Teade

Collapse
No announcement yet.

Innuos Zenith MKII - Veix7

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Innuos Zenith MKII - Veix7

    Veix7 soovis, et kirjutaks avalikult mis arvan ja teeks mõne pildi. Kõik järgnev on siis väga subjektiivne.

    Ei hakka midagi ilustama kuna keegi mulle selle eest midagi ei maksa ja ainult enda huvid mängus. Olen seda nüüd umbes nädala kasutanud ja tunded on nii ja naa. Seletan täpsemalt, see seade on 100% Logitech Media Server ehk LMS mis jookseb Innuos poolt tehtud Linuxil. Kuidagi lihtsalt ligi ka ei pääse et täpsemalt teada millist linuxilist kasutatakse aga pakun, et Arch. Rauaks on Super Micro emaplaat nagu OSX juba teises teemas mainis ja tõepoolest ei tundu midagi erakordset või "custom made". Mäludelt on kleepekas maha tõmmatud, ilmselt kõige tavalisemad SO-DIMM mälud. SSD on Samsung EVO 850 2TB. CD-ROM on Teac-i läpaka rom, ei midagi erilist, ega ei peagi olema kuna data lugemiseks täitsa toimib. Arvutipool tundub olema täiesti tavaline PC. Millegipärast on PicoPSU-ga lahendatud enamus arvuti toitest, ilmselt ei ole tahetud toiteplokki väga keeruliseks ajada ja äkki PicoPSU näitajad on piisavalt head (ei ole uurinud)? Seega läheb ka PicoPSU toide läbi USB-kaabli DAC-i mis ei tundu väga hea lahendus olevat. Eraldi Innuos poolt disainitud lineaarset toitekast läheb toide SSD-le, CPU-le ja PicoPSU-le.

    Softist, LMS ei ole absoluutselt minule. Olen seda kunagi ammu kui seda veel Logitech arendas proovinud, aga tundub liiga ebaloogiline mu jaoks. Ma tean et paljud kuulavad muusikat nii, et valivad artisti/albumi ja istuvad maha kuulama. Mina olen eluaeg omale ise lindid/kassetid/plaadid/folderid teinud kindla muusikaga ja struktuuriga. Kogu pull algas sellega, et ei saanud seda kuidagi mängima. Tõmbasin iföönile erinevaid äppe aga ükski ei toimind, kõik tahtsid muusikat mängida telfonis või siis airplayga edasi saata, täielik jama. Siis selgus et IOS'is on vist ainult 1 toimv äpp mis maksab 10€. Ei aitähh ja võtsin Androidi. Ka sellele soovitab Innuos tasulist äppi aga suhteliselt hea alternatiiv on tasuta Squeezer. Lõpuks sain Zeniidist muusika mängima. Kohe oli selge, et heli on väga hea ja parem kui mu DIY taustamuusika Raspberry (LPSU+rPi2-> odav tuunitud spdif HAT). Kuulasin paar tuntud lugu ära ja tahtsin pulti haarata, et järgmine lugu panna aga krt see toimib ju ainult telefoniga/tahvliga ehk ebamugav minu jaoks kuna ma kasutan telefoni ainult hädajuhul helistamiseks/pildistamiseks. Hakkasin otsima arvutile "playerit" mis suudaks LMS-i juhtida. Üks hullem kui teine ja enamuse arendus on lõppenud aastaid tagasi ja GUI on selline sajandivahetuse disainiga - võiks isegi paralleele tuua Windows 95-ga. Lõpuks leidsin win10-le github-ist enam-vähem "playeri" õige nimega Squeezebox Controlleri mida olen nüüd pidevalt kasutanud. Mille krdi pärast ei ole Innuos teinud weebipõhist juhtimist sellele ehk see sama Squeezebox controller võiks ju samal aadressil joosta nagu muud seaded ja rippimine, müstika. Poleks vaja mingeid äppe ka otsida/osta, teed brauseri lahti ja kõik toimib.

