Teade

Collapse
No announcement yet.

Striimerile DAS või NAS?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Striimerile DAS või NAS?

    Kuidas kaasfoorumlased on oma audiosüsteemis muusikapanga lahendanud? Kas DAS (muusikapank otse striimeri küljes) või NAS (muusikapank asub kuskil võrgus) kasutusel? Internetist võib lugeda, et palju "audiofiilid" eelistavad DASi, kuigi neil on NAS ka olemas. Tehniliselt ei tohiks vahet olla, aga kuidas on praktikas subjektiivselt ja kõrvadega kuulates? Ilmselt läheb see jälle sellesse kategooriasse, et osta või ehita valmis ja võrdle ise.

    Kes kasutavad "hi-fi" seadmeid, ei lähe arvesse, nendega võib spotify-d või mqa-d kuulata.

    #2
    Mis siis arvesse läheb?

    Comment


      #3
      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
      Mis siis arvesse läheb?
      low-fi = Estonia, Vega, RRR jms kräpp
      mid-fi = telefonid/läpakad/autoraadiod
      hi-fi = ressiiverid vms bt junnid <1000€
      high-end = >1000€/tk
      cost no object = >5000€/tk

      Ma liigitaks umbes nii, kindlasti on erandeid ja DIY kola mille väärtus võib väga odav olla, aga reaalselt on hea. Ma pean silmas tehases toodetuid uusi asju.

      Comment


        #4
        Kõik ühes tundub, et on õigem, vähem saatmist, aga samas üks seade peab kõigega tegelema. Ma ise arvan, et server-lõpppunkt on parem. Server tegeleb kogu faili töötlusega, lõpppunkt edastab valmis signaali. Sellist lahendust kasutavad, HQP-NAA, Roon-roon endpoint (roon ready, roon bridge), LMS-squezeelite.

        Comment


          #5
          Sellele jaotusele vaatamata ütleks, et CD plaadi või sama plaat NAS-ilt flac-ina mina küll mingit vahet ei kuule. Palju suurem on vahe sama plaadi eri versioonide vahel, rääkimata sellest kui kasutada erinevaid EQ komplekte omas süsteemis, näiteks IIR vs FIR.

          Comment


            #6
            Kindlasti NAS. Modulaarsus on võtmesõna. Saan kuulata sama serverit mitmes toas erinevate seadmetega kasvõi samaaegselt. Ka on backup'imine ja tagide korrastamine lihtsam. Ma saan aru - see ei vasta küsimusele heli kvaliteedi kohta, aga siin ütles "moi" juba kõik ära - ka mina ei tee vahet ernevatel digitaalsetel allikatel, eeldades et formaat ja mastering on sama.
            Samuti lugedes fiilide foorumeid pole küll silma jäänud et ntx. Innuos või Aurender (mis on allikate tippklass) seadmete puhul oleks konsensus, et kas DAS või NAS,

            Comment


              #7
              Kui vahet ei kuule siis on kõik hästi. Tegelikult neid variante on isegi rohkem. Mul on hetkel näiteks virtuaalne LMS mis võtab faile eraldi NASi pealt ja mängib need dac-i küljes olevasse NAA-sse. Seega mulle tundub ka selline lahendus kõige loogilisem/etem. Samas NAS/LAN tegeleb veel paralleelselt mitme erineva asjaga ja aeg-ajalt esineks nagu väikest viidet failide brausimisel. Võib-olla oleks ikkagi õigem eraldi muusika SSD NAS/DAS ja siis seda backuppida peamise NASi peaele.
              * Innuos võtab failid oma kõhus olevast SSD-lt ja mängib siis kas ise või lõpp-punkti. Lisaks on neil kaks RJ45 pesa, üks kohtvõrgule ja teine striimerile/NAA-le.
              * NAD M50 võtab failid üle usb M52 pealt millel eraldi toide ja siis mängib need M51 dac-i.

