Teade

Collapse
No announcement yet.

Innuos Zenith MKII - Veix7

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Koaksiaalväljundid, Philipsi sisemine DAC on veel viletsam. Sonyl polegi analoogväljundit, on kaks HDMI-d ja koaksiaalväljund.
    Aga võrdlus käis Krelliga, läbi Krelli DACi ja ka Novembre nõustus, et heli on sama.

    Comment


      #77
      Jah, kes harjunud AKM Velvet'iga, see naljalt TDA1545'ga ei lepi . Minu Sony'l on veel 2ch analoog ka (SACD pärast), aga see on minu jaoks nn kontrollväljund, et kas asi üldse töötab või mitte .

      Draivi kvaliteeti rippimisel tuleb tuvastada võrdlusega arvutis, üle keskmise kriibitud plaadi ja kahe draiviga, millest üks on rippimise andmebaasis teadaolevate offset'idega. Rippimise käigus tuleb jälgida kas ja kuipalju kasutatakse veaparandusi, soft näitab seda. Kui vajamineva veaparanduse hulk on referentsiks võetud draivist suurem, siis ta loeb halvemini, kuid see fakt ise automaatselt ei tähenda et draiv ei saa korralikku rippi tehtud, see tähendab et esiteks on pingutus selleks suurem ja seda et mingite teatud defektidega plaatidel hakkavad vead (varem) tulema. Lõpptulemus on kombinatsioon draivi lugemissooritusest ja softi veaparanduse suutlikkusest. Varasem praktika näitas et vähene hulk 5-veerandisi draive suutsid korrektselt (veatult) plaate ära lugeda, suurema osaga sekkus veaparandus ja minu silm pole näinud läpakadraivi, millel veaparandus ei teeks kick-in'i.
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #78
        Ma olen viimasel ajal kasutanud Lenovo välist dvd-seadet. Olen rippind päris palju korralikke uusi plaate ja pole märgand veaparandust sekkumas. Kriimulistel aga küll. Softiks EAC. 5-6a tagasi rippisin veidi üle 100 plaadi välise 3,5'' LG DVD-ROM seadmega. Sellel vilkus veaparandus küll pea koguaeg. Osasid kriibituid ei suutnudki lugeda. Veel hullem seis oli Samsungi välise bluray seadmega. See ei tahtnud üldse rippida. Kiirendas, pidurdas, kiirendas, pidurdas jne.

        See oleks huvitav teada kuidas Innuos käitub rippimisel. Kahjuks tavakasutaja seda vist ei näe kuskilt.

        Comment


          #79
          Ma küll ühtegi 3,5" cd seadet ei tea (mõtlesid ikka vist 5,25"?), aga LG pole jah kuigi hea asi, kuid ta krt on jube levinud igal pool. Ma tean inimest kes LG jaoks töötas, just optiliste draivide väljatöötamise osas, teadmisi on tal piisavalt, arendusvahendeid ka aga kui toode lõpuks seeriasse jõuab, pole tema pingutusest raamatupidajate tõttu palju järel.
          Kui VPD ostis ära Sony Optiarc'i patendid ja õigused, siis alul tulid LiteOni tehasest litsensiga draivid, väga head, täna pidid needki olema kuulu järgi maha käinud (mul neid pole, viimased ostetud olidki VPD esimesed pääsukesed...).
          Samsa läpakadraivid on ühed jubedamad olnud, kuid nagu meil üks foorumlane näitas, mõned 5,25" seadmed isegi saavad nagu hakkama, võtsin mõne katsetamiseks arvutifirma utiilist .
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #80
            Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust

            Näiteks Sony blu-rayl on kõrge ots tuhm, Philipsil aga puudub helis avarus ja suurus. Mis neid põhjustab, ma ei oska öelda, aga võid alati ise kuulama tulla.
            Kui sul mingi normaalne cd mängija on, võid ka selle kaasa võtta.
            Tead sa mida teeb RME ADI 2 DAC Fs sisse tuleva 44kHz SPDIF-iga ja mida teeb Innuos 44kHz failiga. Ehk küsimus on kas kuskil tehakse konverteerimisi kõrgemale sagedusele ja kus tehakse?