    Okei jutt läheb pikaks, tõmbaks otsad kokku. Letihinda see pill väärt ei ole kindlasti. Aga järelturuhind on täiesti õigustatud. Tegu on väga kvaliteetse seadmega. Korpus ei ole küll alumiiniumist freesitud aga on paksust plekist ja istub väga hästi kokku. Kõik kruvide augud jne sobivad nagu valatult. Võid isegi iga kruvi kohe lõpuni keerata ja teised lähavad ka ilusti sisse. Sees on mitmes kohas pigimatid ja koputades on selline tummine kõla, kogukaaluks oli vist ~9kg kui õigesti mäletan. Mis minu jaoks kõige tähtsam, seade on täielikult hääletu tavarežiimis. Põhimõtteliselt võiks saada väga odavalt sarnase lahenduse kasutades vana pc ronti ja daphile softi, aga kindlasti mitte samaväärset lahendust. Mõned pildid leiab siit: https://photos.app.goo.gl/uBS96wJ1paEfegms7

    Kellele see võiks sobida? See sobib inimesele kes ei ole "itimees", ei viitsi, ei taha, ei oska ise ehitada ja tahab kohe kõik ühes ilusat ja ideaalselt toimivat seadet kus hoida oma muusikakogu. Samuti saab sinna väga lihtsalt uut muusikat lisada, nii CD-lt, USB pulgalt kui ka võrgus olevatest seadmest. Võimalus on ka seadme sisemälust lihtsalt tagavarakoopiaid teha. Rippimine/importimine on põhimõtteliselt "next-next-finish". Seade on väga kiire, käima läheb mõne sekundiga ja ka 1TB suuruse kollektsiooni suudab indekseerida ~15minutiga. Mingisugust uimamist ei ole küll kuskil täheldanud.

    Ahjaa, helikvaliteedist ka lühidalt. Nagu ma juba ütlesin, siis heli tundus väga hea, selline "siidine" ja "õhuline", kõik on "selge", udu ega tekki kõlarite ees ei ole. Pingerida millega võrdlesin:

    1. Allo Sparky + Allo Kali reclocker + HDMI LVDS (I2S) -> DAC (LPSU + Volumio player)
    2. Innuos Zenith -> USB -> DAC
    3. Raspberry Pi3 -> Allo DigiOne spdif HAT -> DAC (LPSU + Moode player)
    4. Raspberry Pi2 -> Audiophonics spdif HAT -> DAC (LPSU + Moode player)
    5. Macbook Pro -> USB -> DAC (jriver)

    --------------------------------------
    Kahjuks pirtsutab Allo Sparky koos USBridge-ga millega plaanin võrrelda siis kui tööle saan. See oleks vist siis rohkem võrdlemine "õunu õuntega" kuna see vahe võib tulla vabalt I2S vs USB ühendusest. Pimetesti plaanis teha ei ole, mõõtmisi teha plaanis ei ole. Parimaks osutunud DIY mängija ei ole alati parem, enamus lugudega on sama (vahet ei tee või ei saa aru) aga näiteks DSD kvaliteediga Diana Kralli klaver tundub ehedam ja "lava" oleks nagu suurem/avaram/õhulisem ja vokaal oleks nagu rohkem tõelisem ja selgem/puhtam. Kõige suurem vahe/edasiminek helikvaliteedis on 4. -> 3. ja umbes samasugune või veidi väiksem vahe 3. ja 2.

    Testimiseks kasutatud tehnika:
    DAC/PRE - PS Audio Stellar Gain Cell DAC
    AMP - PS Audio M700 monoplokid
    SPKR - Focal Electra 1028 Be
    SUBW - REL S3

    ---
    Madis64 cd-mängija vastu see Zenith muidugi ei saa, aga no teda mu arvamus ei huvita ka.

    #2
    Vs: Innuos Zenith MKII - Veix7

    Tore ülevaade!