              YT staarid Hanz ja Paul soovitavad DAS:
              https://youtu.be/vsaSfLrSg_A
              https://youtu.be/taEbRE2mUYU

              Comment


                #8
                Kasutan põhiliselt kuulamiseks mälukaarte, ja USB pulgad on vahest käigus, kõik mitte suuremad kui 32GB. Minule ei meeldi need suured kataloogid. Lisaks saab väga ruttu mõne uue kaardi kokku panna, vastavalt momendi tujule.
                Kas keegi oskab soovitada mõnda suurt ja korralikku albumit, või karpi, kuhu saaks mälukaardid panna, ja sildid kõrvale kirjutada?

                Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                Comment


                  #9
                  Kunagi kohtasin netis seltsimeest kes oli teinud mälupulkadest RAIDi, ei mäleta mis seades täpselt, aga väidetavalt oli nii kõige parem heli.

                  Home, kas tassid neid kaasas või mis mõttes "uue kaardi kokku panna"? Kodus oleks minu arvates neid natuke veider kasutada. Siis oleks nagu lp/cd/md kasutuskogemus, mitte tänapäevane mugavus.

                  Comment


                    #10
                    Mis imelik siin on? Mõni paneb aparaadi sisse CD, ja kuulab seda, minul puhul on see vahe, et selle asemel panen sisse mälukaardi, kus on näiteks 10 plaati peal. Igale bändile oma mälukaart, või kaks. Ei käi nendega kuskil, kuulan kodus. Uus kart tähendab seda, et teen olenevalt vajadusest mõne kogumiku.
                    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                    Comment


                      #11
                      Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                      Mis imelik siin on? Mõni paneb aparaadi sisse CD, ja kuulab seda, minul puhul on see vahe, et selle asemel panen sisse mälukaardi, kus on näiteks 10 plaati peal. Igale bändile oma mälukaart, või kaks. Ei käi nendega kuskil, kuulan kodus. Uus kart tähendab seda, et teen olenevalt vajadusest mõne kogumiku.
                      Velkam tu te klab. Minagi eelistan väiksemamahulisi kandjaid, ain't käin nendega ringi küll. Pistan autoraadiotesse.

                      Comment


                        #12
                        Home, kas kasutad CF või SD kaarte? Kas lugemiskiirus on tähtis?
                        "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                        Comment


                          #13
                          to Sonic:
                          Kasutan mõlemaid, CF on oluliselt kallim. Odavad CF kaardid kippuvad vahest suvalises kohas mingit klõpsu tegema, ja samuti tahavad korraliku lugemis seaded kirjutamiseks saada. Kiirus minu meelest pole oluline.

                          Panin korraks Synology NASi, Yamaha ressiiveri taha, minul kadus küll selle tehnologija vastu igasugune huvi ära. Ilmselt see pole kõige parem kooslus, aga investeerida sellese ei näe mina suurt mõtted. Aga kõik ju oleneb alati konkreetsetest seadmetest. Selle ahela saab helikaardile tagasi suunata, ärasalvestada, ja originaaliga võrrelda.
                          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                          Comment


                            #14
                            home mis asi sul neid kaarte mängib, või kuhu neid pistad?

                            Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                            Panin korraks Synology NASi, Yamaha ressiiveri taha, minul kadus küll selle tehnologija vastu igasugune huvi ära. Ilmselt see pole kõige parem kooslus, aga investeerida sellese ei näe mina suurt mõtted.
                            Mis sellel tehnoloogial siis viga on sinu arvates? Esimest korda kuulen/loen sellist arvamust, seleta natuke, milline Syno, mis tehnoloogia jne.

                            Comment


                              #15
                              Mina kasutan Tascam DA3000, aga neid on veel igasugused kuhu kaart sisse käib. NAS on DS214play. Testimiseks kasutan RME digichecki. Et kui 2 dB müra tuleb juurde, mida on seal edasi uurida.
                              Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                              Comment

                              Working...
                              X