            Comment


              #81
              Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust

              Tead sa mida teeb RME ADI 2 DAC Fs sisse tuleva 44kHz SPDIF-iga ja mida teeb Innuos 44kHz failiga. Ehk küsimus on kas kuskil tehakse konverteerimisi kõrgemale sagedusele ja kus tehakse?
              Sonyst tuleb RME-sse 88,2kHz, mis puutub Innuosse, siis seal jäävad kõik failid originaalseks, on küll võimalus teha DSD PCM-iks, kui DAC seda ei toeta.
              Philipsist tuleb originaal 44,1kHz ja minuteada RME ülesse ei konverdi.
              viimati muutis kasutaja Veix7; 30 05 2021, 18:52.

              Comment


                #82
                Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                Ma küll ühtegi 3,5" cd seadet ei tea (mõtlesid ikka vist 5,25"?)
                Ikka muidugi.

                Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                Samsa läpakadraivid on ühed jubedamad olnud, kuid nagu meil üks foorumlane näitas, mõned 5,25" seadmed isegi saavad nagu hakkama, võtsin mõne katsetamiseks arvutifirma utiilist .
                Samsa 5,25 prooviks? Oskad soovitada mingit proge, mis näitab kelle drive seal Lenovo karbis on?

                Comment


                  #83
                  Ei, proge niimoodi ei näita mis karul kõhus on, kui talle on flashi kinni kirjutatud Lenovo vms. Proged näitavad ainult seda millena seadet näidatakse. Lahti tuleb võtta firmware, sealt võib leida millega tegelikult tegu, ja ka seadme (st draivi) füüsiline avamine on väga abiks asi. Oleme leidnud kloone ka nii et vaatleme plaatide kirjutamisel kasutatud strateegiaid, need on andnud vihjed et chipset on see või teine, seejärel avamine ja analoogidega võrdlemine. Ei ole päris lihtne tegevus.

                  Toon näite: 5-veerandine Lenovo SH-216AB on tegelikult LiteOn DH-16AFSH-31B firmwarega DL3M. Miski ei välista et ka Lenovo slim-drive on toodetud LiteOn'i poolt. LiteOn on korralik tegija, enamik mudeleid on olnud üle keskmise.
                  viimati muutis kasutaja OSX; 30 05 2021, 23:47.
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    #84
                    Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
                    Otsustasime siis kuulata, kuidas kõlab Innousega ripitud fail võrreldes originaalplaadiga läbi sama Krelli. Ja esimest korda suutis CD mängija võrdväärselt Innousega võistelda!
                    See innouse roll meie testis oli väga marginaalne. Mis ta tegi, rippis faili ja saatis selle üle võrgu vaarikasse. Selliste ülesannetega on raske midagi valesti teha. Me rohkem võrdlesime, mis vahe on kui kasutada Krelli cd mängijana vs ainult DAC-ina. See, et erinevust polnud on süüdi:
                    a. krelli sisemised jitteri eemaldamise, re klokkimise, digifiltrite jms süsteemid. Ehk siis nende jaoks pole oluline kust signaal sisse tuleb, digisisendist või laser peast.
                    b. Süsteemi võimekus erinevused esile tuua.

                    Comment


                      #85
                      Kuidas see vaarikas Krelli sisse sai?

                      Comment


                        #86
                        Ta ei ole sees. Vaarikas võttis faili vastu ja hat-i, pi2design 502dac-i kaudu aes-ebu väljundist kaabliga Krelli. Kui Veix7 pilti hoolega vaatad, leiad ta innuose paremalt.

                        Comment


                          #87
                          Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                          Mis ta tegi, rippis faili ja saatis selle üle võrgu vaarikasse.
                          Rippimisest kvaliteedist jutt oligi. Vähemalt kõrva järgi ju vahet polnud Innouse ripil ja Krellis mängival CD-l.
                          Pealegi testisime hiljem Innous+ RME vs. Krell CD mängijana.

                          Comment


                            #88
                            Ma tegin ka ühe loomakatse.
                            Rippisin EAC-ga plaadi FLAC-iks nii, et EAC rippimise kvaliteet oli põhja keeratud ja kestis umbes sama aja kui plaat mängib reaalajas, logi näitas vigade arvuks 0.
                            Mängisin maha seda faili Foobar2000-ga ESI Gigaport EX kaudu ja võrdlesin seda kui mängisin plaati kätte juhtunud USB CD-draivi (Liteon eBAU108-11) kaudu samas arvutis Foobar2000-ga. Mina mingit vahet ei suutnud tuvastada.
                            viimati muutis kasutaja moi; 01 06 2021, 08:31.

                            Comment

                            Working...
                            X