Teade

Collapse

Ärifoorumite reeglid.

Ärifoorumid on nähtavad ainult registreeritud ja sisselogitud kasutajatele. Ärifoorumi osades kehtivad täiendavad reeglid.

Elfafoorumis võivad kaupu müüa vaid eraisikud. Juriidilistele isikutele (kauplused; firmad; e-poed; müügi- ja oksjonikeskkonnad jms.) on oma kaupade müük ning reklaam keelatud.
Teise foorumikasutaja poolt algatatud äriteemasse on keelatud konkureerivate pakkumiste tegemine. Nende edastamiseks tuleb teha oma teema.
Uue teema loomisel pane olenevalt sisust teema pealkirja esimeseks täheks üks variant kolmest: O: - ostusoov, M: - müügisoov, V: - vahetussoov, millele järgneb kauba nimetus.
Ärifoorumi müügikuulutustes ei ole lubatud viited ja lingid muudesse müügikanalitesse: oksjoniportaalid, kuulutustelehed j.n.e. Lubatud on lingid kauba tootja info lehtedele.
Kuulutuses peab olema kauba või kaupleja asukoha info.
Kui sul on rohkem kaupa müüa siis tee seda ühes teemas.
Kui äritehing on on edukalt lõpule viidud, sulge teema.
Küsimuste või probleemide korral võta ühendust foorumi moderaatoritega.
See more
See less

Primare SPA21 ja DVD30 hooldus

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Clear All
new posts

  Primare SPA21 ja DVD30 hooldus

  Kas leidub tegijat, kes käiks üle mitte-esimeses-nooruses võimendi ja universaalmängija, et saaksin neid rõõmsalt edasi nautida või oskate soovitada töökoda, kuhu need viia?

  Mure nr1: Primare SPA21 - AB-klassi viiekanaliline võimendi/heliprotsessor, millel osad kanalid külmalt töötada ei taha. Keeran helitugevust juurde, hakkavad tööle. Probleem tekkis pärast seda, kui olin võimendit pikalt stereorežiimis kasutanud ehk kesk- ja tagakõlari väljundid kasutuses ei olnud (probleemsed ongi just need kanalid, mis vahepeal kasutuses polnud). Suhtlesin Primare suppordiga, kes pakkus, et väljundi releed võiks ära vahetada ja ühtlasi ka vastavad takistid DSP plaadil. Tsiteerin: "Based on your description we think it could be an issue with the output relays. Obviously these can be replaced but we would than also recommend to replace related resistors on the DSP board."
  Mure on aga selles, et mul pole originaalkarpi ja võimendi kaalub 25kg, seega Rootsi saatmine on raskendatud.

  Seejärel tegin natuke kodutööd interneeduses ja selgub, et väljundi releed on sellel aparaadil tõesti üsna levinud viga.
  Tal on sees 3tk selliseid Finder 44.62.9.024.0000 24 V/DC 10 A 2 releesid
  Saksa Hifi.de foorumis on sama muret lahatud ja lehte allapoole kerides on piltidelt näha ka võimendi siseehitus ja releede asukoht: Hilfe bei Lautsprecherrelais Reparatur Primare SPA21 gesucht, Elektronik (Stereo&Surround) - HIFI-FORUM

  Siin on selle võimendi remondijuhis ja elektriskeemid: SPA20 Surround Processing Amplifer.PDF (primare.net) Juhendi järgi tuleb pärast väljundi remonditöid sooritada "Bias adjustment", mille kohased juhised on ka samas dokumendis olemas.
  Igaks juhuks lingin ka kasutusjuhendi siia: SPA21_omslag.indd (primare.net)

  Mure nr2: Primare DVD30 universaalmängija sahtel kipub ise sulguma, vahel nii ruttu, et ma ei jõua CD-d veel sisestadagi. Ehk on sahtli andur vigane või vajab puhastamist? Lisaks kipub esipaneelil ühe nupu valgustus ära kustuma. Kergelt esipaneelile survet avaldades läheb jälle põlema tagasi.
  Link kasutusjuhendile: DVD30_37 (primare.net)


  Ei otsi kõige soodsamat tegijat vaid tahaks aparaadid tööle saada nii nagu need töötama on mõeldud. Ise ma ennast elektroonikas nii mugavalt ei tunne, et see töö ette võtta.
  Kui spetsialist leiab, et hoolduse käigus võiks midagi veel ära vahetada või kui seadmete helikvaliteeti saab mingite parenduste läbi tõsta, siis ka need ettepanekud on teretulnud.

  Toon kohale üle Eesti, kuhu vaja.

  Tänan tähelepanu eest,
  Allan
Working...
X