Teade

Collapse

Ärifoorumite reeglid.

Ärifoorumid on nähtavad ainult registreeritud ja sisselogitud kasutajatele. Ärifoorumi osades kehtivad täiendavad reeglid.

Elfafoorumis võivad kaupu müüa vaid eraisikud. Juriidilistele isikutele (kauplused; firmad; e-poed; müügi- ja oksjonikeskkonnad jms.) on oma kaupade müük ning reklaam keelatud.
Teise foorumikasutaja poolt algatatud äriteemasse on keelatud konkureerivate pakkumiste tegemine. Nende edastamiseks tuleb teha oma teema.
Uue teema loomisel pane olenevalt sisust teema pealkirja esimeseks täheks üks variant kolmest: O: - ostusoov, M: - müügisoov, V: - vahetussoov, millele järgneb kauba nimetus.
Ärifoorumi müügikuulutustes ei ole lubatud viited ja lingid muudesse müügikanalitesse: oksjoniportaalid, kuulutustelehed j.n.e. Lubatud on lingid kauba tootja info lehtedele.
Kuulutuses peab olema kauba või kaupleja asukoha info.
Kui sul on rohkem kaupa müüa siis tee seda ühes teemas.
Kui äritehing on on edukalt lõpule viidud, sulge teema.
Küsimuste või probleemide korral võta ühendust foorumi moderaatoritega.
See more
See less

Suuremat monitori, mitu?

Collapse
X

• Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

Olles suur taaskasutuse fänn, olen ma oma elu palju lihtsamaks teinud. Turul on piisavalt valgete firmade teise ringi workstationeid, xeoni ja dual xeoniga. Sinna vaja SSD-d sisse panna, võib-olla raidi kaart välja visata, kui mänguhuvi siis võibolla ka workstationi graafika mänguri oma vastu vahetada, 2d graafika või cadide jaoks pole sedagi vaja. Prosede reaalne jõudlus on 10 aastaga piisavalt vähe arenenud, et saada korraliku klassi jõudlus kätte väga kvaliteetses pakendis umbes veerandi rahaga.
    TCO mõttes tuleb küll veel natuke seda ka arvestada, et tänapäeval on sama jõudluse juures elektriarved natuke väiksemad, aga see määrab rohkem juhul, kui keegi 24/7 masinat jooksutab, ja aasta lõikes on vahe siiski üsna väike.
    Toidan trolle!

Comment

Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
      Olles suur taaskasutuse fänn,.
      Olen ka ise taaskasutamise pooldaja, aga antud juhul ei ole see võimalik. Olen uurinud millega teised tööd teevad, ja määrav faktor on protsessori tuumade arv, ja taktsagedus, taaskasutusest kahjuks midagi sobivad ei leia. Pole ka mingit vahet kas Intel või AMD, aga Inteli puhul pole kuidagi võimalik seda maha jahutada, ja see automaatselt tähendab suuremad müratased.
      Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

Comment

Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
        Kena ost, soovin edu, ja et teenib kaua ja probleemivabalt!
        Tänud.

Jupid käes, traditsiooniliselt kommipakk ka lisaks pandud. Pole esimene kord. Nad varem ka kommipaki lisanud juurde
        Nüüd saab kokku lapata vaikselt. Aga enne kohvi, siis kokkupanek
        .Pmst mitte midagi väga pole, aga 1200, nagu niuhti.
        Click image for larger version  Name:	jupid.jpg Views:	0 Size:	280,3 KB ID:	1114180
        Click image for larger version  Name:	kast.jpg Views:	0 Size:	69,7 KB ID:	1114181
        viimati muutis kasutaja Elektrik; 08 06 2021, 09:09.

Comment

Sai põhiasjad paika.
          Juhtmeid ei sättinud veel.
          Tahtsin kiiremas korras tööle saada.
          Hakkas automaatselt BIOSi uuendama, siis tegi restardi ja läks käima.

BIOS ilusti tunnistab NVME ketast, mälusid, videot jne. Kõik ok. Vigu pole.
          Prose jahutus on tõesti piiri peal.
          Ventikat vaja ühe hamba võrra emaplaadi poole panna.
          Siis läheb klaas ilusti ette, hetkel veits ventikas segab.

Prosele läks pastaks Arctic MX-4, Noctua oma ei kasutanud.
          Õhtul proovin WIN7 peale panna.
          Ei ole lihtne, aga tehtav.

Pärast aega sättide neid juhtmeid jms.
          Korpuse vendid ka hetkel lahti ühendatud.

4 venti mis on hetkel, emaplaadil pisike vahest harva töötab, teised norm reziimis.
          Ja kuulda on üliõrna sahinat ainult. Vaevukuuldav. Väga rahul hetkel, et asi on müravaba.

Koormuse kasvades võibolla kasvab, aga see selgub hiljem.

