Silmaga nähtavat katkestust ka ei ole näha, plaadi rajad on päris korralikud.
      Ainuke erinevus skeemiga on, et toite pistikul VD1 ja VD2 on asendatud 0.6 kOhm takistitega. Nii vist ei tohi olla? Signaali sisend klemmil 2 on ka 14v.

      Comment


        #4
        Esmalt postitatud TanelPaas poolt Vaata postitust
        Multimeetriga kontrollides on signaali sisend klemmi 2 ja väljund klemmi 2 vahel ühendus olemas.
        Veelkord: Kui klemmil 2 on mingi nullist erinev pinge siis on eelvõimendi maanduse ahel kuskilt katkenud. See ei pea olema eelvõimendi plaadil, see võib olla kus iganes maanduse ahelas, mis lõpuks jõuab eelvõimendi plaadile.

        Comment


          #5
          Kuhugi on kadunud viimane postitus mis suunas sujuvalt vea otsingu toiteplaadile.
          Eelvõimendi toite dioodsillas on VD4 katkestuses.
          Vanad dioodid кд209а kannatavad max voolu 700mA. Nüüd mõtlen, et vahetaks nad 1N4007 vastu välja mis kannatavad 1A. Kas sobib neid panna või peaks millegi kangemaga asendama?

          Comment


            #6
            Võta toiteplokk eraldi ette, vaata, mis välja tuleb(muud lahti). 1A diood peaks küll hea olema.

            Comment

            Working...
            X