Teade

Collapse
No announcement yet.

OB kõlarid ~100 dB/W tundlikkusega

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Clear All
new posts

  Kui sa need simulatsioonid ebausaldusväärseks arvad, siis sa pead ka kogu OB kohta käiva teooria maha kandma. Lisaks muidugi veel see, et minu konkreetsete OB kõlaritega läheb see teooria ja simulatsioonid ilusti kokku ning veel kahes eri variandis, nii vanade kui uute OB-dega. Ilmselt seal mängib ruum seda puuduvat osa mõistatusest.

  Comment


   Nende teooriatega olen ammu kursis, ja hea, simulatsioonid sind aidanud. Antud juhul osutub aga kompensatsioon ebavajalikuks. Kui EQ-ga mänginud, siis olen isegi neid kõige madalamaid mõned dB maha tõmmanud.
   Proovi lihtsalt aktsepteerida, et mõningatel juhtudel saab ka ilma ja pole vaja maha teha neid, kes kompenseerimist rakendanud pole.

   Comment


    Ka härra ise on passiivse filtriga OB kõlari loonud:

    Linkwitz's first dynamic dipole design was a tri-amped system. Although he protested that a bi-amped
    system was not possible, Kay pushed him until he found a way to bi-amp the Dvorák. Then Kay started
    pushing again - this time toward a full-range dynamic dipole speaker, with a purely passive crossover
    that could be driven by one amplifier. "Impossible!" cried Linkwitz.
    Now, for your reading and listening pleasure, the impossible speaker - Audio Artistry's $4,495 Vivaldi.

    Comment


     Hakkas minugi OB pihta passiivsena aga mind see ei rahuldanud.
     Kunagi tehtud esimese analoog korrektsiooniga variandi erinevus korrigeerimata variandiga kuulamiskohalt mõõdetuna oli selline, seal on sees tugevad ruumi seisulained, neid ei ole välja korrigeeritud.
     Click image for larger version

Name:	AktiivVSpasiiv(1).PNG
Views:	101
Size:	9,9 KB
ID:	1116084

     Ma olen ennegi lugenud, et keegi on saanud OB bassi otsa ilma korrektsioonita nii madalalt ja nii kõrge nivooga mängima, et see ei peaks olema võimalik teooria ja simulatsioonide järgi. Selles ma ei kahtle, et selline asi on juhtunud aga keegi nendest väitjatest ei ole viitsinud täpsemalt järgi uurida või mõõta, miks ja mis nippiga see võimalik on.
     Ma ei üritagi neid maha teha, ma üritan ärgitada selgust saama kuidas see võimalik on.

     Comment


      Sai vahepeal natuke kõlari ruumis nihutamisega tegeletud ja OB puhul see mõjutab ikka päris tugevasti aga mõjutab kõige rohkem just kesksagedusi.
      Kui vaadata pilti, siis seal on ilusti näha kuidas tagaseinast heli peegeldumise tõttu tekkivad augud/tipud ASK-s nihkuvad natukene madalamale kui kõlar seinast eemal nihutada.
      Tähele tuleks panna 300-400 Hz, 500 Hz ja 1 kHz juures toimunud muutusi, kus tagaseinast 10% kaugema variandi puhul ka aukude/tippude sagedused umbes 20% madalamale langesid. Nihutus oli umbes selline, et 1 m pealt (roheline joon) 1,1 m peale (punane joon).
      Bassi ja päris kõrgete otsas midagi sisuliselt ei muutunud.


      Click image for larger version Name:	OBnihutus1.png Views:	0 Size:	65,4 KB ID:	1116314
      viimati muutis kasutaja moi; Täna, 09:03.

      Comment


       Endagi kogemused, et paigutus on kriitilise tähtsusega, mõni cm siia-sinna ja juba muutub. Ja kõrvaga kuuled seda muutust kesksagedustes hõlpsasti.
       Sama põhjus miks oma kõlareid sai kallutatud natuke tahapoole - et vabaneda kuulamiskohas, mingist kesksageduse "kriipivast " toonist.
       Suvel proovin "teaduse" huvides viia ühe kõlari õue, seal üks külg "lõputu" (kilomeetrites) ja kordusmõõtmised teostada.
       -There is no Box-

       Comment

       Working...
       X