    Comment


      #3
      Vs: Innuos Zenith MKII - Veix7

      LMS-i saab ka browserist juhtida ip:9000 (või 9002). Ja ilusti pääseb ka folderitele ligi.
      Seega läheb ka PicoPSU toide läbi USB-kaabli DAC-i mis ei tundu väga hea lahendus olevat.
      Lugesin, aga ise pole veel proovinud. USB-ga võib sellist pulli teha. Võtad kaabli millel on 2 USB A otsa. 1 osa on toide, 2 data. Teises otsas 1 USB B. Kui ühendus on loodud võib toite osa välja tõmmata.
      https://www.lavricables.com/wp-conte...6-1024x683.jpg

      Comment


        #4
        Vs: Innuos Zenith MKII - Veix7

        Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
        Madis64 cd-mängija vastu see Zenith muidugi ei saa, aga no teda mu arvamus ei huvita ka.
        Ära lahmi tühja (sinu arvamus "heast helist" on minu jaoks tõesti sinu subjektiivne arvamus, samas sinu arvamus seadmest on midagi muud), kuid tõsi on see, et seda apastraati ma kunagi koduseks üldkasutuseks (milleks mu enda tehnika ka seatud on) selliste summade eest ostma ei hakka. Heli koha pealt - Veix7 juures tema digitrakti kuulates tekkis ikkagi tahtmine seda heli enne oma arvamuse kujundamist oma tahtmise järgi "näppida", mis kahjuks vajalikul moel võimalik ei olnud (kallim Innouse mudel pidavat Veix7 sõnade järgi võimaldama).

        Aga Veix7 enda teemas kerkis üles küsimus, et mille odavamaga oleks võimalik seda Innoust siis oma funktsionaalsuse poolest asendada (jättes rippimise kõrvale, kuna selle pilliga rippimise tulemuse paremust tavalise süleriga rippimisega võrreldes pole keegi veel tõdenud). Nii et mida sa - nüüd kui oled seda lahanud - selle võrdväärseks analoogiks pakuksid - Synology meediaserver koos arvutipõhiste mängijatega, midagi muud?
        viimati muutis kasutaja madis64; 11 08 2019, 20:24.

        Comment


          #5
          Vs: Innuos Zenith MKII - Veix7

          Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
          Ära lahmi tühja (sinu arvamus "heast helist" on minu jaoks tõesti sinu subjektiivne arvamus, samas sinu arvamus seadmest on midagi muud), kuid tõsi on see, et seda apastraati ma kunagi koduseks üldkasutuseks (milleks mu enda tehnika ka seatud on) selliste summade eest ostma ei hakka. Heli koha pealt - Veix7 juures tema digitrakti kuulates tekkis ikkagi tahtmine seda heli enne oma arvamuse kujundamist oma tahtmise järgi "näppida", mis kahjuks vajalikul moel võimalik ei olnud (kallim Innouse mudel pidavat Veix7 sõnade järgi võimaldama).

          Aga Veix7 enda teemas kerkis üles küsimus, et mille odavamaga oleks võimalik seda Innoust siis oma funktsionaalsuse poolest asendada (jättes rippimise kõrvale, kuna selle pilliga rippimise tulemuse paremust tavalise süleriga rippimisega võrreldes pole keegi veel tõdenud). Nii et mida sa - nüüd kui oled seda lahanud - selle võrdväärseks analoogiks pakuksid - Synology meediaserver koos arvutipõhiste mängijatega, midagi muud?
          Kallimas Lyngdorfis on võimalik ise ekvalaiseriga mängida, Innous ei puutu siin asjasse.

          Comment


            #6
            Vs: Innuos Zenith MKII - Veix7

            Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
            ... Innous ei puutu siin asjasse.
            Minu viga, kuid lause sisu sellest ei muutu

            Comment


              #7
              Vs: Innuos Zenith MKII - Veix7

              Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
              LMS-i saab ka browserist juhtida ip:9000 (või 9002). Ja ilusti pääseb ka folderitele ligi.
              Thnx, krt ma tõesti ei tea miks ma seda adr brauserisse ei toksind... Teine asi kohe. Päris palju tuli igasugu confimise võimalusi veel välja. Isegi crossfade on olemas, uskumatu.

              Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
              Lugesin, aga ise pole veel proovinud. USB-ga võib sellist pulli teha. Võtad kaabli millel on 2 USB A otsa. 1 osa on toide, 2 data. Teises otsas 1 USB B. Kui ühendus on loodud võib toite osa välja tõmmata. [ATTACH=CONFIG]0[/ATTACH]
              https://www.lavricables.com/wp-conte...6-1024x683.jpg
              Seda võiks isegi proovida aga hetkel ei viitsi sellist kaablit tegema hakata.

              Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
              Aga Veix7 enda teemas kerkis üles küsimus, et mille odavamaga oleks võimalik seda Innoust siis oma funktsionaalsuse poolest asendada (jättes rippimise kõrvale, kuna selle pilliga rippimise tulemuse paremust tavalise süleriga rippimisega võrreldes pole keegi veel tõdenud). Nii et mida sa - nüüd kui oled seda lahanud - selle võrdväärseks analoogiks pakuksid - Synology meediaserver koos arvutipõhiste mängijatega, midagi muud?
              See oleneb mis tehnika juba olmas on ja mis lahendus kellele meeldib. Minu soovitus nr 1 oleks ikkagi mingi failiserver. Ei pea olema Synology või Qnap, vabalt võib olla mingi vana PC kast kus jookseb OMV, FreeNAS, Ubuntu jne kuid siis peab olema natuke rohkem arvutioskust kui tavainimesel. Mina oma süsteemis küll vahet ei tee kust kohast seda faili striimitakse, on selleks NAS, lauaarvuti, mälupulk - vahet ei kuule.

              Mängija (arvuti) peaks kindlasti olema hea lineaarse toiteplokiga, minu kogemusel muudab see heli kõige rohkem. Samaväärsed ja väga head impulsstoited on tunduvalt kallimad. Kindlasti võiks vältida võimast arvutit mängijana nt i5/i7 jne. Pole mingit mõtet kui ei tee laivis PCM-ist DSD-d HQ playeriga. Parima tulemuse olen saanud ikkagi HQ playeriga aga pole raatsinud litsentsi osta ja ka playeri GUI on aastast 2000. Emaplaat võiks olla võimalikult lihtne atom, dual-core, celeron, pentium vms mida lihtne passiivselt jahutada. Mingid inteli plaadid näiteks pinisevad vastikult. Softi võib valida vastavalt oma maitsele, mina eelistan "headless & stand alone" PC peal Volumio softi. Daphile peaks ka hea valik olema. Lauaarvutis võiks kasutada foobari. Kindlasti peab mängija olema brauserist juhitav.

              Kui vana arvutit vedelemas pole, siis võib vabalt minna SBC teed millele siis valida vastava väljundiga HAT. Helikvaliteedis vist enam väga vahet pole kas Raspberry, Sparky või Tinker Board. Ma eelistan taustamuusikale Raspberryt ja Moode playerit. Kõige rohkem seadistamise võimalusi ja põhineb Debianil. Helikvaliteedile rõhku pannes annab minu süsteemis parima tulemuse Allo Sparky ja Volumio. Kahjuks Moode playerit sellele pole ja kasutan Volumio softi. Lisaks on siis vaja mingi HAT. Parimad HAT-id on Allo toodang, nt DigiOne Signature (spdif), DigiOne (spdif), USBridge (USB) - viimane toimib ainult Allo Sparky seljas. Kui tahta väga head I2S signaali siis peaks kasutama Allo Kali reclockerit ja siis selle otsas kas kohe mingi DAC-i HAT või siis hoopis HDMI LVDS moodulit kui väline DAC sööb I2S signaali.

              SBC - 40€ + SD kaart
              HAT - 50-200€
              LPSU - 100€

              Pole üldse paha mõte võtta näiteks SBC + miniDSP mida toita I2S signaaliga... Või hoopis miniDSP SHD.

              Comment


                #8
                Vs: Innuos Zenith MKII - Veix7

                Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                ... DAC (LPSU + Volumio player)
                Mida see LPSU DAC-i juures tähendab, eraldi toide?
                Aga muidu väga huvitavad kooslused, mul tekkis isegi idee oma full digital võimuga arvutikõlarile ka HDMI I2s sisend organiseerida, et sinna otse striimerist signaali saaks lasta ilma SPDIF-ita.
                viimati muutis kasutaja moi; 12 08 2019, 10:51.