Comment

Tegin vahepeal mõned katsed. Jõudlust on väga raske hinnata, kuna riistvara, tarkvara ja kõik seaded on väga erinevad.
            Panin käima 3 masinat ja käivitasin Firefox-i, võtsin "sinutrorust" Koit Toome & Laura - Verona (Official video)
            Arvutid I3, I5 ja A10.; süsteemid W10, W7 ja Linux.
            Üllatavalt oli kõigi jõudlus sarnane. Video heli mängis taustal (brauser alla lastud) kõikus keskmine 2-8% vahel ja video mängis vaikimisi formaadis ekraanil , võttis kuni 35% maks. (mis tuletab meelde et W98 mängis ka netist videoid ja prose oli 486 )
            Pilt (foto tegemise hetkel küll tõstab ühe prose üles):
            Click image for larger version  Name:	Test6-8.png Views:	0 Size:	57,2 KB ID:	1114197

E:
            Uutest arvutitest niipalju et.. Olen juba aastaid hoidnud silma peal, et saaks normaalse hinnaga kätte mõne ARM Midi emaplaadi. Võiks olla 24 või 36 tuumaline ja 2,4 kuni 3GHz. Prose jääks vahemikku 5-7W ja kogu emaplaadi voolutarve sinna 40W kanti.
            Need on ammu väljas ja näitustel käiakse juba aastaid nendega uhkustamas. Aga, kättesaadavausega on nagu on.

viimati muutis kasutaja erku; 08 06 2021, 15:46.
            Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

Comment

home täitsa OK komplekt, GPU ma paneks Radeon RX5500XT või RX580. Või tahad just väikest kaarti? Jahuti ma paneks "be cool" Dark Rock, mul ka see ja väga rahul. PSU valiks vist Corsairilt midagi, kuigi hetkel valitud tundub nagu liiga võimas.

Comment

Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                home täitsa OK komplekt, GPU ma paneks Radeon RX5500XT või RX580. Või tahad just väikest kaarti? Jahuti ma paneks "be cool" Dark Rock, mul ka see ja väga rahul. PSU valiks vist Corsairilt midagi, kuigi hetkel valitud tundub nagu liiga võimas.
                GPU pole minule eriti oluline, ei taha sellele rohkem raha raisata. PSU on paras, kuna arvuti hakkab parajalt "vatti" nägema.
                Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

Comment

Minu kast on ikka lahtiselt.
                  Win7 install on rohkem vaeva nõudvam ja lükkan selle edasi hetkel.
                  Ei tunnista see isend USB3. Sellest ka kõik jamad.
                  Sai igatepidi neid draivereid topitud talle suhu, sülitab välja.
                  On üks variant veel, aga hetkel pole see oluline. Teen hiljem ära, ei jäta jonni. Hetkel pole aega.

Panin W10 peale.
                  Mõned mängud ka. Sai pandud täiskvaliteet, et vaadata kuda välja veab. Hetkel on pilt sujuv ja väga ilus.
                  Täpsemad testid teen hiljem.
                  Muidugi läheb peale raskemad asjad, Visual Studio 2019, Java jms.
                  Otsustasin oma vana ameti/hobi uuesti ette võtta. Ehk siis veebi/süsteemi progemine. Plaanis ametlikult selle töö peale minna tagasi.

Nüüd soovtestida kompileerimise kiirust jms.

Üldine kiirus on siiamaani vägev.
                  Win10 läks peale USB pulgalt. Panin sisse, restart USB pealt, 1-2 min ja WIN peal.
                  Vaatasin, et juba teeb restarti. Nu nii kiiret wini installi pole veel näinud. Ei jõudnud köhidagi, selja keerasin korra ja oli asi peal.

Käivitus on ka max 5 seki.

Vaja oleks BIOSiga tutvuda, et pigistada sealt optimaalseimad seaded välja jne.
                  Lisaks tahaks proovida OpenGL viimaseid võimalusi, vaatasin et OpenGl on 4.4 midagi , isegi Vulkani toetab see kaart. Vägev.
                  Shaderi versioonidest üldse ei räägi, ülipõnevad asjad. Mida kõike nendega teha ei saa.

Üritan panna nüüd GTA4 ja 5 peale, et vaadata mis need teevad.
                  GTA4 oli läpakas üsna hakkiv. Minimaalsete seadetega.
                  Kuna kõik GTA seeria mängud alates 1-GTA5 on ametlikult ostetud, siis ei lase neil riiulis tolmu koguda. Pole suur mängur, aga vahest on soov niisama linnapeal kolada, autosid rammida jms.
                  GTA2 lendab liigagi kiiresti. Pole "harjunud" nii kiire prosega.

Kindlasti NetBeans jms "aeglased" ja rasked asjad lähevad peale. Et kui aktiivselt need nüüd jooksevad. Teha on palju, aint aega on vähe.

Esmamulje on väga positiivne.
                  Kindlasti näeb kogu selle testimisega ära ka minu kombo nõrgad kohad, siis saab juba uurima hakata, mida asemele / juurde võtta. Mälu, graafika jne.

Comment

Solgin teemat edasi.
                    Sai GTA5 ka ära installeeritud.
                    Võttis enda jaoks ca 100GB kettaruumi.
                    Seaded peaaegu maksimum. Et päris kogu videomälu ära ei söö

kõik ok, ei mingit probleemi.
                    GTA5 enda benchmark näitas keskmiselt 50FPS.
                    Kindlasti on graafikakaart pudelikael, aga hetkel kõik toimib ideaalselt. 0 muret.

Uue videokaardi ostul kindlasti võtma suurima, mis saab ja kannatab, mälu suhtes. Tulevikus. Hetkel piisab.

Kast ei muutu lärmakamaks ka pika mängimisega.

Sujuv, suurepärane graafika, vaatad peaaegu nagu filmi.
                    R* kõva töö teinud. GTA6 peaks veel ulmelisemalt ilusam olema siis.

Aga hetkel aitab mängimisest.

Läheb tööks. Veeb ja süsteem progemine.

Comment

Working...
                    X