Teade

Collapse
No announcement yet.

Striimerile DAS või NAS?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust

    ... panen kokku erinevaid ahelaid,....
    Ja mis moodi siis Syno ja Tascam olid kokku pandud. Ma ise mängitan Synost faile üle võrgu: arvuti->võim.

    Comment


      #32
      Esmalt postitatud aqv poolt Vaata postitust

      Ja mis moodi siis Syno ja Tascam olid kokku pandud. Ma ise mängitan Synost faile üle võrgu: arvuti->võim.
      NAS läks Yamaha ressiiverile või blu ray mängijale, lindistamiseks RME Fireface UFX
      Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

      Comment


        #33
        Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
        NAS on server. selle on kindlalt üks või kaks LAN auku olemas. mõnel koguni neli.
        Pidasin silmas DA3000 seadet, ehk kuidas see seade oma faili kätte saab synolt. Mul on kodus 3 NAS-i, esimese ehitasin ise ~20a tagasi. Ehk tean väga hästi millega tegu.

        Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
        NAS läks Yamaha ressiiverile või blu ray mängijale, lindistamiseks RME Fireface UFX
        Sealt võib vabalt mingi anomaalia tulla.
        viimati muutis kasutaja stosoorok; 29 04 2021, 13:22.

        Comment


          #34
          Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust

          Ma ei üritagi midagi mõõta, panen kokku erinevaid ahelaid, ja visualselt võrdlen neid. Kui oma filtreid hällestad, sageduse muutmine kutsub esile faasi muutuse, faasi muutmine omakorda tekitab viivituse jne. Mis saa siis teed, üritada paremini mõõta, häälestada? Mina vaatan lõpptulemust, ja kui see minule ei sobi, viskan selle lihtsalt minema.
          No ikka on ju olemas see võimalus, et sa ei vali mitte parimat mahamängijat vaid sellise, mis sinu salvestajaga kokku sobib.
          Mina vaatan lõpptulemust oma kuulamisruumi kuulamiskohas mikrofoniga mõõtmiste kaudu, kuidas sa tulemust vaatad?

          Comment


            #35
            DAS ja NAS kõlaerinevuste leidmiseks võiks ka toas fotokaga pilti teha helist, võib ka huvitav tulla... .
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #36
              Jah, ja kui veab, siis vanemas majas võib ka kummitus peale jääda..
              Muuseas, kes on täheldanud, et kui digiheli kuulates põleb biokamin kõlarite ja kuulaja vahel, siis heli tuleks nagu vinüüli pealt

              viimati muutis kasutaja Veix7; 29 04 2021, 19:07.

              Comment


                #37
                Jajah! Soe õhk viib kõrgemad sagedused (kaasa arvatud kvantimismürad) ülespoole minema ja kohe on puhtam ja kuivem tunne!

                Comment


                  #38
                  Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust

                  Pidasin silmas DA3000 seadet, ehk kuidas see seade oma faili kätte saab synolt. Mul on kodus 3 NAS-i, esimese ehitasin ise ~20a tagasi. Ehk tean väga hästi millega tegu.



                  Sealt võib vabalt mingi anomaalia tulla.
                  DA3000le ei saa kuidagi ligi, see on pigem alternatiiv. Algselt oli küsimus kus muusikad hoiate, ja vist mina pole üksi kes kaarte kasutab. Kõigil ressiveritel on see viga, et neil ühelgi pole digiväljundit, see tähendab ei saa DACi taha panna. Minule tundub, et mõistlik oleks NAS kone teleka külge pista. Seda rauda, softi, protokolle on nii palju, millega seda teha saab. Siin läks nägu nii jälle lõõpimiseks, ei viitsi rohkem midagi kirjutada. Kui on mõõtmise tulemus vilets, siis loomulikult mängib halvasti, aga samas head mõõtmise andmed, ei garanteeri seda et mängib hästi.
                  Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                  Comment


                    #39
                    NAS-i puhul on eeliseks vaikus, müriseva masina saab paigutada kuulamisruumist kaugemale. DAS-i puhul võib müra osutuda miinuseks. Muud erinevust audio kontekstis neil ei ole. Mõlemal juhul liigutavad faile väga ebaaudiofiilsed draiverid. Ammusest ajast lähevad ka hi-res failid ilusti läbi võrgukaabli.

                    Comment


                      #40
                      DAS võib ja saab olla hääletu. Minul on, kui tahan et on. SSD läbi kahese USB-3 kõvakettadoki. Tahan, võtan HDD, tahan võtan SSD. Lisaks võib see dokk olla kaugemal, kõrvalruumis vms. nii et isegi HDD korral saab hääle olematuks. Ja ka DA-3000 oskab n.ö. kõvaketastega hakkama saada.
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        #41
                        Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                        Innuos võtab failid oma kõhus olevast SSD-lt ja mängib siis kas ise või lõpp-punkti.
                        Võtab sealt kus ütled - kas sisemine SSD, NAS, Tidal või üldse Roon.

                        Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                        Kasutan põhiliselt kuulamiseks mälukaarte, ja USB pulgad on vahest käigus, kõik mitte suuremad kui 32GB. Minule ei meeldi need suured kataloogid. Lisaks saab väga ruttu mõne uue kaardi kokku panna, vastavalt momendi tujule.
                        Eks ta ole maitse ja harjumuste küsimus. Minu jaoks kaotab failipõhine teek sellisel kujul kergelt mõtte. Kogumike tegemiseks on playlistid sealsamas UPnP serveris.

                        Tegelikult olen vahest harva kõrvetanud DVD-A plaadi, lihtsalt et oleks füüsiline asi prinditud coveriga ja et naine oskaks ka mängima panna

                        Comment


                          #42
                          Tegelikult ma pidasin silmas DAS all 2-4 SSD-d USB-ga kohe "mängija" küljes nagu NAD-i muusikapank. Või siis ikkagi "muusika SSD NAS" mis on nt pi4 (või passiivne cellu/pentu) küljes sama switchi taga kus NAA.

                          Comment


                            #43
                            Ma kasutan ka sama moodust: 1TB SSD ketas USB-ga striimeri küljes. Väga mugav ja täiesti hääletu, NAS sisldab minu teada ventilaatoreid jahutuseks, mis omajagu müra tekitavad. 30-ne mälukaardi kasutamine oleks samuti üsna tülikas.
                            "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                            Comment


                              #44
                              Tavalised pöörlevate ketastega NAS-id on tõepoolest hullud "lennukid". Selleks need tulebki kuhugi võimalikult kaugele "ära" paigutada, mitte hoida kuulamistoas.

                              Comment


                                #45
                                Hullud lennukid on nad esmalt seetõttu, et see väeti protsessor peab ju töötama tegelikult piiripeal. Korralikud moodsad kettad on väga vaiksed, kui ketast üksi vaadelda. Lisaks peab korpus kuhu ta pannakse, siduma lahti ülemäärased vibratsioonid. See kehtib ka USB-dokkide kohta.
                                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                                Konfutsius

                                Comment

                                Working...
                                X