                Comment


                  #9
                  Vs: Innuos Zenith MKII - Veix7

                  LPSU = Linear Power Supply Unit.
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    #10
                    Vs: Innuos Zenith MKII - Veix7

                    Sada muidugi aga mida ta tähendab antud juhul PS Audio Stellar Gain Cell DAC-iga koos?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Innuos Zenith MKII - Veix7

                      Tegelikult mõtlesin et ikka mängijal on LPSU, DAC-il see juba sees. Ma enam muuta ei saa, kui mõni admin viitsib võib sinna sidekriipsu vahele panna siis asi selgem.

                      Panen siis weebilidesest ka pildid:

                      Click image for larger version

Name:	Innuos_Zenith_web_interface.jpg
Views:	1
Size:	120,4 KB
ID:	872131 Click image for larger version

Name:	Innuos_Zenith_web_interface_2.jpg
Views:	1
Size:	139,1 KB
ID:	872132 Click image for larger version

Name:	Innuos_Zenith_web_interface_3.jpg
Views:	1
Size:	201,6 KB
ID:	872133

                      Innuos hakkas mulle kohe poole rohkem meeldima!

                      edit: märkasin screenshottidelt väikse miinuse, tundub, et LMS ei taha üle 500 loo ühte kausta...
                      viimati muutis kasutaja stosoorok; 12 08 2019, 18:32.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Innuos Zenith MKII - Veix7

                        OK, ehk LPSU peal töötab esimesena reas olev arvuti laadne, välja arvarud Macbook.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Innuos Zenith MKII - Veix7

                          @moi, täpselt nii.

                          LMS lasi muuta max playlist size 1000 peale, palju parem kohe. (Server Setting -> Advanced -> Performance -> and set the Max Playlist Length)

                          Click image for larger version

Name:	Innuos_Zenith_web_interface_4.jpg
Views:	1
Size:	72,3 KB
ID:	872135

                          Hetkel tunnen tõsiselt puudust ir puldist millega olen harjunud toimetama. Peaks proovima Windows Media Center pulti, äkki imekombel tunneb ära.

                          Tekkis veel mõte võtta mingi vana pc ront ja pista sinna LMS peale ja võrrelda helikvaliteeti. Kahjuks pole selleks hetkel aega, aga Veix7 seda vist veel tagasi ei igatse, seega äkki õnnestub ikkagi mingi hetk võrrelda.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Innuos Zenith MKII - Veix7

                            Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                            Tekkis veel mõte võtta mingi vana pc ront ja pista sinna LMS peale ja võrrelda helikvaliteeti. Kahjuks pole selleks hetkel aega, aga Veix7 seda vist veel tagasi ei igatse, seega äkki õnnestub ikkagi mingi hetk võrrelda.
                            Proovi jah, kui aega saad
                            viimati muutis kasutaja Scott; 26 08 2019, 01:58. Põhjus: eelnevat postitust ei pea täielikult tsiteerima

                            Comment


                              #15
                              Vs: Innuos Zenith MKII - Veix7

                              Täna testisime kasutaja Novembrega Innoust koos Chord Qutest DAC`iga. Tehnika siis Innous ZENith MK II, supra 1m. USB kaabel -Chord Qutest DAC - korralikud rca kaablid Novembrelt - võimendi Hegel H 160 -
                              kõlarid System Audio Pandion 30. Mängis Diana Kralli CD ripitud Innousega Live in Paris Universal Music Company väljalase. Võrdluseks sai samal ajal käivitada originaal cd plaat, ühendus transpordi ja võimendi vahel koaksiaalkaabliga Chord Clearway Digital. Vaheldumisi kuulates oli pigem ripitud fail parem. Aga mitte halvem mingil juhul. Ja loomulikult Hegeli sisemisest DACist on see Chord peajagu üle. Muidugi ka hind on üle...

                              Comment

                              Working...
                              X